Pasaulio sporto savaitė: puikus „Real“ sezono atidarymas, Lenkijos dviratininkės triumfas ir pirmieji „Vuelta“ kilometrai

2024 m. rugpjūčio 19 d. 07:45
Madrido „Real“ futbolininkai iškovojo Europos supertaurę, keliose stipriausiose Europos nacionalinėse futbolo lygose buvo žaidžiamos pirmojo turo rungtynės, Lenkijos dviratininkė Katarzyna Niewiadoma pirmą kartą tapo „Tour de France“ čempione, prieš kelias savaites „Tour de France“ čempiono vardą praradęs danas Jonasas Vingegaardas laimėjo „Tour de Pologna“ lenktynes, o kiti dviratininkai pradėjo „Vuelta a España“ daugiadienes lenktynes.
Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.
Svarbiausi savaitės įvykiai
Rugpjūčio 12 d. Monrealyje Kanados atvirojo teniso čempionato vyrų („ATP 1000“) finale australas Aleksejus Popyrinas nugalėjo rusą Andrejų Rubliovą 6:2, 6:4. 25 metų A.Popyrinas iškovojo trečiąjį titulą. Jis pirmą kartą žaidė „Masters“ rango turnyro finale. Toronte moterų („WTA 1000“) finale amerikietė Jessica Pegula nugalėjo amerikietę Amandą Anisimovą 6:3, 2:6, 6:1. 30-metė J.Pegula iškovojo šeštąjį titulą, tarp jų – trečiąjį „WTA 1000“ rango turnyruose.
Rugpjūčio 14 d. Varšuvoje Europos futbolo supertaurės rungtynėse praėjusio sezono Čempionų lygos nugalėtojas Madrido „Real“ įveikė Europos lygos nugalėtoją Bergamo „Atalanta“ 2:0. „Real“ devintąjį kartą žaidė supertaurės rungtynes ir šį prizą iškovojo rekordinį šeštąjį kartą (praėjusius kartus – 2002, 2014, 2016, 2017 ir 2022 m.). „Atalanta“ pirmą kartą žaidė supertaurės rungtynes.
Rugpjūčio 17 d. Portugalijos sostinėje Lisabonoje prasidėjo „Vuelta a España“ daugiadienės dviračių lenktynės. Nugalėtojo vardą gina amerikietis Seppas Kussas („Visma“). Pirmojo etapo nugalėtoju tapo amerikietis Brandonas McNulty („Emirates“). Rugpjūčio 18 d. po antrojo etapo bendrojoje įskaitoje į pirmąją vietą pakilo belgas Woutas van Aertas („Visma“).
Rugpjūčio 17 d. Heraklėjuje (Kreta, Graikija) Europos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Ispaniją 82:70. Bronzos medalius laimėjo Serbija. Prancūzai šios amžiaus grupės čempionais tapo ketvirtąjį kartą per 36 turnyrus, o medalius laimėjo trečius metus iš eilės.
Rugpjūčio 17 d. Sofijoje (Bulgarija) Europos merginų (iki 20 m.) tinklinio čempionato finale Turkija nugalėjo Italiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Belgija. Turkės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo trečiąjį kartą per 29 turnyrus. Belgės pirmą kartą iškovojo šios amžiaus grupės medalius.
Rugpjūčio 18 d. „Tour de Pologna“ daugiadienių dviračių lenktynių (UCI pasaulio turas) nugalėtoju tapo danas Jonasas Vingegaardas („Visma“), antrąją vietą užėmė italas Diego Ulissi („Emirates“), trečiąją – olandas Wilco Keldermanas („Visma“). 27 metų J.Vingegaardas laimėjo šeštąsias UCI pasaulio turo daugiadienes lenktynes.
Rugpjūčio 18 d. „Tour de France Femmes“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoja tapo lenkė Katarzyna Niewiadoma („Canyon“), antrąją vietą užėmė olandė Demi Vollering („SD Worx“), trečiąją – olandė Pauliena Rooijakkers („Fenix“). 29 metų K.Niewiadoma pirmą kartą tapo didžiųjų daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoja.
Rugpjūčio 18 d. Špylberge (Austrija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Jorge Martinas („Ducati“), trečiąją – italas Enea Bastianini („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje po 11 iš 20 etapų pirmauja F.Bagnaia (275), J.Martinas (270) ir E.Bastianini (214).
