Verslo apdovanojimai: tarp nugalėtojų – ir garsios įmonės, ir naujokai

2016 m. spalio 5 d. 18:47
Lietuvos ūkio ministerija apdovanojo geriausius šalies verslininkus. Apdovanojimai „Už nuopelnus verslui“ rengiami jau dvyliktus metus.
Daugiau nuotraukų (42)
„Susirinkome 12-ąjį kartą, mūsų tikslas, kaip ir kasmet, – pasveikinti tuos, kurie išsiskyrė ir pasižymėjo labiausiai. Džiugu, kad kasmet konkursas darosi vis populiaresnis“, – prasidedant  renginiui kalbėjo ūkio ministras Evaldas Gustas.
Jis džiaugėsi, kad į apdovanojimus pretendavo ne tik didelės įmonės, bet ir smulkaus verslo atstovai bei rinkos naujokai, norintys parodyti savo veržlumą ir inovatyvumą.
Įmonės stiprybė – eksportas
„Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“ nominacijoje laimėjo transporto stebėjimo ir kontrolės įmonė „Ruptela“.
Didžioji šios įmonės pajamų dalis yra gaunama iš eksporto į Europos, Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos rinkas – pastaraisiais  metais iš eksporto gautos pajamos sudarė  85 proc. visų įmonės pajamų.
Apdovanojimą įteikė finansų ministrė Rasa Budbergytė. „Žiūrėdama į pretendentus ir publiką suprantu, kodėl 2015 m. taip greitai įveikėme Rusijos krizės įtaką ir sugebėjome diversifikuoti rinkas. Jūs jauni ir nebijote sprendimų“, – kalbėjo ji.
Įmonės vadovas Andrius Rupšys teigė, kad svarbiausia įmonei – kolektyvas bei vizija. „Didžiuojuosi mūsų šalimi, kad turime tokių gerų ir protingų žmonių. Matau, kad viskas yra įmanoma“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė jis.
Išsiskyrė drąsa
Už drąsiausias investicijas apdovanota įmonė, pritraukusi privačių investicijų Lietuvoje ir sukūrusi naujų darbo vietų. Šį apdovanojimą pelnė vos šiemet į Lietuvos rinką įžengusi prekybos įmonė „Lidl“.
Kompanijos investicijos į darbuotojų atlyginimus, jų kvalifikacijos kėlimą, ilgalaikius mokymus užsienyje per pastaruosius trejus metus sudarė aštuoniolika milijonų eurų. Į infrastruktūra ir įrangą įmonę investavo daugiau nei 120 milijonų eurų.
„Tai mums didelė garbė tapti šios apdovanojimų tradicijos dalimi. Drąsios investicijos atsiranda dėl drąsios komandos ir drąsių žmonių, jiems ir norėčiau padėkoti“, – kalbėjo „Lidl“ Lietuvoje vadovas Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine'as ir žadėjo, kad ateityje įmonė toliau plėsis.
Apdovanojimą įteikęs „Lofto“ įkūrėjas Viktoras Diawara džiaugėsi, kad Lietuvoje mato daug sėkmingų įmonių ir daug drąsių iniciatyvų.
Įvertino ir lrytas.lt skaitytojai
„Lidl“ savo favoritu išrinko ir portalo lrytas.lt skaitytojai, kurie taip pat rinko geriausius šalies verslininkus.
„Visi nominantai puikūs – pavyzdys Lietuvai. Dėl publikos simpatijų vyko tikrai įtempta kova ir smagu, kad laimėjo bendrovė, į Lietuvą atnešusi naujų vėjų bei naujos kultūros“, – sakė lrytas.lt direktoriaus pavaduotojas Vytenis Mažiulis.
Už pakeistą žvejybos pasaulį
Inovatyvių sprendimų lyderiu šiemet pripažinta išmaniųjų technologijų įmonė „Deeper“, kurianti inovatyvius elektronikos prietaisus.
