Pavyzdžiu, kuriuo siekiama pasipelnyti, M.Starkus pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Įrašu vyras sutiko pasidalyti ir su lrytas.lt skaitytojais.
Žinomas vyras ragino žmones neužkibti ant ilgapirščių kabliuko ir būti budriems.
„Sukčiai apsuka ratą ir grįžta – gavau pranešimų apie vėl naudojamą mano vardą, atvaizdą ir skelbiamas pasakas apie mane ir mano sveikatą.
Patikinu, esu gana sveikas, vis dar gyvas, man ir mano šeimai viskas gerai, aukoti neprašau, dar užsidirbu.
Nebūkite naivūs, nepasitikėkite aklai tokio pobūdžio informacija, mistiniais, melagingais šaltiniais, mąstykite kritiškai, blokuokite ir praneškite FB administracijai apie tokių šiukšlių pasirodymą, neatidarinėkite neaiškių nuorodų.
O dar ir parašyta su gramatinėmis klaidomis“, – šalia ekrano nuotraukos, kuriame matyti publikacija, rašė žinomas vyras.
Į internetinių sukčių rankas M.Starkus buvo pakliuvęs ir praėjusių metų vasarį. Tuomet prisidengiantys jo vardu ir atvaizdu ilgapirščiai ragino žmones neva sekti žinomo vyro pavyzdžiu ir investuoti.
Naujienų portalui lrytas.lt susisiekus su Vilniaus apskrities kriminalinės policijos komunikacijos atstovais, jie teigė, jog internetiniai sukčiai – opi problema, kadangi nusikaltimų skaičius internetinėje erdvėje sparčiai auga.
„Sukčiavimų tema aktuali visoje Lietuvoje, platesnę informaciją apie Lietuvos mąstu vykdomus tyrimus ir sukčiavimus valdo aukštesnė įstaiga – Policijos departamentas.
Mes atsakingi už Vilniaus apskritį. Statistikos, kad naudojamasi kažkieno žinomu atvaizdu, vardu ir t.t. nėra – visi įvykiai yra registruojami kaip sukčiavimai (tiek telefoniniai, tiek bendraujant su žmonėmis, tiek perkant parduodant daiktus ir t.t.).
Tokių sukčiavimų yra registruojama nemažai – nuo š.m. pradžios iki šios dienos yra registruota daugiau nei 5 000 pranešimų, susijusių su turtinės veiklos nusikaltimais (tarp jų ir sukčiavimai)“, – kalbėjo policijos atstovai.
Vis daugiau žmonių tiki internetinių sukčių pateikiama melaginga informacija ir nukenčia nuo ilgapirščių. Nors policija ir stengiasi užkirsti kelią sukčiams, tačiau ragina žmones būti budriems ir pamačius melagingus įrašus kreiptis į policiją.
„Vilniaus apskrities pareigūnai vykdo tyrimus, bendradarbiaudami su bankais, internetinėmis parduotuvėmis ir t.t. Siūlyčiau kontaktuoti su jų specialistais, kurie intensyviai vykdo sukčiavimų prevenciją.
Dažniausiai sukčiai apsimeta banko, policijos darbuotojais ir iš patiklių žmonių išvilioja pinigus. Atskleisti tyrimų informacijos negalime.
Galiu paminėti vieną konkretų atvejį, kai sostinės pareigūnai 2020 metais nustatė asmenį, kuris prisistatydamas žinomo krepšininko vardu, įgydavo pasitikėjimą ir išviliodavo iš asmenų pinigus. Asmuo buvo nustatytas ir patrauktas atsakomybėn. Atsakomybė numatyta LR BK 182 str.“, – teigė policijos atstovai.