Ši pasiteisinusi priemonė labai mažiems, mažiems ir vidutiniams Lietuvos verslams padėjo rasti užsienio partnerių ir drauge su jais dalyvauti tarptautinėse MTEPI programose.
„Siekiame sudaryti galimybę inovatyviems verslams tapti konkurencingesniais, tad padidinome priemonės finansavimą, kad padėtume daugiau mūsų šalies įmonių rasti partnerių tarptautiniams projektams įgyvendinti. Finansavimą gaus visi teigimai įvertinti projektai – 26 šalies įmonės. Taip kuriame daugiau galimybių Lietuvai“, – pranešime teigė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė
Į pagal kvietimą skirtus 300 tūkst. eurų nusitaikė inovatyvios Lietuvos įmonės, ketinančios kartu su užsienio partneriais dalyvauti tarptautinėse MTEPI programose. Iš viso Inovacijų agentūra teigiamai įvertino 26 projektus, tačiau ES finansavimo pakako tik 14-ai iš jų – šešiems iš sostinės ir aštuoniems – iš Vakarų ir vidurio Lietuvos regiono.
Atsižvelgusi į verslo susidomėjimą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija nutarė padidinti kvietimo biudžetą nuo 300 tūkst. iki 479 tūkst. eurų (479 443,66 Eur) ir skirti finansavimą likusiems 12-ai teigiamai įvertintų projektų.
„Pagrindinis šios priemonės tikslas yra padėti verslui rasti partnerių tarptautiniams MTEPI projektams, bet pastebime, kad priemonė Lietuvos verslui suteikia ir kitų privalumų. Tarptautinių renginių metu verslas užmezga ir naujų kontaktų, kurie galiausiai virsta naujomis partnerystėmis ir atveria duris į pelningas rinkas“, – sakė Inovacijų agentūros Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vadovė Inga Lukošiūnaitė.
Priemonė „InoConnect“ finansuojama 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis.