Vaizdas pro langą, romantikos, istorijos ir nuotykių pojūtis ir jokių kaimynų aplinkui.
Tiesa, Lietuvoje esančių švyturių niekas neketina parduoti, jie veikia pagal paskirtį – skleidžia šviesą, kuri neleidžia laivams pasiklysti jūroje.
O Didžiojoje Britanijoje jau yra keletas parduoti skirtų švyturių, apie kuriuos paskelbta nekilnojamojo turto skelbimuose, praneša „The Telegraph”.
„Didžiausias uždavinys – paversti šiuos statinius gyvenamosiomis patalpomis. Tai sunkus darbas, bet jis to vertas”, – sako kelių švyturių savininkas.
Senas švyturys Pembrukšyre (Velso grafystė) įvertintas 1,56 mln. JAV dolerių (4,21 mln. litų).
Jo viduje įrengtas kabinetas, o bokšto papėdėje – apvali svetainė ir apžvalgos kambarys, iš kurio atsiveria nuostabus gamtovaizdis.
Bornmute parduodamas penkių aukštų namas, kuris tik suprojektuotas švyturio formos. Tačiau ir jo kaina įspūdinga – 1,12 milijono JAV dolerių (per 3 mln. litų).
Tie, kurie neturi jokių finansinių vilčių švyturiui įsigyti, gali bent trumpam jame apsistoti – 1802 metais Bičio kyšulyje pastatytame švyturyje „Belle Tout” įkurtas prabangus viešbutis.
Pasak Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinio vyriausiojo valstinio inspektoriaus Laisvūno Kavaliausko, iš penkių Lietuvoje esančių švyturių du – Uostadvario (Šilutės r.) ir Ventės rago įtraukti į Kultūros paveldo registrą. Jie pastatyti XIX amžiuje. Abu įtraukti į Kultūros paveldo registrą.