Taip jau susiklostė, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės solistė G.Gylytė pradėjo kurti repeticijų drabužius baleto artistams, nes trūko jų įvairovės.
Moters sukurta drabužių linija „GretaGylyteDanceWear“ tarp baleto artistų labai populiari, o jos veidas – pati Greta.
Ji nupiešdavo glaustinukės ar sijonėlio modelį ir tuos drabužius pasiūdavo.
„Pati pradžia buvo tokia, kad sėdėdavau namuose prie dviejų siuvimo mašinų ir dirbdavau“, – prisiminė balerina.
Tačiau jau kuris laikas, kai užsakymų padaugėjo ir ji nespėja visko pasiūti pati. Tada suprato, kad tą darbą reikėtų dirbti profesionaliau.
„Susiradau siuvyklą ir su ja bendradarbiauju jau treti metai“, – pasakojo Greta. Taip G.Gylytės pomėgis siūti virto nedideliu verslu.
Kai mirė jos mama – o ji labai mėgo siūti, siūdavosi sau drabužius, turėjo klienčių tarp savo draugių, – liko siuvimo mašinų, audinių, siūlų.
Greta su seserimi nenorėjo palikti tų daiktų dūlėti ir nusprendė lankyti siuvimo kursus.
Jos sesuo ir dabar kartais sėkmingai pasisiuva ką nors gražaus. O Gretą patraukė baleto šokėjų darbo drabužių sritis. Jai smagu, kai pati gražiai atrodo per repeticijas, baleto pamokas. Tada ir gerai jaučiasi.
„Pastaruoju metu šiek tiek krypstu į universalesnę – sportinę – pusę. Sukūriau tokius laisvalaikio kostiumus – kelnes ir palaidinę, kurie tiktų ir kasdien dėvėti, ir jogai, ir sportui“, – pasakojo G.Gylytė.
Audinius savo modeliams parenka ji pati, derina jų spalvas, detales. Drabužiai siuvami iš šifono, trikotažo.
„Tas audinių, detalių derinimas man suteikia didžiausią malonumą, nes aš jau įsivaizduoju, turiu viziją, kaip modelis iš to ar kito audinio atrodys pasiūtas. Kai superku visas medžiagas, nuvežu jas į siuvyklą ir laukiu galutinio rezultato“, – dėstė Greta.
Jos modeliais džiaugiasi kolegės iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro – vilki jais per repeticijas.
Greta šiek tiek apgailestauja, kad yra apleidusi vyrus, – jiems repeticijų drabužių yra sugalvojusi tik kelis modelius. Jos kolekcija labiau skirta moterims.
Lietuvių balerinos modelius daugiausia perka baleto artistai, taip pat ji yra sulaukusi ir ledo čiuožėjų užsakymų.
Daugiausia savo drabužių Greta išsiunčia į Jungtines Amerikos Valstijas, taip pat turi keletą nuolatinių klienčių iš Latvijos nacionalinės operos ir baleto teatro. Teko atlikti užsakymų ir į Australiją, Pietų Korėją, Šveicariją, Rusiją.
Pasiūtą drabužį pati Greta kruopščiai supakuoja ir veža į paštą išsiųsti.
„Supakuoju taip, kad mano klientas būtų nustebęs, patenkintas, – taip, kaip aš pati norėčiau siuntinį gauti. Atidarau – ir jis mane labai nustebina. Pavyzdžiui, į Ameriką neseniai išsiunčiau siuntinį vienai moteriai, kuri jau kokius penkis mano gaminius yra nusipirkusi.
Man buvo taip smagu, kad nupirkau didelį šokoladą su Gedimino pilies vaizdu ir įdėjau jai į siuntinį – pamaniau, kad tai ją turėtų pradžiuginti. Nes ji vis pas mane grįžta ir mane tuo džiugina“, – pasakojo balerina.
G.Gylytė tikisi, kad pasibaigus balerinos karjerai naujoji jos veikla virs didesniu verslu. Galbūt ateityje jai neteks gyventi iš menkos pensijos ir sukti galvos dėl duonos kąsnio.
Ar teatre jai niekas nepriekaištauja, kad ji, balerina, užsiima verslu? Taip juk gali ir darbą apleisti, ir menui nusižengti?
„Atvirkščiai. Kolegos mane kaip tik labai palaiko. Visada atkreipia dėmesį, kai per repeticijas vilkiu ką nors naujo. Arba kai atnešu į teatrą naujų drabužių. Daugelis kolegių jų nusiperka ir visos pasipuošia. O žinote, kaip smagu apsivilkti naują drabužį! Visi atkreipia dėmesį, sako: va, kaip puiku, Greta vėl naujų madų pristatė“, – pasakojo G.Gylytė.
Šiuo metu antrosios pusės neturinti balerina mano, kad širdies draugas nesutrukdytų kokiai nors veiklai ir planams. Tuo labiau kad ji stengiasi laikytis tokio dienos režimo, kokio laikydavosi anksčiau, kai Operos ir baleto teatre vykdavo spektakliai ir intensyvios repeticijos.