Pirmasis inovatyvios įmonės išradimas – belaidis žvejybinis sonaras „Deeper“, kuris skenuoja vandens telkinio dugną ir siunčia faktinę informaciją į žvejo mobilųjį telefoną ar planšetę.
Apdovanojimą kompanijai įteikęs Jurgis Didžiulis pasakojo, kad atvykus į Lietuvą lietuviai jam neatrodė labai inovatyvūs, bet padėtis labai greitai pasikeitė. „Sveikinu visus už drąsą, o „Deeper“-  ir už tai, kad pakeitė žvejybinį pasaulį“, – sakė jis.
„Deeper“ rinkodaros vadovas Rolandas Sereika  teigė, kad dinamiškoje aplinkoje būti inovatyviam nėra paprasta: „Būtina nuolat stebėti, įsiklausyti ir nebijoti keistis“.
„Savame kieme pranašu nebūsi. Ir mes daugumą savo produkcijos eksportuojame. Šis apdovanojimas – džiaugsmas, bet kartu ir įsipareigojimas stengtis, kad mūsų lietuviškas produktas būtų pripažįstamas, atpažįstamas ir vertinamas visame pasaulyje“, – kalbėjo R.Sereika.
Gyrė už gebėjimą dalintis
Socialinio verslo lyderiu tapo socialines iniciatyvas įgyvendinanti  įmonė „GMM Projektai“, žinoma tokiais projektais kaip „Draugų uogienė“, „Spalvoto meduolio diena“ bei „Stoho Vilnius“
Tokia nominacija džiaugėsi apdovanojimą įteikęs lenktynininkas Benediktas Vanagas: „Paprasti žmonės diskutuoja apie žmones, vidutiniai – apie daiktus, dideli – apie idėjas. Verslo esmė gali būti uždirbti pinigus arba pasiekti kažką daugiau. Noriu padėkoti verslininkams, kad jie vis labiau supranta, jog reikia dalintis.“
„GMM projektai“ vadovė Violeta Masteikienė teigė, kad būti socialiai atsakingam ir drauge pelningam – sudėtingas, bet įmanomas iššūkis: „Turi būti labai praktiškas“.
Džiaugėsi mamos laimėjimais
Specialus dovanojimas skirtas ir verslininkėms moterims – į jį  galėjo pretenduoti verslininkės, ne trumpiau kaip dvejus metus sėkmingai plėtojančios savo verslą.
Nugalėtoja šioje kategorijoje tapo vaistus gaminančios įmonės „Aconitum“vadovė Rima Balanaškienė – medicinos ir farmacijos versle ji sėkmingai dirba jau 25 metus.
Apdovanojimą įteikusi Agnė Kuzmickaitė džiaugėsi, kad Lietuvoje daugėja verslą plėtojančių moterų, o apdovanojimas jas dar padrąsins.
Apdovanojimą atsiėmusi R.Balanaškienės dukra taip pat neslėpė džiaugsmo ir teigė, kad frazė, jog moterys nėra verslios – tik mitas.
„Mums Rima yra ne tik mama, mes kartu ir dirbame, taigi galiu patvirtinti, kad ji stipri visose srityse“, – tikino moteris.
Apdovanojimas – kaip saldus kąsnis
Apdovanojimą Ūkio ministerija skyrė ir jaunimui – verslininkams iki 29 metų. Nominacijoje „Jaunas ir verslus“ šiemet nugalėjo drabužius kuriančios ir jais prekiaujančios įmonės „Atsikeli ir varai“ vadovė Aušra Šeduikytė.
Apdovanojimą įteikęs virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas neslėpė, kad apdovanojimas ir jam būtų saldus kąsnelis: „Ir pats apie tokį apdovanojimą svajoju. Smagu, kai dideli rimti dėdės prižiūri, palaiko ir padeda“, – juokėsi jis.
„Jaunas žmogus dar kvailas. Ir tai gerai, nes tokie žmonės turi daugiau drąsos ir gali visa galva nerti paskui savo idėjas“, – atsiimdama apdovanojimą apie jaunystę versle kalbėjo A.Šeduikytė.
