Žinios iš Londono šokiruoja: šaldytuvą užgesino, bet gaisro židinys liko

2017 m. birželio 27 d. 14:47
Lrytas.lt
Netrukus po to, kai ankstyvą birželio 14 -osios rytą Londono ugniagesiai buvo iškviesti dėl užsidegusio šaldytuvo daugiaaukštyje „Grenfell Tower“,  buvo  pranešta, kad gaisras užgesintas ir pavojaus nebėra. Tačiau tai buvo netiesa, skelbia BBC. Nes tuoj visą 24 aukštų pastatą pasiglemžė liepsnos – ir tai tapo didžiausiu kada nors buvusiu daugiaaukščio pastato gaisru Didžiojoje Britanijoje, per kurį žuvo mažiausiai 79 žmonės.
Daugiau nuotraukų (3)
Kaip skelbia britų dienraštis „The Telegraph“, ugniagesių komanda manė, jog užgesino ugnį  daugiaaukštyje, ir jie buvo šokiruoti,  kai pamatė,  kad iš pastato šono kyla galingos liepsnos.
Vėliau ugniagesių sąjungos „Fire Bigade Union“ pareigūnas Dave‘as Greenas teigė, kad pirmieji į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nesitikėjo, kad pastato išorė gali būti tokia degi:  „Kai gaisro šaltinis patalpoje neutralizuojamas, nė vienam ugniagesiui nešauna  į galvą pažvelgti dar ir  į pastato  išorę.“ 
Pareigūnas tvirtino, kad  8-ojo dešimtmečio statybos pastatai (tokie kaip „Grenfell Tower“) yra suprojektuoti taip, kad kiekvienas butas yra tarsi atskira dėžė, galinti sulaikyti ir neleisti išplisti ugniai, nes jo sienos buvo iš nedegaus betono.
Tačiau BBC  atskleidė nutekintus laiškus, kurie įrodo, jog valdžia vis dėlto buvo įspėta, kad  žmonės, gyvenantys  panašiuose į  „Grenfell Tower“ renovuotuose daugiaaukščiuose, yra pavojuje.
Daugybėje laiškų visoms Parlamento partijoms, kuriuos išsiuntė priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo grupė po 2009 metų mirtino gaisro Lakanalo namuose, Pietų Londone, vyriausybė įspėjama: „Negalima, kad tokia tragedija pasikartotų.“
Pasak BBC, buvęs ministras seras Ericas Picklesas gavo laišką apie saugumą užtikrinančias taisykles iš parlamentinės grupės 2014 metų vasario mėnesį. 2015 metų gruodžio mėnesį visų partijų grupė parašė buvusiam konservatorių ministrui Jamesui Whartonui ir perspėjo dėl gaisro pavojaus pastatų, kuriuose panaudota apdaila, išorėje.
Šiandieniniuose pastatuose yra gerokai daugiau lengviau užsidegančių medžiagų. Pavyzdžiui, medienos ir polistireno mišinių struktūra apdailoje ir izoliacijoje. Nepakankama priešgaisrinė sauga  sukelia daug gaisrų, nes tinkamų rekomendacijų kūrėjams paprasčiausiai nėra. Mažai arba visai nereikalaujama, kad būtų sušvelnintas ugnies plitimas išorėje.
Buvęs konservatorių ministras Gavinas Barvellas, kuris neseniai ministrės pirmininkės Theresos May buvo paskirtas personalo viršininku, praėjusių metų rugsėjo mėnesį buvo paragintas imtis veiksmų, kad daugiaaukščiai būtų saugesni.
2016 metų lapkričio mėnesį G. Barwellas atsakė, kad jo departamentas peržvelgs taisykles ir paskelbs jas „tinkamu laiku“. 
2017 metų balandžio mėnesį G. Barwellaas parašė, jog prisipažįsta, kad pareiškimas dėl griežtesnių statybų taisyklių priėmimo truko ilgiau, nei buvo numatyta.
 
GaisrasLondonasdaugiaaukštis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.