Pirmieji – lepūs
Kėdainių šiltnamiuose pirmąją dieną nuskintos apie 2 tonos pirmųjų trumpavaisių agurkų. Be įprastų veislių čia bandomos ir naujos, reikalaujančios mažiau saulės šviesos, o tai svarbu – juk Lietuvoje žiemos tamsios.
„Agurkus dažniausiai skiname, kai jie užauga iki 12 cm ir kai sveria 90–120 gramų“, – „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo agronomas Jonas Valevičius.
Pasak agronomo, pirmieji agurkai ne tik skanūs, bet ir lepūs, todėl pataria, kaip juos ilgiau išlaikyti.
„Nusipirkus pirmųjų agurkų, reikėtų juos įdėti į maišelį ir tada – į šaldytuvą. Negalima laikyti ant stalo, nes išgaruos drėgmė, agurkas sudžius ir suvys“, – aiškino J.Valevičius.
Teko investuoti
Šiemet agurkai skinami vėliau nei pernai, bet augintojai džiaugiasi, kad išvis skinami. Jeigu nebūtų spėję įsirengti suskystintų dujų terminalo, 6,5 ha užimančiuose šiltnamiuoe agurkai nežaliuotų.
„Papildomai investavome per 700 tūkst. eurų, kad pasistatytume šitą terminalą, bet tai buvo gyvybės arba mirties klausimas, kitaip agurkai tikrai nebūtų užaugę arba būtume pradėję juos pardavinėti tik vasarą“, – aiškino „Agrošiltnamiai“ direktorius Paulius Andriejavas.
Suskystintų dujų kainos, pasak augintojo, už gamtinių mažesnės 3 kartus. Jei šildyti reikėtų gamtinėmis dujomis, per mėnesį tektų mokėti per 400 tūkst. eurų ir nebūtų galimybės konkuruoti su kitų šalių daržovių augintojais.
„Yra reimportuojama, todėl mes priversti konkuruoti, o kainą nustato ne augintojas, bet rinka“, – „Lietuvos ryto“ televizijai pabrėžė P.Andriejavas.
Didelių pelnų augintojai šį sezoną nesitiki, nori tiesiog išsilaikyti.
„Daugelis ūkių pernai dirbo nuostolingai arba balansavo ties nulio riba, tai apie pelnus nėra ką kabėti. Tikimės išsilaikyti, palaukti, kol visa bendra situacija pasaulyje susitvarkys“, – paminėjo A.Andriejavas.
Iš viso šiuose šiltnamiuose pasodinta apie 150 tūkst. daigų. Per metus planuojama suskinti 3 tūkst. tonų agurkų.