Lietuviai įrengė didelės galios saulės elektrines Ukrainoje

2024 m. spalio 4 d. 07:30
Dvi Odesos viešosios įstaigos – KNP Mysk klinikinė infekcinių ligų ligoninė ir Odesos savivaldybės tarybos inkluzinis išteklių centras – jau pradėjo naudotis UAB „Solet“ įrengtomis saulės elektrinėmis. Šios elektrinės ne tik aprūpins elektros energija karą išgyvenančius žmones, bet ir padės sumažinti Ukrainos priklausomybę nuo importuojamų gamtinių dujų bei iškastinio kuro.
Daugiau nuotraukų (2)
2024 m. rugsėjo 12 d. Odesoje vyko saulės elektrinių atidarymo renginys, kuriame dalyvavo tiek Ukrainos viešųjų įstaigų, tiek jėgaines įrengusios lietuviškos įmonės atstovas. Šių renginių metu buvo akcentuota atsinaujinančių energijos šaltinių svarba, ypač sudėtingomis karo sąlygomis. Viešųjų įstaigų atstovai išreiškė dėkingumą už suteiktą pagalbą ir pabrėžė, kad saulės elektrinės padeda ne tik aprūpinti žmones būtinąja elektros energija, bet ir sumažina priklausomybę nuo iškastinio kuro. Tokia energijos šaltinių diversifikacija yra reikšmingas žingsnis link didesnio saugumo ir tvaresnės ateities.
„Nuo karo pradžios didelė dalis Ukrainos energetikos infrastruktūros sunaikinta, todėl labai daug žmonių iki šiol yra be elektros energijos. Įgyvendindami tokius projektus, kurie finansuojami Lietuvos Klimato kaitos programos ir mūsų pačių bei partnerių lėšomis, svariai prisidedame prie situacijos gerinimo – ne tik leisdami karo siaubus patiriantiems žmonėms turėti elektros energiją, bet ir padėdami mažinti Ukrainos priklausomybę nuo importuojamų gamtinių dujų ir iškastinio kuro“, – komentuoja projektą įgyvendinusios įmonės „Solet“ vadovas Andrius Karazinas.
Skaičiuojama, kad įrengtos 363 kW galios saulės elektrinės per metus pagamins apie 380 tūkst. kWh elektros energijos, kas užtikrins daugiau nei 27 proc. dabartinio įstaigų elektros poreikio. Šios elektrinės ne tik padės sumažinti elektros sąnaudas, bet ir taps tvariu energijos šaltiniu, prisidedančiu prie aplinkos apsaugos. Be to, sumažėjus priklausomybei nuo tradicinių energijos šaltinių, įstaigos taps atsparesnės tiekimo trikdžiams, o sutaupyti piniginiai resursai galės būti skirti kitoms svarbioms reikmėms, tokioms kaip pacientų priežiūra ar socialinės paslaugos.
„Elektrines įrengti šalyje, kurioje vyksta karas, teko pirmą kartą. Iki šiol viskas vyksta sklandžiai, tik kur kas lėčiau nei kitose šalyse, kadangi komunikacija su partneriais labai ribota. Tikimės, kad ateityje taip pat pavyks įgyvendinti projektus šioje šalyje sklandžiai ir operatyviai“, – sako A.Karazinas.
Iki šiol bendrovė nuo 2018 metų jau yra įgyvendinusi 16 dvišalių vystomojo bendradarbiavimo projektų kitose šalyse, tokiose kaip Sakartvelas, Moldova, Armėnija, Nigerija. Jose bendrovė įrengė virš 61 elektrinių mokyklose, vaikų darželiuose, karo pabėgėlių stovyklose, ligoninėse ir kitose įstaigose.
Projektai įgyvendinami pagal Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) vystomojo bendradarbiavimo programą, finansuojamą iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Dalimi lėšų prisideda ir „Solet“ kartu su partneriais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.