Dainius gimė ir augo Klaipėdoje.
Save jis vadina iš tų klaipėdiečių, kurie nuolat aplanko jūrą.
Po 17 metų, praleistų dinamiškame Vilniuje, šiuo metu vyras su šeima įsikūrę pajūryje – prosenelių žemėse Jokūbave mėgaujasi grynu oru ir aplinka be streso.
Dainius neslepia – pirmiausia protėvių žemėse jis ketino pasistatyti pirtelę, bet apetitas kilo bevalgant – čia atsirado ir šeimininkų namas, ir svečių rezidencija.
„Šiuo, pandeminiu, metu visi nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir pabūti kur nors gamtoje tik dviese. Man arčiau širdies suomiškas poilsio modelis, apie kurį 2018-aisiais, kai ten lankiausi Tarptautiniame pirtininkų suvažiavime („International Sauna Congress“), man papasakojo vietiniai suomiai.
Ten miestiečiai dažnai atvyksta į nuošalesnę vietą gamtoje, kur būtinai turi būti pirtis, svečių namelis ir, kas man labiausiai patiko, šeimininkų namas.
Su žmona Jolita pajutome, kad tai – mūsų, kad toks poilsio modelis, kuris skatina žmones bendrauti gyvai, o to mums pastaruoju metu tikrai trūksta, turėtų žmonėms patikti“, – pasakojo ir iš politikos, ir iš viešo gyvenimo pasitraukęs D.Budrys.
Kodėl pirtis? Vyras prisimena, kaip augo Klaipėdoje, Žemaičių gatvėje senelių statytame nuosavame name. Vanduo čia buvo tik šaltas, o tualetas – lauke. Tad šeštadieniais visa šeimyna traukdavo į viešąją pirtį – ne tik nusiprausti, bet ir pabendrauti su kaimynais.
„Be to, senelis, kartais po pirties pirkdamas alaus, mane, vaiką, palepindavo „Buratino“ limonadu. Turbūt tokias akimirkas ir galiu įvardyti kaip pirmąją meilę pirčiai“, – pasakojo D.Budrys.
Vėliau jis pradėjo domėtis pirties kultūra, o tai atvedė į Pirties akademijos rengiamus pirties meistriškumo kursus.
Čia būsimasis pirtininkas susipažino su įdomiu žmogumi, Pirties akademijos vadovu Rimu Kavaliausku, kuris padėjo jam pažinti lietuviškos pirties paslaptis.
Galiausiai ir pats Dainius – šios akademijos dėstytojas Vakarų Lietuvoje, bendrauja su pirties žmonėmis iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos – taip plečia savo žinias.
Savo sodyboje ir pirtyje Dainius su žmona nuolat pasitinka žmones, norinčius pasimėgauti pirties malonumais ir pabėgti nuo miesto ritmo. T
urint paslaugų verslą, šypsojosi vyras, sunku kur nors ištrūkti pailsėti. Tad tikras džiaugsmas, kad savame kieme yra nuosavas SPA.
Kai nėra svečių, šeima dažnai pasikuria pirtį sau ar po dienos darbų atsipalaiduoja kubile.
Sutuoktinių sūnui Aleksui, kuriam neseniai suėjo vieni metai, vandens pramogos labai patinka.
„Puikus poilsis ir pasivaikščiojimai prie jūros, iki jos mums vos 20 kilometrų“, – pasakojo Dainius.
Iki karantino su žmona Jolita juodu daug keliaudavo.
Aplankyti vietinę viešąją pirtį ar įdomesnį SPA kompleksą tapo gražia šeimos kelionių tradicija.
„Išbandėme tikrai daug. Viena įsimintiniausių buvo Tamperėje, Suomijoje, esanti „Rajaporti“ viešoji pirtis, kuriai daugiau nei 100 metų. Baden Badene, Vokietijoje, „Friedrichsbad“ pavergė išskirtiniu maudymosi malonumu specialioje programoje su 17 skirtingų stotelių. Nuostabus Diuseldorfo „Vabali“ SPA gamtos apsuptyje tiesiai ant Elbės upės kranto – taip pat nepamirštamas“, – prisiminimais dalijosi pirtininkas.
Jis su žmona Jolita jau planuoja vėl leistis į naujas keliones, kai šiek tiek paaugs jųdviejų mažasis keliautojas.
2020-ųjų rugpjūtį su mylimąja Jolita susituokęs Dainius atviravo – jį pavergė harmoningas moters požiūris į gyvenimo būdą – galima viskas, bet subalansuotai, ir nuostabus humoro jausmas: „Tai – bendra žmogaus filosofija, kurioje privalo būti tiek darbas, tiek šeima, tiek kokybiškas laisvalaikis. Su žmona džiaugiamės didžiąją laiko dalį galėdami būti kartu ir ta ramybe, kurią atradome gamtoje. Tuo ir laimingi.“