Nuo šiol Tomas kelia sau uždavinius, kaip nepaslysti, kai taip mėgsta ir daugybę metų buvo įpratęs vaišintis cepelinais ir kitu nesveiku maistu. T.Sinkevičius metė sau iššūkį: sulieknėti ir sustiprėti iki birželio. Dainininkas tiki galįs sumažinti savo kūno svorį nuo 100 iki 80-ies kilogramų.
„Pradėjau sportuoti su asmenine trenere, pakeičiau mitybos principus ir manau, kad viešumas – geriausia motyvacija, nes kai apie tai papasakoji visiems – nebelieka kur trauktis“, – kalbėjo Tomas.
Paklaustas, kodėl pribrendo tokiems pokyčiams, T.Sinkevičius pasakojo visą gyvenimą turėjęs viršsvorio, maitinęsis nesveikai, vengdavęs judėti ir tiesiog natūraliai atėjo laikas keisti tai, kas, jo manymu, buvo negerai.
„Esu išbandęs visas įmanoma dietas ir tabletes. Net tokias, kurios mūsų rinkoje yra nelegalios. Viršsvorio problema buvo aktuali visą gyvenimą, taigi, pasidariau išvadą, kad visos dietos yra geros, jeigu jų laikaisi, tačiau jas nutraukus, ar nebevartojant specialių papildų, viršvoris grįžta, ir daug didesnis, ir daug greičiau nei bet kada. Kiek žinau, tie žmonės, kurie numetė daug svorio, jie pribrendo vienam žingsniui, kuriam reikia pribręsti. Svarbu suvokti, kad nė viena dieta nepadės, jeigu nebus keičiamas gyvenimo būdas“, – pasakojo pašnekovas ir pridėjo, kad gyvenimo būdas – ne vien mityba. Anot jo, ne mažiau svarbu pažinti savo kūną, išmanyti jo poreikius.
T.Sinkevičiaus teigimu, iš dietų nebus jokio efekto, jei bus valgomos baltos mišainės ir tuo pat metu vartojamos lieknėjimo piliulės.
Pašnekovas mano, kad vartodami lieknėjimo papildus žmonės rizikuoja susigadinti inkstus ir kepenis, skrandį ir tai neturi prasmės, jei žmogus nepribrendo rimtesniems pokyčiams nei vien dietos laikymasis trumpą laiką.
„Turėjau labai gerą bičiulio Rimanto Petrausko pavyzdį, kuris per keletą mėnesių atsikratė per 30 kilogramų. Jis sakydavo, kad į gerą automobilį juk nepilame prastos alyvos, stengiamės rinktis kuo geresnę ir kėlė klausimą, kodėl tuomet į skrandį metame bet ką, kas papuolė po ranka? Juk valgome dažnai bet ką, degalinės dėl didelio tempo ir naktinių darbų dažnai tampa vos ne pagrindine maitinimosi vieta ir tą išgyvendinti yra žiauriai sunku.
Paprašiau bičiulio sudaryti man mitybos planą ir čia atskleisiu paslaptį – mitybos plano nėra. Nėra visiems tinkančio plano ir negali būti. Kiekvienas žmogus turi pažinti savo kūną ir atrasti, kokie produktai tinka“, – pasakojo „Husarų“ lyderis.
Paklaustas, kaip maitinasi be plano, be aiškaus režimo, T.Sinkevičius sakė, kad anksčiau buvo įpratęs valgyti du kartus per dieną, bet tokį kiekį maisto, kad kaip pats juokavo, „jo užtektų pusantros paros“. Dainininkas taip pat sakė negalintis gyventi be cepelinų, ir nors teorines žinias turi, kaip gyventi, kad jaustųsi energingas, sveikas ir žvalus, mažintų kūno svorį, tačiau nerimauja, kaip pavyks atsisakyti naujam jo gyvenimo būdui netinkančių cepelinų.
