„Vilniaus vandenų“ meistrams pakeisti mechaninį vandens skaitiklį į išmanųjį trunka apie dešimt minučių. Gyventojams nebereikės kas mėnesį deklaruoti vandens skaitiklio rodmenų.
„Duomenys pratekant vandeniui bus nuskaitomi automatu, tam reikės naujosios siaurajuosčio daiktų interneto technologijos. Su ja duomenis iš apskaitos prietaiso mes gausime per mūsų partnerio „Bitės“ tinklą į mūsų sistemas ir matysime tikrąjį, realųjį suvartojimą“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo „Vilniaus vandenų“ klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Martynas Augaitis.
Diegiant išmaniuosius apskaitos prietaisus šuliniuose ir daugiabučių įvaduose „Bitė Lietuva“ pirmoji Baltijos šalyse įdiegė realiai veikiančią siaurajuosčio daiktų interneto technologiją.
„Tai yra iš tikrųjų specifinis daiktų interneto ryšys, kuris paremtas siaurajuosčio daiktų interneto technologija. To ryšio išskirtinumas yra toks, kad mes galime šią dieną tiekti internetą ten, kur anksčiau jo negalėjome užtikrinti su 3G ar 4G ryšiu. Ką tai reiškia? Kad internetas dabar gali atsirasti tokiose vietose kaip daugiabučių rūsiai, įvairūs šuliniai po žeme ir t. t., kas gali mums užtikrinti ryšį, reikalingą vandens skaitikliams“, – aiškino „Bitės Lietuva“ projektų vadovas Eligijus Rakickas.
„Vilniaus vandenims“ išmaniuosius skaitiklius tieks Lietuvoje veikianti įmonė „Axioma Metering“. Išmanieji ultragarsiniai šalto vandens skaitikliai yra sertifikuoti, atitinka Europos Sąjungos standartus, yra itin tikslūs. Jų naudojimo laikas – 12 metų.
„Greitas ir operatyvus nutekančio vandens, kuris nuteka avarijos metu, identifikavimas. Kadangi mes tuos duomenis matysime realiu laiku, tai galėsime operatyviai imtis avarijos likvidavimo“, – šnekėjo M.Augaitis.
Šiemet „Vilniaus vandenys“ įrengė 6 tūkst. nuotolinių šalto vandens apskaitos prietaisų. Iki 2030-ųjų bus pakeista 350 tūkst. vandens skaitiklių.