Daugiau nei šimtas eismo įvykių su laukiniais gyvūnais Anot Kelių policijos skyriaus 1-ojo poskyrio viršininko Ramūno Kemzūros, eismo įvykių, kuriuos sukelia į kelią staiga išbėgę laukiniai žvėrys, statistika nėra džiuginanti.
Kauno apskrityje praėjusiais metais buvo užregistruoti 108 tokie eismo įvykiai. Dažniausiai, anot policijos pareigūnų, šių įvykių metu apgadinamos transporto priemonės, tačiau pasitaiko ir skaudesnių padarinių, kuomet susižaloja žmonės, žūsta gyvūnai.
Tokių eismo įvykių statistika šokteli ne tik vėlyvą pavasarį, bet ir rudenį, ypač – spalį, lapkritį, o žiemą – gruodį. Policijos pareigūnai primena ir rekomenduoja atidžiai stebėti ne tik kelią, bet ir šalikelius, važiuojant vėlų vakarą, naktį ar ankstų rytą bei esant itin blogam matomumui, laikytis saugaus greičio. Būti budriam, ypač važiuojant miškingose, neaptvertose kelio atkarpose.
Gelbsti ne tik vairuotojus, bet ir žvėrelius Siekdami atkreipti transporto priemonių vairuotojų dėmesį į pavojų, kurį gali sukelti į važiuojamąją kelio dalį išbėgę laukiniai gyvūnai, policijos pareigūnai jau antrus metus iš eilės organizuoja prevencinę priemonę, kurios metu vairuotojams dalinami ultragarsiniai švilpukai, kurie įspėja laukinius gyvūnus apie artėjančią transporto priemonę.
Šiais metais prie policijos pareigūnų akcijos prisijungė UAB „Autoaibė“. Jeigu transporto priemonė važiuoja bent 35 km/h greičiu, švilpuko skleidžiamo garso spindulys siekia apie 400 metrų ir atbaido daugumą laukinių ir naminių gyvūnų nuo ketinimo perbėgti kelią. Žmonėms toks signalas yra beveik negirdimas.
Populiariausia švilpukų montavimo vieta – ant juodos plokštumos šalia šoninių veidrodėlių, priekinio buferio, tarp grotelių, kur nestabdomas oro srautas arba ant stoginių atramų.
Prevencinės akcijos tikslas – skatinti vairuotojų sąmoningumą laikytis Kelių eismo taisyklių, siekti mažinti eismo įvykių – transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais – kiekį ir galimus jų padarinius, kurti saugią aplinką eismo dalyviams, kartu – palankią gerovę gyvūnams.