Bėgioti – sveika širdžiai
Norite išvengti širdies ir kraujagyslių ligų senatvėje? Ilgai nebedelsdami aukitės bėgioti skirtus sportinius batelius. Vos 10 minučių bėgimas lėtu tempu kasdien, amerikiečių mokslininkų tvirtinimu, gali gerokai sumažinti mirštamumo nuo širdies ligų riziką.
Mokslininkai įrodė, kad bėgimas sumažina kraujospūdį, vadinamąjį blogąjį cholesterolį ir didina gerojo cholesterolio, kuris valo kraujagysles, kiekį. Bėgimas gerina kraujo apytaką. Be to, kasdienė saugi apkrova padės sustiprinti širdies raumenį.
Bėgiojant patiriama euforija
Visi bėgiojantieji neleis sumeluoti, kad tas nuostabus jausmas, kuris apima įpusėjus bėgimui, gali būti prilyginamas euforijai. Mokslininkai įrodė, kad bėgiojant smegenys išskiria natūralias chemines medžiagas, kurios padeda atsipalaiduoti, pakelia nuotaką ir leidžia net kelias valandas po bėgiojimo jaustis pakylėtiems.
Psichologai pastebi, kad bėgiojimas gali būti naudingas sergantiems depresija. Dažnas nuolatinis bėgimas palengvina depresijos požymius. Ir tai nenuostabu – dauguma bėgikų pripažįsta, kad bėgiodami jie turi laiko pabūti su savimi ir savo mintimis, išspręsti daugelį juos kamuojančių problemų.
Tad jei šiuo metu dirbate spręsdami sudėtingą užduotį ir nebežinote, ko daugiau griebtis, išeikite pusvalandžiui pabėgioti. Grįžę būsite kupini energijos ir, tikėtina, naujų idėjų. Juk ne šiaip sau sakoma, kad bėgimas – puiki meditacijos priemonė. Moksliniai tyrimai tvirtina, kad bėgiojant sumažėja įtampa, tampa lengviau sutelkti dėmesį ir susikaupti.
Bėgiojimas stiprina sąnarius
Nors vis dar yra manančių, kad bėgimas neigiamai veikia sąnarius, iš tiesų taip nėra. Jokiais tyrimais nepatvirtinta, kad reguliarus bėgiojimas gali padidinti riziką susirgti osteoartritu – dažniausiai pasitaikančia degeneracine sąnarių liga.
Tiesą sakant, moksliniai tyrimai skelbia visai kitokius stulbinamus rezultatus – kelio osteoartritas dažniau kamuoja ne tuos, kurie bėgioja, bet tuos, kurie daug vaikšto. Pasirodo, bėgiojant kojų kaulai ir kremzlės, kaip ir raumenys, stiprėja. Deja, vaikščiojimas ar plaukiojimas tokio teigiamo poveikio kaulams neturi.
Dar viena priežastis bėgioti – reguliariai tai darydami padėsite savo sąnariams išlaikyti judrumą senstant.
Bėgiojant sudeginama daug kalorijų
Bėgdamas žmogus suvartoja daug degalų – tai yra sudegina nemažai kalorijų. Pavyzdžiui, 65 kilogramus sveriantis žmogus 30 minučių bėgdamas vidutiniu greičiau gali sudeginti net 322 kalorijas. Jei bėgsite kalvota vietove, sudeginsite dar daugiau kalorijų.
Bėgimas yra puiki priemonė tiems, kurie nori sulieknėti, palaikyti tinkamą svorį ir apsisaugoti nuo ligų, susijusių su nutukimu. O jų yra visa galybė. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad nutukimas yra širdies ir kraujagyslių, sąnarių, onkologinių, kvėpavimo sistemos, virškinimo, diabeto ir kitų sunkių ligų rizikos veiksnys.
Bėgikai gali džiaugtis tobulomis kojomis
Apie dailias kojas svajoja ne vien moterys. Gražiomis tvirtomis kojomis didžiuojasi ir vyrai. O ar žinojote, kad didžiausi žmogaus kūno raumenys ir yra būtent kojose? Norint juos visus išmankštinti reikia atlikti nemažai pratimų.
Bėgimas tarsi apima juos visus, nes bėgant dirba visi kojų raumenys – vidiniai ir išoriniai šlaunų, dvigalviai, blauzdų. Bėgiojant mankštinami ir sėdmenų raumenys. Todėl reguliariai bėgiodami galėsite džiaugtis ne tik dailiomis kojomis, bet ir stangriu užpakaliuku.
Bėgimas formuoja pilvo presą
Bėgimas išjudina visą organizmą. Bėgant mankštinami įvairūs raumenys. Taip pat ir pilvo presas. Svarbu, kad bėgant stiprinami ne tik viršutiniai pilvo raumenys, bet ir vidiniai, kuriuos pasirinkus kitas sporto rūšis išjudinti pavyksta ne visada. Šie gilieji pilvo raumenys padeda išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį ir mažina slankstelių apkrovą. Nuo jų priklauso ir jūsų rankų bei kaklo raumenų jėga.
Bėgti galima čia ir dabar
Abonementas sporto klube, dviratis ar kita speciali sportui skirta įranga kainuoja nemažus pinigus. Šokių pamokas ar jogos treniruotes reikia derinti prie konkretaus tvarkaraščio. Bėgimas – ne tik viena naudingiausių, bet ir viena paprasčiausių sporto rūšių. Norint pradėti bėgioti pakanka vien noro ir patogių bėgioti skirtų sportinių batelių.
Idealiausia tai, jog bėgioti galite, kad ir kur būtumėte – šalia namų pačiame miesto centre, išvykę pailsėti prie jūros, komandiruotėje užsienyje. Ir tam nereikia jokio specialaus pasirengimo ar specialių treniruočių. Bėgimas – natūralus žmogaus judesys. Todėl bėgti moka visi. Svarbiausia – atsipalaiduoti.
Šis sportavimo būdas dažnai tinka net ir tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali ar neturi laiko intensyviai sportuoti. Net jei kasdien pabėgiosite bent dešimt minučių, naudą sveikatai ir gerai savijautai netruksite pastebėti.
Bėgikai – ideali draugija
Lietuvoje veikia ne vienas bėgikus vienijantis klubas. Bendras jų visų bruožas – įdomūs, energingi, savo sveikata besirūpinantys žmonės. Bendraminčiai tarpusavyje dalijasi gera nuotaika, patarimais, o pritrūkus motyvacijos ją ir vėl įkvepia. Bėgikai tikina, kad atpažinti bendraminčius gana paprasta – jie išsiskiria ryžtu, užsispyrimu, gebėjimu bendrauti ir geru humoro jausmu.
Jei jums trūksta dar bent vieno argumento, kodėl verta pradėti bėgioti jau šiandien, jis būtų toks: bėgimas šiuo metu pasaulyje labai madinga laisvalaikio forma.