K. Starkienė daugeliui atpažįstama ne viename amplua. Ji – knygų autorė, nuomonės formuotoja, o pastaruoju metu ir TV3 laidos „Kotrynos burtai“ vedėja. Šioje laidoje Kotryna dalijasi paprastais, tačiau itin vertingais ir bet kuriam patiekalui to taip trokštamo magiško skonio suteikiančiais patarimais. O svarbiausia, kad dažniausiai moteris gamina iš to, ką pati yra užsiauginusi savo sodyboje!
Pastarojoje pavasarį – pats darbymetis, tad Kotryna su entuziazmu pluša darže. Tai gal ir nestebintų, jei ne vienas faktas – moteris visą vaikystę ir jaunystę praleido mieste. Laidos pašnekovė papasakojo, kokį santykį nuo mažens turėjo su kaimo gyvenimu bei ko vaikystėje pavydėdavo savo bendraamžiams.
Tiesa, mieste užaugo ir Kotrynos vyras Martynas. Natūralu, kad dėl to daugeliui kyla klausimas – kas porą paskatino iškeisti didmiesčio šurmulį į ramų gyvenimą kaime? Žiūrovų smalsumą Kotryna patenkino su kaupu: moteris papasakojo, kokie gyvenimo posūkiai lėmė, jog Starkai įsigijo sodybą bei kokie buvo pirmieji Martyno žodžiai, pirmą kartą atvykus į vietą, kurią šeima dabar vadina namais.
Taip pat K. Starkienė pasidalino prisiminimais iš vaikystės apie močiutę ir senelį, kurie nemenkai prisidėjo prie jos meilės maistui bei jo gamybai. Pašnekovė papasakojo keletą nuotaikingų istorijų, kaip JAV užaugęs senelis bandė savo vaikus ir anūkus supažindinti su tenykšte maisto kultūra bei kokius iki tol Lietuvoje nematytus produktus bandė „atkurti“.
Tiesa, jaunystėje K. Starkienė susidūrė su tokiais pat sunkumais, su kokiais susiduria ir šiuolaikinis jaunimas. Studijų krypties pasirinkimas galvos skausmą kelia kone kiekvienam mokyklą baigiančiam jaunuoliui. Ir pati Kotryna iki šiol prisimena, kaip jautėsi toje pasirinkimų kryžkelėje.
Ir nors ją domino net kelios studijų kryptys, būtent tėčio žodžiai nulėmė tolimesnį jos karjeros pasirinkimą.
„Tėtis pasakė, kad pagalvočiau, ką labiausiai mėgstu gaminti“, – sakė ji.
Sėkmingai laidą šiuo metu vedanti Kotryna atviravo, jog apie šį gyvenimo bei veiklos posūkį niekada negalvojo.
„Didžiajai daliai žmonių, kurie skaniai gamina, atėję draugai sako: „Tau reikėtų atidaryti savo restoraną.“ Arba, jei vyras dirba televizijoje, kad reikėtų turėti savo kulinarinę laidą“, – juokėsi Kotryna.
O su žiūrovais K. Starkienė pasidalino ne tik priežastimis, kurios leido suprasti, jog kameros jos nebaugina, bet ir kaip turėjo įrodyti laidos išskirtinumą. Tai pat Kotryna papasakojo, kas lieka už kadro. Su produkto pateikimo subtilybėmis susipažinusi dar tada, kai leido kulinarinę knygą, Kotryna žino, kokių triukų galima imtis, kad patiekalas atrodytų patraukliau.
„Negali versti laukti komandos, jei troškinys troškinamas penkias valandas“, – apie darbus, kuriuos reikia paruošti iš anksto, bei traumas, kurias patiria gamindama maistą, pasakojo moteris.
Kalba pasisuko ir apie santykius su vyru bei jo dukterimi iš pirmos santuokos.
„Niekas manęs niekada neklausia, kaip mes susipažinome“, – pasakojimą apie pažintį su Martynu pradėjo Kotryna.
O žiūrovams ji atskleidė ir tai, kad ištekėjusi už Martyno, sulaužė vieną sau dar paauglystėje duotą pažadą.
„Sakiau, kad niekada netekėsiu už žemesnio, šviesiaplaukio ir dar iš televizijos“ – paauglystėje atrodžiusias nepatrauklias savybes vardino Kotryna.
Pašnekovė prisiminė, kokiomis aplinkybėmis susipažino su vyru bei atskleidė, kodėl Martynas nepaliko gero pirmo įspūdžio.
„Aš pagalvojau, kad jis kažkoks nefainas“, – dabar tai prisiminusi juokėsi moteris.
Galiausiai iš Starkų sodybos žiūrovai bus pakviesti nusikelti į Gelgaudiškio dvarą. Muzikiniais penktadieniais garsėjantis dvaras turi ne vieną įdomią istoriją. Viena iš jų – pianino grąžinimo istorija, apie kurią dvaro šeimininkai papasakos jau šio sekmadienio laidoje.
„Floristiniame deserte“ – delikati ir spalvinga puokštė
Sekmadienį floristikos dizainerė Kristina Rimienė pasidalins dar viena gėlių kompozicija, kuri galėtų papuošti vestuvių šventės stalą.
Laidos vedėja atkreipė dėmesį, kad ruošiant stalo puošmeną šventei, yra labai svarbu atsižvelgti į komponuojamų gėlių aukštį. Įprastai pasirenkama sukurti vieną iš dviejų variantų: arba neaukštą, 20–30 cm kompoziciją, arba labai aukštą, kuri kiltų aukščiau svečių galvų, taip netrukdydama jiems bendrauti tarpusavyje.
Šį kartą floristikos dizainerė pasirinko kurti pirmąją kompoziciją, kuri pasižymėjo vegetatyviniu komponavimo stiliumi, apie kurį bus daugiau papasakota laidoje. Moteris naudojo švelnių – kreminės, oranžinės ir žalios – spalvų gėles: gvazdikus, aguonas, rožes. O žalumos puokštei suteikė putino žiedai, glotnioji sraigūnė ir gaivenis.
Nedidukę gėlių puokštę laidos vedėja komponavo žemoje stiklinėje vazelėje. Kaip jau įprasta, Kristina naudos floristinę kempinę – taip gėles bei žalumą bus galima pakreipti norimu kampu. Tam, kad per skaidrų stiklą nesimatytų floristinė kempinė, ją galima užmaskuoti – būtent taip, naudodama melsvės lapus, padarė ir K. Rimienė.
Sukurta stalo puošmena pasižymėjo tvarka netvarkoje – asimetriškoje kompozicijoje suderėjo įvairios akį traukiančios gėlės, tačiau tikrai neužgožė dekoruojamo stalo. Tokia puokštė leidžia mėgautis ne tik solidžiai papuošta šventės aplinka, bet ir suteikė jaukumo prie šventinio stalo.