Lietuva Pekino žiemos olimpiadoje: maži džiaugsmai neatsvėrė nusivylimų Specialiai „Lietuvos rytui“, Pekinas

2022 m. vasario 19 d. 07:34
Specialiai „Lietuvos rytui“, Pekinas (Kinija)
Visų laikų didžiausia Lietuvos žiemos olimpiečių delegacija dalyvavo Pekino žaidynėse. Geriausiu lietuvių rezultatu tapo 14-oji vieta vyrų biatlono estafetėje, tačiau iki jo buvo ir daug nuviliančių startų, ir finišų.
Daugiau nuotraukų (15)
Biatlonininkų pažadai kautis su pasaulio elitu sproginėjo lyg muilo burbulai, slidininkai vilkosi gale kartu su šiltųjų kraštų atstovais, kalnų slidininkai nepasiekė nė vieno finišo, o dailiojo čiuožimo pora net ir su asmeniniu rekordu negalėjo aplenkti bent vienų varžovų.
Tokios lietuviams buvo Pekino žiemos olimpinės žaidynės, kurios baigsis vasario 20-ąją.
„Lietuvos rytas“ apžvelgia visų šalies olimpiečių pasirodymus žiemos olimpiadoje.
Biatlonas
Prieš Pekino žaidynes šalies biatlonininkų startai pasaulio taurės etapuose suteikė vilčių, tačiau jos buvo tuščios.
25-erių Gabrielės Leščinskaitės, 23-ejų Lino Banio, 31-erių Tomo Kaukėno, 30-mečio Karolio Dombrovskio ir 29-erių Vytauto Strolios pasirodymas olimpiadoje nepateisino lūkesčių.
Vieninteliu žaidynių džiaugsmu tapo vyrų estafetė, kurioje lietuviai dalyvavo pirmą kartą žiemos olimpinių žaidynių istorijoje.
Šalies biatlonininkai užėmė 14-ąją vietą, pakartojo geriausią savo pasiekimą pasaulio taurės etapuose ir taip bent šiek tiek praskaidrino katastrofiškomis vadintas žaidynes Pekine.
„Be galo džiaugiuosi, kad šiuo rezultatu įrodėme, jog buvome verti čia būti ir kad atvykome čia ne turistauti.
Nesvarbu, kad nepasisekė asmeninėse rungtyse, bet estafetėje mes parodėme charakterį, įrodėme, kad galime. Ši vieta mums labai svarbi.
Kiekvienas mūsų po šios dienos gavo didelę pasitikėjimo ir vilties dozę. Žinau, kad Lietuvoje buvo daug mus palaikančių, sulaukėme labai daug šiltų žodžių. Ačiū visiems, kad tikėjo mumis iki paskutinės dienos“, – po varžybų emocijų neslėpė K.Dombrovskis.
Emocijos lietuvių stovykloje liejosi visą laiką – L.Baniui kopiant į paskutinę įkalnę jį šūksniais palaikė visi trys anksčiau startavę komandos draugai.
„Emocijos sprogo, kovojau iki pat finišo. Buvo labai sunku. Bet, ačiū Dievui, pasiekėme šiokį tokį tikslą. Dėl to labai smagu. Po finišo pykau ant savęs, kad paskutinėje tiesiojoje nepavyko iškovoti 13-osios vietos.
Bet po nesėkmingų asmeninių varžybų dabar grįžtame iš olimpinių žaidynių su džiaugsmu“, – kalbėjo L.Banys.
Didžiausia olimpiados viltimi laikytas V.Strolia pripažino, kad šiose žaidynėse nesijautė gerai, tam įtakos turėjo ir sudėtingas Kinijos klimatas.
„Daug visko susidėjo į krūvą – pradedant šaudykla, slidžių darbu ir baigiant savijauta.
Iš pradžių viskas atrodė normaliai. Bet pasukęs į antrą ratą supratau, kad bus labai sunku. Kai leidausi į paskutinę pakalnę, galvojau, kaip išsilaikyti ant kojų.