Šį rudenį „Atsikeli ir varai“ pristato savo jau 11-ąją kolekciją ir ruošiasi švęsti ketverių metų veiklos sukaktį.
Pateikiame visas įmones, besivaržiusias dėl įvertinimų.
Nominacija „Drąsios investicijos“
Varžosi įmonės, apgalvotai ir drąsiai investavusios į Lietuvos regionus, šiuo metu puikiai ten plėtojančios verslą, sukuriantį aukštą pridėtinę vertę. Tai darbdaviai, kurie naujomis darbo vietomis lyg magnetas traukia perspektyviausius šalies specialistus.
1. UAB „Adform Lietuva“
Tarptautinė IT bendrovė, kurianti ir plėtojanti nepriklausomą ir skaidrią skaitmeninės reklamos platformą bei programinę įrangą, skirtą tiek reklamos užsakovams, tiek pardavėjams ir leidžiančią automatizuoti reklamos pirkimo, analizės bei optimizavimo procesus. 2015 metų pabaigoje sulaukusi dvidešimt vieno su puse (21,5) milijonų JAV dolerių investicijos, ją naudoja spartesnei plėtrai pasaulyje – siekia padvigubinti IT specialistų skaičių ir įdarbinti iki 200 darbuotojų. „Adform“ dabar turi biurus 18 šalių Europoje, Šiaurės Amerikoje bei Azijoje.
2. „Girteka Logistics“ (UAB „ME Investicija“)
Viena iš pirmaujančių transporto ir logistikos kompanijų Europoje, Skandinavijoje bei NVS regione, kuri nuolat investuoja į technikos gerinimą, darbuotojų ugdymą bei plėtrą. Per 2016 metus siekiama atnaujinti vilkikų ir puspriekabių parką, todėl buvo įsigyta tūkstantis (1000) naujausio modelio vilkikų bei penki šimtai keturiasdešimt 540 puspriekabių.
3. UAB „Lidl Lietuva“
Investicijos į darbuotojų atlyginimus, jų kvalifikacijos kėlimą, ilgalaikius mokymus užsienyje per pastaruosius trejus metus sudarė aštuoniolika (18) milijonų Eurų. Į pastatus, žemės sklypus, sandėlio, parduotuvių bei administracinio pastato įrenginius, automobilius bei IT įrangą investuota šimtas dvidešimt su puse (120,6) milijono Eurų. Kauno rajone šių metų balandį oficialiai atidarytas „Lidl Lietuva“ logistikos centras, o birželį duris atvėrė pirmosios penkiolika (15-a) parduotuvių.
Nominacija „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“
Pagal šią nominaciją siekia būti įvertintos Lietuvos įmonės, kurių produktai bei paslaugos yra paklausios visame pasaulyje. Pastaraisiais metais joms pavyko dar labiau išplėsti eksporto geografiją bei mastą, sukurti naujų darbo vietų, pritraukti investicijų.
1. UAB „Aros Marine“
Veikla apima laivų vidaus interjero įrengimo ir oro kondicionavimo, šildymo, šaldymo ir vėdinimo sistemų montavimo bei priežiūros paslaugas pramoginiuose ir komerciniuose laivuose. Šiuo metu bendrovėje dirba apie trys šimtai (300) darbuotojų, o eksportas sudaro devyniasdešimt procentų (90%) visų teikiamų paslaugų. Projektai vykdomi visame pasaulyje.
2.UAB „Retal Baltic“
Gamina APET plėvelę ir HDPE kamštelius. Devyniasdešimt penki procentai (95%) pagaminamos produkcijos įmonė eksportuoja į daugiau nei trisdešimt (30) šalių vakarų Europoje bei Afrikoje. Įsitvirtinusi užsienio rinkose ir įgavusi klientų pasitikėjimą, įmonė 2014–2016 metų pirmą (I) pusmetį investavo dvylika (12) milijonų Eurų į abiejų produktų gamybinių pajėgumų plėtrą, gamybos modernizavimą ir patalpų rekonstrukciją.
