Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. Įtarimai pareikšti įmonės vadovui.
Pareigūnų akiratyje atsidūrusi įmonė užsiima didmenine ir mažmenine dėvėtų drabužių prekyba, turi fizines parduotuves Plungėje, Tauragėje ir Gargžduose. Kiek anksčiau parduotuvių būta dar dviejuose miestuose – Šilutėje ir Raseiniuose. Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus įmonė galėjo neapskaityti už pardavimo sandorius gautų pajamų, kurių suma siekia per 150 tūkst. eurų.
Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad bendrovėje veikė vokelių sistema. Niekur neapskaitytas darbo užmokestis buvo mokamas įmonėje įdarbintiems asmenims, kurių yra daugiau nei 20. Skaičiuojama, kad neoficialiai išmokėtų atlyginimų suma gali siekti per 40 tūkst. eurų.
Tyrimo duomenimis, iš viso įmonė įtariama nuslėpusi per 50 tūkst. eurų mokesčių valstybei.
Bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), įvairiose su bendrove susijusiose vietose buvo atlikta 10 kratų, kurių metu 4 parduotuvėse rasta beveik 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Įtariama, kad tai neapskaitytos savaitės pajamos.
Šiuo metu dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo įtarimai pareikšti įmonės vadovui, taip pat jam apribotas disponavimas įmonės bei asmeniniu turtu, paskirtos kardomosios priemonės.
Atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūra.
Už neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą valstybės įgaliotai institucijai, kai suma viršija 750 MGL, numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.