Lietuva džiaugiasi dar vienu medaliu – D. Banevič istorinėse olimpinėse breiko varžybose iškovojo sidabrą!

2024 m. rugpjūčio 9 d. 20:47
17-metė lietuvė Dominika Banevič-Bgirl Nicka įsirašė save į olimpiados istorijos vadovėlius. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vilnietė pasipuošė sidabriniu medaliu pirmą kartą istorijoje vykusiose breiko varžybose.
Daugiau nuotraukų (12)
Varžybų eiga:
Pirmoje kovoje japonė Bgirl Ami 3:0 (8:1, 9:0, 8:1) sutriuškino prancūzę Bgirl Syssy.
Ji pusfinalyje susitiks su Nyderlandų sportininke Bgirl India, kuri 2:1 (4:5, 6:3, 7:2) palaužė japonę Bgirl Ayumi.
Trečiajame ketvirtfinalyje kinė Bgirl 671 (Kinija) 3:0 (6:3, 5:4, 9:0) nugalėjo ukrainietę Bgirl Kate (Ukraina).
Ketvirtfinalyje lietuvė stojo į kovą su Kinijos atstove Bgirl Ying Zi, kuri C grupėje iškovojo antrąją vietą.
Po užtikrintos kovos 3:0 (9:0, 8:1, 9:0) pergalę šventė Lietuvos šokėja. Bgirl Nicka pusfinalyje susitiks su Bgirl 671.
Pirmajame pusfinalyje Bgirl Ami 2:1 (3:6, 6:3, 8:1) įveikė Bgirl India.
Tuo tarpu Bgirl Nicka pusfinalyje 2:1 (7:2, 4:5, 7:2) įveikė Bgirl 671.
Bronzos medaliu pasidabino kinė Bgirl 671, kuri pusfinalyje 2:1 (6:3, 9:0, 4:5) nugalėjo Nyderlandų atstovę Bgirl India.
Deja lemiamoje dvikovoje mūsiškei nepavyko iškovoti auksinio medalio. Finalinėje dvikovoje Bgirl Nicka 0:3 (3:6, 4:5, 4:5) pripažino japonės Bgirl Ami pranašumą.
B grupėje pasirodžiusi lietuvė iškovojo dvi pergales – 2:0 (5:4, 8:1) įveikė amerikietę Bgirl Logistx  bei 2:0 (9:0, 9:0) susitvarkė su australe Bgirl Raygun ir kartą šokio kovą pabaigė lygiosiomis 1:1 (4:5, 7:2) prieš prancūzę Bgirl Syssy. Toks pasirodymas mūsiškei leido užimti pirmąją vietą grupėje.
Kinė C grupėje iškovojo antrąją vietą. Lietuvės varžovė grupių etape 2:0 (9:0, 9:0) įveikė marokietę Bgirl Elmaouny, 2:0 (8:1, 8:1) nugalėjo italę Bgirl Anti ir paskutinėje kovoje 0:2 (1:8, 0:9) pripažino Bgirl Ami pranašumą.