3.UAB „Ruptela“
lietuviška įmonė, kurianti transporto valdymo sprendimus. Bendrovė gamina programinę ir techninę GPS sekimo ir stebėjimo įrangą bei siūlo sprendimus, o produktai skirti transporto priemonėms realiu laiku stebėti ir jų veiklai optimizuoti. Didžioji įmonės pajamų dalis yra gaunama iš eksporto į Europos, Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos rinkas. 2015 ir 2016 metais iš eksporto gautos pajamos sudarė aštuoniasdešimt penkis procentus (85%) visų pajamų.
Nominacija „Inovatyvių sprendimų lyderis“
Varžosi įmonės, savo veikloje investavusios į inovatyvius sprendimus, skirtus ne tik pelnui didinti, bet ir visuomenės gerovei auginti. Tai įmonės, patikėjusios, kad verslo ateitis – inovacijos ir technologijos.
1.UAB „Altechna R&D“
Kuria ir plėtoja lazerinio mikroapdirbimo technologijas ir sprendimus, vykdo lazerinių technologijų galimybių studijas, gamina lazerinio mikroapdirbimo sistemas ir atskirus optinius modulius, nuolat bendradarbiauja su verslo ir mokslo atstovais kuriant naujas technologijas ir pritaikant jas pramonėje. „Workshop of Photonics“ – UAB „Altechna R&D“ prekės ženklas, kuriuo įmonė ir jos produktai yra žinomi visame pasaulyje.
2.UAB „Deeper“
Išmanius elektronikos prietaisus kurianti lietuviška kompanija, kuri didžiuojasi ant savo produktų pakuočių galėdama rašyti „Pagaminta Lietuvoje“. Pirmasis įmonės išradimas – belaidis žvejybinis sonaras „Deeper“ – skenuoja vandens telkinio dugną ir siunčia faktinę informaciją į žvejo mobilųjį telefoną ar planšetę.
3.AB „Lietuvos paštas“
Didžiausia pašto paslaugas teikianti bendrovė šalyje. Klientams siūlomos ne tik pašto ar logistikos, bet ir finansinės paslaugos, taip pat diegiamos įvairios inovatyvios elektroninės paslaugos, leidžiančios tradicinėmis pašto paslaugomis naudotis elektroninėje erdvėje.
Nominacija „Socialinio verslo lyderis“
Dėl apdovanojimo varžosi kandidatai, savo patirtimi galintys patvirtinti, kad įvairios socialinės iniciatyvos yra ne tik pagalba socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms, bet ir tikras įkvėpimo šaltinis verslui.
1.VšĮ „GMM Projektai“
Nuo 2008 metų įgyvendina socialines iniciatyvas: „Draugų uogienė“, „Spalvoto meduolio diena“, „Stoho Vilnius“ ir kitas iniciatyvas, kurių tikslas – skatinti socialiai pažeidžiamas visuomenės grupes būti aktyvius – patiems keisti savo aplinką, požiūrį, tobulėti ir ieškoti išeičių.
2.VšĮ „Verslas ar menas“
Tai socialinio verslo organizacija, kurios svarbiausi tikslai – savo produktais ir paslaugomis mažinti neįgalių žmonių atskirtį, ugdyti visuomenės socialines vertybes ir skatinti socialinės atsakomybės politiką įmonėse. Organizacijos produktai – leidiniai reginčiųjų ir Brailio raštu su reljefinėmis iliustracijomis, kurios yra suprantamos ir regintiesiems, ir neregiams.
3.VšĮ „Vilniaus universiteto Teisės klinika“
Tiems, kurie neturi galimybių kreiptis į profesionalius advokatus, teikia nemokamą teisinę pagalbą. Nuo 1998 metų joje konsultuoja vyresniųjų kursų Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai, o paslaugų kokybę užtikrina praktikos grupių kuratoriai – profesionalūs advokatai, teisininkai, Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. Teisės klinika pagalbą jau yra suteikusi jau daugiau nei penkiasdešimčiai (50) tūkstančių asmenų, nevyriausybinių organizacijų.
