„Kol kas tikrai man nėra aišku, kodėl pasirinktas toks JAV sprendimas. Kaip tik rytoj turėsiu galimybę paklausti ambasadorės, kodėl taip nutiko ir kokie argumentai galėjo tai lemti. Galbūt svarbu suvokti, kad sektoriaus atstovai indikuoja, jog reikšmingos įtakos tai neturėtų turėti. Bet kuriuo atveju, mums, kaip valstybei, svarbu žinoti, kokie argumentai tai lėmė“, – trečiadienį žurnalistams teigė L.Savickas
„Kol kas, bent pirmieji signalai iš rinkos nerodo, kad bus reikšminga mums. Tai labiau diplomatinis aspektas, kuris svarbus“, – pažymėjo jis.
Ministras sakė neabejojantis, kad sprendimai gali būti keičiami, tad klausimas turi būti sprendžiamas dvišaliame formate. Tiesa, anot L.Savicko, situacija taip pat kelia klausimų dėl praeitos Vyriausybės vykdytos užsienio politikos Kinijos atžvilgiu.
„Taip, tikrai kelia klausimų. Būtent tame, kaip mūsų ankstesnės politikos rezultatas čia atsispindi. Tuo labiau, kai Taivanas buvo įtrauktas į valstybių sąrašą“, – kalbėjo jis.
Siekdama išlaikyti lyderystę dirbtinio intelekto varžybose JAV ribos lustų eksportą
Trečiadienį portalas 15min.lt paskelbė, kad JAV prezidento Joe Bideno administracija pirmadienį paskelbė apie naujus ribojimus, kuriais siekiama išlaikyti Amerikos lyderystę dirbtinio intelekto varžybose.
Todėl, kaip aiškina portalas, siekdama apsisaugoti, kad pažangiausios technologijos nepatektų į Kiniją ar Rusiją, JAV ribos dirbtinio intelekto vystymui naudojamų lustų eksportą.
Anot portalo, išimtis bus taikoma tik 18 artimiausių JAV partnerių, tokių kaip Vokietija, Nyderlandai, Didžioji Britanija, Švedija, Suomija, Norvegija, Japonija, Pietų Korėja, Taivanas, Australija, Prancūzija, Airija, Italija ir keletas kitų. Iš viso į JAV sąjungininkų sąrašą pateko 10 Europos Sąjungos (ES) narių, bet 17 – nepateko.
Tačiau, anot portalo, nei Lietuvos, nei kitų Baltijos šalių, nei Lenkijos šiame sąraše nėra.