Įspūdingame krepšinio spektaklyje M. Grigonio atstovaujamas „Panathinaikos“ įveikė „Maccabi“ ir išplėšė lemiamą serijos mačą

Neįtikėtiname krepšinio spektaklyje Mariaus Grigonio atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ klubas išplėšė dramatišką pergalę ir išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą (2:2).

Kostas Sloukas ir Mathiasas Lessort'as<br> EPA/ELTA nuotr.
 Kostas Sloukas<br> EPA/ELTA nuotr.
 Mathiasas Lessort'as<br> EPA/ELTA nuotr.
 Antoniusas Clevelandas ir Marius Grigonis<br> EPA/ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2024-05-02 21:17, atnaujinta 2024-05-03 00:29

Atėnų klubas Belgrade 95:88 (26:29, 23:21, 25:19, 21:19) įveikė Izraelio ekipą ir išplėšė penktąjį serijos mačą, kuris bus žaidžiamas Graikijoje (2:2).

Marius Grigonis per 14,5 minutės aikštelėje pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 2/5 trit.), atkovojo kamuolį, kartą suklydo ir surinko 5 naudingumo balus.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Maccabi“, kurie 3,5 minutės atkarpą laimėjo rezultatu 1:13 ir susikrovė 7 taškų pranašumą (75:82).

Po to abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, kurių daugiau surengė Atėnų ekipa. Po Mathiasso Lessort'o dėjimo ekipas skyrė vos vienas taškelis (86:85). Vėliau Lorenzo Brownas prasiveržė į kairę pusę ir Izraelio ekipai sugrąžino trijų taškų persvarą (85:88). Kitoje aikštės pusėje Kendrickas Nunnas atsakė metimu iš vidutinio nuotolio (87:88).

Po to kamuolį puolime atkovojo Jasielis Rivero, centras apgavo varžovus, bet prametė metimą iš po krepšio ir po to pats prasižengė prieš Kostą Slouką, kuris stojo mesti baudų ir abi jas pataikė (89:88). Po to baudos metimus sumetė M.Lessort'as, dvitaškį pataikė K.Sloukas ir Graikijos grandai susigrąžino 5 taškų pranašumą (93:88).

Per likusį rungtynių laiką abi komandos apsikeitė nemenka dalimi netikslių atakų, o mačą galiausiai uždarė M.Lessort'o dėjimas (95:88).

Rungtynių pradžia buvo itin rezultatyvi, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui 20:12 pirmavo „Panathinaikos“ krepšininkai. Vis dėlto į kėlinio pabaigą komandos apsikeitė vaidmenimis ir „Maccabi“ persvėrė rungtynių rezultatą (26:29).

Antrojo kėlinio pradžioje abi ekipos keitėsi pirmaujančios vaidmenimis, tačiau esminis momentas įvyko ketvirčio viduryje.

Į aikštelę šiame mače po šlaunies traumos grįžo Wade‘as Baldwinas, tačiau įpusėjus antrajam ketvirčiui krepšininkas po prasiveržimo vėl pajuto skausmus, nebėgo į gynybą ir po to teisėjams sustabdžius rungtynes nužingsniavo link suolo, kur jį pasitiko medikai. Be to, iš pykčio amerikietis eidamas link suolo į aikštelę sviedė sportinį teipą.

Per likusią kėlinio dalį abi ekipos ir toliau žaidė rezultatyviai, o į ilgąją pertrauką minimalų pranašumą išsinešė Tel Avivo krepšininkai (49:50).

Pirmoje trečiojo kėlinio pusėje kiek geriau atrodė „Panathinaikos“, kurie pradžiai susikūrė 5 taškų pranašumą 55:50, tačiau įpusėjus ketvirčiui komandas vėl skyrė vienas taškelis (61:60) , o likus 3,5 minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos rezultatas buvo lygus (63:63). Kiek vėliau Tamiras Blattas pataikė tritaškį ir sugrąžino „Maccabi“ trapų pranašumą 65:66, kurį po to nubraukė Marius Grigonis (68:66).

Naudingiausiai „Panathinaikos“ klube žaidė Kostas Sloukas. Graikijos krepšinio legenda per 34 minutes aikštelėje pelnė 20 taškų (5/9 dvit., 1/2 trit., 7/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išskirstė 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir užfiksavo 32 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino Kendrickas Nunnas. Amerikietis per beveik 33 minutes ant parketo į Izraelio ekipos krepšį sukratė 27 taškus (6/8 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud.), išdalino 4 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 27 naudingumo balais.

Tuo tarpu „Maccabi“ ekipoje geriausiai žaidė Lorenzo Brownas. Gynėjas per beveik 31 minutę ant parketo pelnė 17 taškų (8/11 dvit., 0/6 trit., 1/1 baud.), sugriebė 5 atkovotus kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 19 naudingumo balų.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 17, Tamiras Blattas (2/3 dvit., 3/8 trit., 1/2 baud., 7 rez. perd., 5 atk. kam., 19 naud. bal.) ir Bonzie Colsonas (3/6 dvit., 2/6 trit., 2/4 baud., 6 atk. kam.) po 14, Joshas Nebo 12 (6/7 dvit., 0/1 baud., 3 blok.), Johnas DiBartolomeo 10 (1/1 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud.), Jasielis Rivero (3/9 dvit., 1/1 trit., 4 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 27, Kostas Sloukas 20, Mathiasas Lessort'as 17 (6/10 dvit., 5/9 baud., 7 atk. kam., 3 rez. perd., 9 išpr. praž., 26 naud. bal.), Konstantinos Mitoglou 13 (5/8 dvit., 1/1 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd.), Marius Grigonis ir Ioannis Papapetrou (1/3 dvit., 2/3 trit.) po 8.