„Negaliu gyventi be cepelinų ir jų atsisakymas man bus didžiausias iššūkis. Tikiuosi, bent kartą per mėnesį galėsiu jų paskanauti ir pasidarysiu sau šventę. Vietoje iškrovos dienų darysiu cepelinų dienas“, – juokavo jis.
Pasiteiravus, kiek laiko sportuoja ir maitinasi sveikiau, Tomas atskleidė, kad kol kas jam tai – pirmosios savaitės. Žinomas vyras sakė tikintis, kad šie gyvenimo būdo pokyčiai bus ilgalaikiai, dėl to viešai įsipareigojo savo pasiektus rezultatus fiksuoti ir įamžinti kartą per mėnesį bei pristatyti viešai.
„Pradedu ieškojimus. Anksčiau nesportuodavau, nevertinau to. Būdavo, matau, kad žmonės gauna sąrašėlį pratimų sporto klube ir neva pagal jį turi sportuoti. Man tokia sistema nelipo. Aš sportuoju su asmenine trenere Marina Vasiljeva Klaipėdos sporto klube „Apelsinas“ ir man tai yra fantastika.
Atradau sportą iš naujo. Mano trenerė yra kineziterapeutė. Ji stengiasi mane treniruoti ne taip, kad vien tik numesčiau svorio. Akcentuojama tai, kad po daugybės metų tingėjimo, turiu sutvirtinti raumenis ir tiesiog gerai jaustis. Mano tikslas yra ne toks ir menkas – noriu atsikratyti daugiau nei 20 kilogramų“, – užsibrėžtą tikslą įvardijo T.Sinkevičius.
Ar vyras jaučia, kaip po pirmųjų keleto savaičių pakito savijauta? Pašnekovas tvirtina kasdien jaučiantis energijos anplūdį, sakė nebepavargstantis po įtemptų darbų taip, kaip anksčiau. Sunkiausia T.Sinkevičiui po treniruočių yra suvaldyti alkį.
„Ne tai, kad po sporto noriu valgyti, tuo metu tiesiog norisi ėsti“, – juokėsi gyvenimo būdą pakeitęs „Husarų“ narys.
Beje, pradėjus sportuoti, daininkui svoris ėmė didėti, mat raumeninis audinys sveria daugiau nei riebalinis. Matyti didėjantį kūno svorį Tomui nebuvo lengva tol, kol nesuprato, kad šis procesas – natūralus.
„Kai nevalgai nesveiko maisto, pradedi sportuoti, atrodo, viską darai pagal taisykles... Ir matyti, kad svoris ne mažėja, o didėja – tikrai labai sunku psichologiškai. Suvokti tai, kad darai viską, kad svoris kristų, o jis tik auga... Reikia labai daug valios. Kai pajauti raumenis, apie kuriuos negalvojai pusę savo gyvenimo, atsiranda džiaugsmas“, – dabar jau su šypsena pradžią prisimena T. Sinkevičius.
„Husarų“ narys į pokyčius ir išsikeltus uždavinius šiandien žvelgia su užsidegimu. Paklaustas, kaip prognozuotų, ar idėjų keistis ilgainiui nenugalės nuovargis ir rutina, tikino norintis, kad apie jo keliamus sau uždavinius sužinotų kuo daugiau žmonių. Mat tuomet tikisi negalėsiąs rasti pasiteisinimų, kodėl galėtų leisti sau nebesportuoti ar nesilaikyti sveikos mitybos principų.
„Man atrodo, žinau sėkmės formulę. Tie, kurie numeta svorio ir pradeda sveiką gyvenimą, prie senų įpročių nebegrįžta. Girdėjau ne vieno žinomo žmogaus istoriją apie dailų kūną ir sveiką gyvenimo būdą. Jeigu gali kažkas nebegrįžti prie senų įpročių, kodėl negalėčiau ir aš?, – pasakojimą apie pasikeitimus baigė „Husaras“ ir pažadėjo kartą per mėnesį papasakoti apie tai, kaip sekasi kovoti su netikusiais mitybos įpročiais bei toliau dailinti kūno linijas padedant asmeninei trenerei M. Vasiljevai.