Pasak Kauno kolegijos Kosmetologijos katedros dėstytojos, kosmetologės Sigitos Zlatkuvienės, tai yra bene natūraliausia ir plačiausio panaudojimo kosmetinė priemonė – gėlių vanduo. „Pagrindinė hidrolatų žaliava yra augalinės kilmės, tai yra visiškai natūrali augalinė medžiaga: žiedai, stiebai, sakai ir pan. Iš jų vandens pagalba, distiliacijos būdu, yra išskiriamos biologiškai stiprios – aktyvios medžiagos. Vanduo pereina per pagrindinę žaliavą, kurią mes norime paveikti ir susirenka visas tas medžiagas, kurios yra biologiškai stiprios“, – LNK laidoje „Mes pačios“ aiškino specialistė.
Visuotinai pripažįstama, kad kokybiški švelnūs distiliuoti augalų vandenys yra vienos saugiausių terapinių medžiagų, kurios naudojamos tiek kremų, losjonų, valomųjų pienelių, kaukių sudėtyje, tiek ir patys vieni kaip odos tonikai, drėkikliai. Be to, hidrolatuose vyrauja gerai toleruojamos, antiseptinėmis ir saugančiomis nuo uždegimų savybėmis pasižyminčios medžiagos. Tad jie gali būti naudojami namų sąlygomis be jokios baimės.
Pasak kosmetologės, hidrolatai puikiai „sutaria“ su eteriniais aliejais – tad jeigu sudrėkinsite veidą hidrolatu, prieš tepant kremą su natūraliais aliejais Jūsų oda kur kas lengviau įsisavins jų veikliąsias medžiagas.
Šio sekmadienio laida „Mes pačios“ kartu su Nijole Pareigyte-Rukaitiene domėsis šio išmanaus vandens privalumais, klaus specialistų, ką reikia žinoti moterims, norint jį naudoti. Kaip visuomet laidoje nepritrūks informacijos apie veido atjauninimą lazerio procedūrų pagalba. O visų sulieknėti bei sveikai gyventi trokštančių žiūrovų laukia nepamainomi ir naudingi sporto trenerių patarimai bei Nijolės eksperimentai treniruoklių salėje.