Ledai pralaužti – vicečempionus įveikęs „Lietkabelis“ iškovojo pirmąją pergalę Europos taurėje

2024 m. spalio 22 d. 18:30
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1/4) pagaliau nutraukė nesėkmingą ruožą Europos taurėje. Antradienį Nenado Čanako auklėtiniai namuose 84:80 (18:20, 21:16, 22:20, 23:24) palaužė vicečempionus – Breso Burgo JL (4/1) krepšininkus.
Pirmoje rungtynių pusėje komandos daug kartų keitėsi pirmaujančių vaidmenimis, tačiau trečiajame kėlinyje pavyko šeimininkams kiek tvirčiau pirmauti ir lemiamą ketvirtį šeimininkai pasitiko su 5 taškų pranašumu, 61:56.
Ketvirtojo kėlinio viduryje „Kalnapilio“ arena buvo pakelta ant kojų, po to kai panevėžiečiai laimėjo atkarpą 10:2 ir įgijo 11 taškų pranašumą – 75:64.
Visgi ramiai rungtynių užbaigti nepavyko. N.Čanako auklėtiniai lemiamu metu darė klaidas ir leido JL klubui sumažinti atsilikimą iki minimalaus, 77:78.
Likus rungtyniauti 23 sekundes Marko Pecarski pataikė dvitaškį, o vėliau „Lietkabelio“ baudų metimai buvo tikslūs ir panevėžiečiai pagaliau šventė pergalę.
Nugalėtojus į priekį vedė M.Pecarski. Aukštaūgis surinko 22 taškus (8/8 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 2 blokus ir 34 naudingumo balus.
„Lietkabelis“: Marko Pecarski 22, Dovis Bičkauskis 16, Georgios Kalaitzakis 14.
JL: Xavieras Castaneda 23, Joelis Ayayi 11, Mehdy Ngouama ir Kevinas Kokila po 9.
Panevėžiečiai po 4 nesėkmių laimėjo pirmąsias rungtynes ir B grupėje užima 9-ąją vietą.
Tuo tarpu JL klubui tai buvo pirmasis pralaimėjimas ir Prancūzijos ekipa rikiuojasi 2-oje pozicijoje.
Breso Burgo klubas praėjusiame sezone rungtyniavo Europos taurės finale, kuriame serijoje 0:2 nusileido „Paris Basketball“ ekipai.
„Lietkabelis“ ir JL rungtyniavo tarpusavyje ir praėjusiais metais, o komandos pasidalino po vieną pergalę.