Kai kuriuose Kauno namuose iš čiaupo teka drumzlinas vanduo – nei nusiprausi, nei atsigersi ir dar techniką gadina

2021 m. kovo 17 d. 11:09
Žemųjų Šančių gyventojai pavargo aiškintis, kodėl jų butuose iš čiaupo kartais teka juodas vanduo. Nusivylę bendrovės „Kauno vandenys“ darbu kauniečiai šią problemą bando spręsti patys.
Daugiau nuotraukų (3)
Kovo 7-ąją Kranto alėjos gyventojas Vytautas, atsukęs vandens čiaupą, susinervino: iš jo vėl tekėjo juodas vanduo.
„Vanduo nešvarus, todėl genda santechnika. Ką jau kalbėti apie higieną – norėdamas nusiprausti gauni juodo vandens dozę“, – piktinosi vyras.
Panašios problemos ir Sodų, Linų, Liepojos gatvėse, A.Juozapavičiaus prospekte. Vienur nešvarus vanduo ėmė tekėti tik dabar, kitur tai nuolatinė problema.
„Genda ne tik santechnika, bet ir skalbyklė, indaplovė. Kai nori išsivirti arbatos, tenka laukti, kol nubėgs nešvarus vanduo, o už jį irgi reikia mokėti. Jau juokaujame, kad pas mus tiesiai iš čiaupo bėga kava“, – kalbėjo Kranto alėjos gyventoja Albina Barauskienė.
Vieno naujo A.Juozapavičiaus prospekto daugiabučio gyventoja pasakojo, kad prieš įsikurdama iš kaimynų girdėjo, jog vanduo šiame gyvenamajame rajone būna drumzlinas.
„Tai pasitvirtino. Pernai lapkritį vandenį tyrėme, paaiškėjo, kad mangano kiekis jame normą viršija 7,5 karto“, – skundėsi moteris.
Pasak kaunietės, tada bendrovė „Kauno vandenys“ atliko kažkokius darbus, bet mangano kiekis vandenyje vis tiek liko 7 kartus didesnis, nei turėtų būti.
„Name įsirengėme vandens filtrus. Juos teks keisti dažniau ir už tai mokėsime patys, bet kitos išeities nematome“, – kalbėjo kaunietė.
Vanduo drumstas dėl įvairių priežasčių
Andrius Nenėnas, bendrovės „Kauno vandenys“ viešųjų ryšių specialistas:
„Pastaruoju metu „Kauno vandenys“ Šančių gyvenamajame rajone nevykdė jokių planinių darbų. Jei gyventojai praneša apie nešvarų vandenį, avarinė tarnyba atvyksta praplauti vandentiekio linijų.
Praėjusį savaitgalį šiame rajone užfiksuotas itin didelis vandens suvartojimas, dėl to galėjo pasikeisti vandens tekėjimo greitis vamzdynuose. Tokiu atveju sukyla ant vamzdžių sienelių nusėdusios geležies bei mangano nuosėdos ir vanduo kuriam laikui susidrumsčia. Geležies, mangano, kitų mikroelementų kilmė yra gamtinė ir toks vanduo nėra pavojingas.
Vanduo Šančių gyvenamajam rajonui tiekiamas iš Vičiūnų vandenvietės. Iš joje esančių 17 vandens gręžinių išgaunamame vandenyje yra kiek padidėjęs mangano ir geležies kiekis. Šioje vandenvietėje statomi vandens gerinimo įrenginiai, sausio mėnesį baigtas pirmasis darbų etapas. Vandens gerinimo įrenginių naudą gyventojai turėtų pajusti antroje šių metų pusėje.
Gyventojai iš bendrovės gali gauti kompensacijas už jų perkamą geriamąjį vandenį ar filtrų kasetes, jei turi jų įsigijimo čekius.“
VanduoKauno vandenys^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.