Su šiais kalnais nesusidraugavau“, – po finišo 10 km sprinto rungtyje kalbėjo V.Strolia.
Vienintelė lietuvė moterų biatlono varžybose dalyvavusi G.Leščinskaitė pasidžiaugė įgyta patirtimi.
„Tai buvo mano pirmosios tokio lygio varžybos, įgavau patirties, gavau tiek dėmesio. Čia tiek žmonių, kurie dirba dėl tavęs.
Viskas aukščiausiu lygiu, labai smagu būti to dalimi. Džiaugiuosi, kad čia pavyko atvykti – šliuožti olimpine trasa, šaudyti olimpinėje šaudykloje“, – įspūdžiais dalijosi G.Leščinskaitė.
Rezultatai. Moterų 15 km asmeninės lenktynės: G.Leščinskaitė (61-oji vieta).
Vyrų 20 km asmeninės lenktynės: V.Strolia (21), T.Kaukėnas (70), K.Dombrovskis (71), L.Banys (79).
Moterų 7,5 km sprintas: G.Leščinskaitė (63).
Vyrų 10 km sprintas: T.Strolia (43), K.Dombrovskis (73), T.Kaukėnas (80), L.Banys (90).
Vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės: T.Strolia (58).
Vyrų 4x7,5 km estafetė: V.Strolia, T.Kaukėnas, K.Dombrovskis ir L.Banys (14).
Slidininkai
Svarbią Lietuvai dieną Vasario 16-ąją komandų sprinte dalyvavę 26 metų Tautvydas Strolia ir 32-ejų Modestas Vaičiulis pusfinalyje liko 12-oje vietoje, aplenkę tik Pietų Korėjos slidininkus.
Lietuviams atiteko 24-oji vieta tarp 25 komandų.
Tuo metu 16-metė Ieva Dainytė ir 17-metė Eglė Savickaitė net nebaigė savojo pusfinalio, mat jas ratu aplenkė pirmavusios komandos.
„Tai, kad pralaimėjome, mums bus geras stumtelėjimas, spyris į užpakalį stengtis dar labiau“, – po finišo tikino E.Savickaitė. Ji pripažino, kad šios žaidynės suteikė daug pamokų.
Tuo metu T.Strolia ir M.Vaičiulis kalbėjo, kad neįvertino Kinijos kalnų – jie privertė vargti gerokai labiau, nei manyta.
„Kalnuose esame ne kartą buvę ir startavę apie pusantro kilometro aukštyje. Čia aukštis ne ką didesnis – 1700 m.
Gal čia oro stygius kaip nors kitaip veikia kūną ir protą?“ – svarstė M.Vaičiulis, kuriam tai buvo jau trečiosios žaidynės.
T.Stroliai tai buvo debiutas olimpinėse žaidynėse, tačiau jos lietuvio nenustebino.
„Gal kiek kitaip viską įsivaizdavau. Bet kai atvykau, supratau, kad tai tiesiog varžybos. Tik gal daugiau dėmesio joms skiriama.
Bet papildomo jaudulio niekas nesukėlė. Gal tiktai per komandų sprintą, nes jaučiausi atsakingas ne tik už save – nenorėjau Modesto nuvilti.
Smagu atstovauti Lietuvai, sulaukti dėmesio bent čia. Nėra tiek daug lietuvių, kurie čia dalyvauja“, – kalbėjo T.Strolia.
Rezultatai. Moterų sprintas laisvuoju stiliumi: E.Savickaitė (82), I.Dainytė (86).
Vyrų sprintas laisvuoju stiliumi: M.Vaičiulis (49), T.Strolia (68).
Moterų 10 km klasikiniu stiliumi: E.Savickaitė (89), I.Dainytė (91).
Vyrų 15 km klasikiniu stiliumi: T.Strolia (83).
Vyrų komandų sprintas klasikiniu stiliumi: T.Strolia ir M.Vaičiulis (24).
