Mažojo tankio cholesterolis („blogasis“) įsiskverbia į kraujagyslių sieneles, ten oksiduojasi ir spartina aterosklerozės vystymąsi. Jo kraujyje neturi būti per daug. Didelio tankio cholesterolis („gerasis“) – padeda organizmui mažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje, jį suriša, nuneša į kepenis ir pašalina.
„Cholesterolis yra labai geras dalykas. Bet jo turi būti norma. Jei yra daugiau nei 5 milimoliai litre arba mažo tankio cholesterolio yra daugiau nei 1,8 milimolio ir žmogus turi išeminę širdies ligą – tai yra blogai“, – pabrėžia P.Šerpytis.
Cholesterolio kiekį labai didina riebus maistas, lėtinis stresas, taip pat lemia ir genetika, primena gydytojas.
„Turėtume mažiau valgyti riebaus maisto, dieta – labai svarbu. Trumpai tariant – rekomenduojama Viduržemio jūros dieta – daugiau žuvies produktų, mažiau sočiųjų riebalų. <...> Fizinis aktyvumas taip pat mažina cholesterolio kiekį. Jei būtume fiziškai aktyvūs, tikrai galėtume to „gerojo“ cholesterolio turėti daugiau“, – sako pašnekovas.
Pasak jo, vyresni nei 35 metų žmonės jau turėtų dažniau lankytis pas gydytoją ir aktyviau rūpintis cholesterolio kiekiu.