Pratęsimo dramoje „Barcelona“ išrašė pirmąjį pralaimėjimą „Crvena zvezda“ ekipai

2024 m. spalio 18 d. 20:51
Nepralaimėjusių Eurolygoje nebeliko! Penktadienį „Barcelona“ (3/1) krepšininkai išvykoje po pratęsimo 98:94 (26:25, 18:22, 19:19, 21:18, 14:10) palaužė Belgrado „Crvena zvezda“ (3/1).
Daugiau nuotraukų (9)
Priešpaskutinė rungtynių minutė prasidėjo rezultatui esant lygiam, 80:80. Yago Dos Santosas išprovokavęs pražangą pataikė abu baudos metimus, o po kelių akimirkų taip pat prie baudų linijos stojęs Nicolasas Laprovittola pataikė tik vieną baudą ir paskutinė minutė prasidėjo šeimininkams turint minimalią persvarą.
Isaiah Canaanas nesugebėjo pranašumo padidinti, o kitoje aikštės pusėje po pramesto Tomašo Satoransky metimo kilo susistumdymas dėl atšokusio kamuolio, o teisėjai paskelbė ginčą.
Po ginčo kamuolys atiteko šeimininkams, o šie nesugebėjo per 8 sekundes persivaryti kamuolio, bet techninę pražangą užsidirbo „Barcelona“ atsarginių suoliukas. Visgi I.Canaanas nepataikė baudos metimo, Kevino Punterio tritaškis likus žaisti 9 sekundes svečiams suteikė 2 taškų pranašumą, 84:82. Bet Y.Dos Santoso dvitaškis išplėšė pratęsimą.
Pratęsimo metu drama tęsėsi, o paskutinė minutė prasidėjo įspūdingu K.Punterio tolimu metimu per iškeltas Mike’o Daumo rankas, po kurio „Barcelona“ pirmavo 96:93. Nemanja Nedovičius puolime prasižengė, tačiau Roko Giedraičio perimtas kamuolys dar suteikė vilčių „Crvena zvezda“ ekipai.
Y.Dos Santosas stojęs prie baudų linijos pataikė pirmąjį metimą, o antrasis skriejo pro šalį. Joelis Bolomboy‘us sugebėjo puolime atsikovoti kamuolį, tačiau jo perdavimas buvo netikslus ir kamuolį perėmęs K.Punteris uždarė rungtynes.
Rungtynių herojus K.Punteris per 26 minutes surinko 26 taškus (6/7 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.), 4 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 30 naudingumo balų.
R.Giedraitis per 21 minutę pelnė 6 taškus (2/4 trit.), perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo ir surinko 2 naudingumo balus.
„Crvena zvezda“: Yago Dos Santosas 23, Nikola Kaliničius 19, Joelis Bolomboy’us 11.
„Barcelona“: Kevinas Punteris 26, Janas Vesely 19, Jabari Parkeris 13.
Belgrado krepšininkams tai buvo pirmasis pralaimėjimas, po kurio jie išlieka pirmoje pozicijoje.
Katalonai šiame sezone nusileido tik Kauno „Žalgiriui“ ir užima 2-ąją vietą.
Praėjusiame sezone abi tarpusavio rungtynes laimėjo „Barcelona“.