Moterų komandų sprintas klasikiniu stiliumi: E.Savickaitė ir I.Dainytė (nefinišavo).
Kalnų slidininkai
Į Pekiną buvo atvykę du Lietuvos atstovai – 17-metė Gabija Šinkūnaitė ir 22-ejų Andrejus Drukarovas. Tačiau abiejų rezultatai buvo vienodi – varžybose nefinišuota nė sykio.
G.Šinkūnaitė slalomo rungties trasoje išbuvo kiek daugiau nei 13 sekundžių, po kurių padarė klaidą ir nebegalėjo tęsti varžybų. Vis dėlto po debiuto olimpiadoje mergina teigė, kad didžiausi karjeros pasiekimai jos dar laukia.
„Padariau klaidą, kuri nėra leistina, – apsižergiau lazdą. Galėjau jos nepadaryti, tačiau pirmosios olimpinės žaidynės, debiutas, jaudulys... Viskas susidėjo.
Nebuvo taip, kad negalėčiau finišuoti. Nieko nepadarysi, dabar reikia susikaupti kitiems startams. Ne pasaulio pabaiga, bus kitos olimpinės žaidynės“, – kalbėjo jauna lietuvė.
A.Drukarovas Pekine planavo dalyvauti didžiojo slalomo ir slalomo rungtyse, tačiau pirmose varžybose skaudžiai krito, patyrė traumą ir žaidynes baigė pirma laiko.
Tiesa, A.Drukarovo pirmasis nusileidimas didžiojo slalomo trasa įkvėpė. Jis rikiavosi 20-ojoje vietoje, bet rizikingą taktiką pasirinkęs slidininkas per antrąjį nusileidimą krito ir žaidynėse nefinišavo.
„Čia atvykau ne dėl dalyvavimo, o dėl aukštų pozicijų. Bandžiau ką nors parodyti, bet toks sportas.Pirmame nusileidime irgi buvo klaidų, galiu geriau, norėjau geriau“, – nusivylęs kalbėjo A.Drukarovas.
Koją susižeidęs lietuvis slalomo varžybose dalyvauti atsisakė, kad labiau nepakenktų įplyšusiam kelio raiščiui.
Rezultatai. Moterų slalomas: G.Šinkūnaitė (nefinišavo).
Vyrų didysis slalomas: A.Drukarovas (nefinišavo).
Vyrų slalomas: A.Drukarovas (nestartavo).
Dailiojo čiuožimo pora
Ledo šokėjai 24 metų Deividas Kizala ir 19-metė Paulina Ramanauskaitė net neturėjo dalyvauti Pekino žaidynėse, tačiau netikėtą galimybę gavę lietuviai olimpiadoje padarė, ką šiuo metu galėjo.
Lietuvai kelialapį į olimpines žaidynes iškovojo 15-ąją vietą pasaulio reitinge užimantys Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed. Tačiau ši pora negavo galimybės ginti mūsų šalies garbę Pekine, nes amerikietei išimties tvarka nebuvo suteikta Lietuvos pilietybė.
D.Kizala ir P.Ramanauskaitė žaidynėse užėmė paskutinę – 23-ią-ją vietą ritminiame šokyje, o į laisvąją programą pateko tik 20 geriausių porų.
Lietuvos duetas už savo pasirodymą gavo 58,35 taško – tai geriausias jų karjeros pasiekimas.
„Džiaugiuosi, kad turėjome galimybę čiuožti ant olimpinio ledo.
Įvykdėme viską, ką buvome suplanavę, ką tobulinome šį sezoną ir ypač pastarąjį mėnesį.
Pasiektas geriausias rezultatas – mūsų sunkaus darbo treniruotėse atspindys. Vadinasi, einame teisinga kryptimi“, – po pasirodymo Pekino uždarame stadione kalbėjo D.Kizala ir P.Ramanauskaitė.
Rezultatai. Ledo šokių ritminis šokis: D.Kizala ir P.Ramanauskaitė (23).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.