Nominacija „Versli moteris“
Pagal šią nominaciją bus įvertintos savo verslą sukūrusios ir užauginusios moterys.
1.Rima Balanaškienė, UAB „Aconitum“
UAB „Aconitum“ yra viena iš vaistų ir maisto papildų lyderių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti veiklą nuo 1999 metų. Įmonės vadovė ir įkūrėja Rima Balanaškienė, medicinos ir farmacijos sektoriuje dirba jau daugiau kaip 25-erius metus. Įmonėje įdiegtos net 3 tarptautinės kokybės užtikrinimo sistemos, maisto papildų ir vaistų sudėtys kuriamos kartu su Lietuvos ir užsienio mokslininkais. Įmonė išlaiko nuolatinį eksporto augimą (37%, 2015 metais) ir šiuo metu vykdo projektus su partneriais iš daugiau nei 39-ių pasaulio šalių.
2.Viktorija Vanagė, UAB „Citus Vilnius“
2011 metais įkurto prekinio ženklo „CITUS Nekilnojamasis turtas“ veikla – tarpininkavimas perkant, parduodant ir nuomojant nekilnojamąjį turtą, konsultavimas investavimo į nekilnojamąjį turtą klausimais, jo vertinimas, rinkos analizė. UAB „CITUS Vilnius“ per ketverius veiklos metus tapo viena iš penkių didžiausių ir žinomiausių nekilnojamojo turto agentūrų Lietuvoje. Įmonei priklausantis prekės ženklas „Citus nekilnojamasis turtas“, 2016 metų balandžio mėnesį buvo sėkmingai parduotas vienai nekilnojamo turto bendrovei.
3.Diana Lucinavičiūtė, UAB „Pelonita“
Įmonė kuria drabužius, prie kurių nereikia taikytis, kurie leidžia būti savimi. Jau antrąjį veiklos dešimtmetį rinkoje skaičiuojantis įmonės prekės ženklas „Adatytė“ nuėjo ilgą kelią, augdamas kartu su savo klientais ir jų poreikiais. Įmonės direktorė D. Lucinavičiūtė vadovauja devyniems (9) darbuotojams, kurie atlieka gamybos ir administracines funkcijas – atsakingai renka audinių tiekėjus, tausoja aplinkos išteklius.
Nominacija „Jaunas ir verslus“
Šio apdovanojimo siekia savo verslą įkūrę jauni žmonės, kurie gali drąsiai patvirtinti, kad amžius versle – ne kliūtis, o pranašumas. Jie jau žino, ką reiškia sėkmingai sukurti ir auginti verslą.
1.Aušra Šeduikytė, UAB „Atsikeli ir varai“
Prekės ženklas „Atsikeli ir varai“, kurį plėtoti 2012 metais pradėjo A. Šeduikytė, yra unikalaus dizaino vyriški ir moteriški drabužiai, avalynė ir aksesuarai, kuriami išskirtinai Lietuvoje. Šį rudenį „Atsikeli ir varai“ ne tik pristato savo 11-ąją kolekciją, bet ir švęs ketverių metų veiklos sukaktį.
2.Pijus Makarevičius, UAB „Baldai1“
Šios įmonės vizija – draugiškiausia ir patogiausia baldų parduotuvė internete, siūlanti daugiau nei 10 tūkstančių skirtingų baldų modelių be jokios rizikos – nereikalingas išankstinis apmokėjimas, pristatymas nemokamas visoje Lietuvoje, o prekes nemokamai galima grąžinti visus metus.
3.Aurimas Bagdanavičius, UAB „Foksas“
Įmonė užsiima maisto produktų importu ir didmenine prekyba Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje. Taip pat yra sukūrusi savo prekės ženklus, investuoja į jų žinomumą ir plėtoja juos europiniu lygiu. Įmonės specializacija – sveikesni ir ekologiški produktai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.