Rugpjūčio 18 d. Podgoricoje (Juodkalnija) Europos vaikinų (iki 18 m.) rankinio čempionato finale Švedija nugalėjo Daniją 37:36 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Vengrija. Švedai šios amžiaus grupės čempionais tapo trečiąjį kartą per 17 turnyrų. Danai 11-ąjį kartą laimėjo medalius, bet dar nė karto netapo čempionais.
Rugpjūčio 18 d. Hagoje Europos paplūdimio tinklinio čempionato vyrų finale latviai Martinis Plavinis ir Kristianas Fokerotas nugalėjo vokiečius Clemensą Wicklerį ir Nilsą Ehlersą. Moterų finale vokietės Svenja Muller ir Cinja Tillmann nugalėjo itales Valentiną Gottardi ir Martą Menegatti.
Nacionalinės futbolo varžybos
Vokietijos supertaurės rungtynėse praėjusio sezono čempionas ir taurės laimėtojas Lėverkuzeno „Bayer“ nugalėjo vicečempioną „Stuttgart“ 2:2 (baudiniai 4:3). „Bayer“ antrą kartą žaidė supertaurės rungtynes ir pirmą kartą iškovojo šį prizą.
Anglijos lygos pirmajame ture čempiono vardą ginantis „Manchester City“ išvykoje nugalėjo Londono „Chelsea“ 2:0. Visi kiti pagrindiniai favoritai taip pat pasiekė pergales.
Ispanijos lygos pirmajame ture čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Mallorca“ 1:1. Vicečempionė „Barcelona“ išvykoje nugalėjo „Valencia“ 2:1. San Sebastiano „Real Sociedad“ namie pralaimėjo „Rayo Vallecano“ 1:2.
Italijos lygos pirmajame ture čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Genoa“ 2:2. Vicečempionas „Milan“ namie sužaidė lygiosiomis su „Torino“ 2:2. Lygiosiomis baigėsi 6 iš 8 savaitgalį žaistų rungtynių. Lyderiais tapo „Verona“, namie nugalėjusi „Napoli“ 3:0, ir Romos „Lazio“, namie nugalėjęs „Venezia“ 3:1.
Prancūzijos lygos pirmajame ture čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Le Havre“ 4:1. Didžiausiu skirtumu laimėjo „Marseille“, išvykoje 5:1 nugalėjęs praėjusį sezoną trečiąją vietą užėmusį „Brest“.
Nyderlandų lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Amsterdamo „Ajax“, išvykoje nusileidęs Bredos NAC 1:2. Per du turus po 6 taškus iškovojo čempiono vardą ginantis „Eindhoven“, Sitardo „Fortuna“, „Groningen“ ir Alkmaro AZ.
Portugalijos lygoje pergales pasiekė visi favoritai. Per du turus po 6 taškus iškovojo Lisabonos „Sporting“, „Porto“, „Moreirense“ ir Gimaranešo „Vitoria“.
Belgijos lygoje neliko taškų nepraradusių komandų. Buvęs lyderis „Westerlo“ išvykoje pralaimėjo „Gent“ 1:4. Į pirmąją vietą pakilo Briuselio „Anderlecht“, išvykoje nugalėjęs „Mechelen“ 3:1. Čempiono vardą ginantis „Club Brugge“ namie nugalėjo „Antwerpen“ 1:0 ir pasiekė pirmąją pergalę. Po 4 turų pirmauja „Anderlecht“ (10), „Westerlo“ (9) ir „Dender“ (8).
Turkijos lygoje pirmuosius taškus prarado Stambulo „Fenerbahçe“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Goztepe“ 2:2. Per du turus po 6 taškus iškovojo tik čempiono vardą ginantis Stambulo „Galatasaray“ ir Stambulo „Beşiktaş“.
Lenkijos lygoje pirmuosius taškus prarado čempionės vardą ginanti Balstogės „Jagiellonia“, namie pralaimėjusi Krokuvos „Cracovia“ 2:4. Po 5 turų pirmauja Varšuvos „Legia“, Ščecino „Pogoń“, Poznanės „Lech“, „Cracovia“ (po 10) ir 4 rungtynes žaidusi „Jagiellonia“ (9).