Trijų vaikų mama, verslininkė ir žurnalistė Laura Mazalienė pasakoja, kad teigiamas jos požiūris į nukainotus maisto produktus susiformavo pradėjus bendradarbiauti su prekybos tinklu „Rimi“. Tuomet ji pastebėjo, kad perkant nukainotas prekes, sutaupyti galima iki pusės šeimos maistui skirto biudžeto. Be to, pasak Lauros, tai didina sąmoningą apsipirkimą ir rodo pavyzdį jaunajai kartai.
Pakeitė nuomonę apie nukainotus produktus
Socialiniuose tinkluose aktyvi trijų vaikų mama Laura Mazalienė prisipažįsta, jog ilgą laiką nukainotas prekes parduotuvių lentynose ignoruodavo bei žvelgdavo į jas su nepagrįsta baime, esą tokie produktai gali būti nebekokybiški.
„Labai džiaugiuosi, kad mano požiūrį pakeitė „Rimi“ dirbantys specialistai, kurie papasakojo, kaip nukainotos prekės gali puikiai pasitarnauti mūsų kasdienybėje. Juk pamačius, kad šaldytuve pieno galiojimas baigiasi sulig šia diena – jo nelaikome nekokybišku, vartojame.
Lygiai tas pats ir parduotuvėje. Žemesne kaina parduodamas produktas turi trumpesnį galiojimo terminą, bet jei žinau, kad vakare man reikės būtent tokio produkto ir jis bus suvartojamas iškart, visada patikrinu, ar jo nėra tarp nukainotų prekių“, – pasakoja moteris.
Pasak Lauros, matant nukainotas prekes veikia tam tikri psichologiniai niuansai, jog toks produktas yra prastesnis.
„Mūsų visuomenei reikia iš pradžių keisti požiūrį, o po to ir elgseną. Jeigu produktas nukainotas, tai jis nėra prastesnės kokybės, tiesiog jo galiojimo terminas yra trumpesnis ir visi kartu turime prisidėti prie to, kad prekė būtų tądien suvartojama pirmumo eile. Labai gerai pamenu mamos pamokas, kai augau tėvų namuose. Visada parduotuvėje ieškodavome kuo ilgiau galiojančio produkto, nes tada ilgesnį laiką gali jaustis ramesnis.
Tačiau ar yra logikos jį pirkti, jei tą produktą suvartojame per keletą dienų, o jis galioja dar keliomis dienomis ilgiau? Jeigu žinome, kad šiandien ar rytoj valgysime varškę, tai gal jai nebūtina galioti savaitę? Žinoma, kiekviena pozicija – teisi. Bet vis daugiau kalbame apie sąmoningumą visose gyvenimo srityse, tad maisto taip pat nereiktų aplenkti“, – įsitikinusi L. Mazalienė.
Sutaupyti galima perpus
Trijų vaikų mama prisipažįsta, jog nukainotas prekes perka tuomet, kai žino, kad būtent tądien gamins suplanuotus patiekalus.
Dažniausiai tai būna pirmadieniai: „Pastebėjau, jog sutaupyti galime net perpus! Man buvo tikras atradimas, kad penkių asmenų šeimai galiu pagaminti vakarienę vos už 6 ar 7 eurus. Juolab, kad mes mėgstame, kai lėkštėje vyrauja daug sudedamųjų dalių ir spalvų, privengiame glitimo, o jo neturintys produktai yra brangesni. Nors besibaigiančio galiojimo produktus stengiamės suvartoti iš karto, mūsų šaldiklis tikrai nėra svetimas draugas šiems produktams. Labai mėgstu šaldyti uogas ir mėsą, nes taip, tikiu, nešvaistome maisto, o likučius puikiai sunaudojame kokteiliams ar įvairiems troškiniams.“
Norintiems sutaupyti verslininkė pataria susidaryti pirkinių krepšelį ir iš anksto apgalvoti, kas bus gaminama: „Kai keliauji į parduotuvę su aiškiu tikslu, gali priimti racionalius, o ne emocijomis paremtus sprendimus. Iš savo patirties rekomenduoju namuose turėti bazinius produktus, kuriuos nuolat pildote, o lankydamiesi parduotuvėje būkite suplanavę bent du artimiausius patiekalus, kuriuos gaminsite. Aiškumas suteikia lengvumo tiek apsipirkinėjant, tiek gaminant“, – patirtimi dalijasi L. Mazalienė.
Protingai apsipirkdami sutaupome ir gyvename tvariau
Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, protingas apsipirkimas leidžia gerokai sutaupyti ir gyventi tvariau – tausojant maistą. Todėl renkantis maisto produktus parduotuvėse, reikėtų atkreipti dėmesį į oranžiniais lipdukais pažymėtas prekes, kurių galiojimo terminas eina į pabaigą – jos būna gerokai pigesnės.
„Informaciją apie parduotuvėse esančius tos pačios dienos galiojimo produktus, pažymėtus specialiu, dėmesį atkreipiančiu ženklu, galima rasti ir „Rimi.lt“ programėlėje: joje galite pasirinkti konkrečią parduotuvę ir pamatyti, kokios prekės toje parduotuvėje yra nukainotos dėl besibaigiančio galiojimo. Fizinėse parduotuvėse tokius produktus galima pastebėti pieno, daržovių, mėsos, žuvies ir kepinių skyriuose. Jų lentynas žymi ryškiai oranžiniai lipdukai. Tikimės, kad specialiais lipdukais pažymėti besibaigiančio galiojimo produktai tampa populiaria priemone pirkėjams ne tik sutaupyti apsiperkant, bet ir padėti išsaugoti maistą“, – teigia O. Suchočeva.
Ekspertė pastebi, kad mažus vaikus auginantys tėvai taip pat gali sutaupyti prisijungdami prie „Mano šeimai“ programos, kurios nariams yra taikomos specialios nuolaidos mažylių maistui, sauskelnėms ir kitoms būtinoms prekėms: „Taip pat suteikiama galimybė naudotis specialia vaiko gimtadienio nuolaida, kuri įvairių prekių leis įsigyti dar geresnėmis kainomis.“
Laura Mazalienė dalinasi mocarelos kepsnelių receptu. Dalį ingredientų šiam patiekalui moteris rado nukainotų produktų lentynose. Dviems porcijoms pagaminti reikalingi produktai kainavo apie 5 eurus.
Mocarelos kepsneliai
Patiekalui reikės:
- Mocarelos sūrio;
- Kukurūzų dribsnių be glitimo;
- Plautų salotų;
- 2 vnt. kaimiškų kiaušinių;
Papuošti galima šviežiomis šilauogėmis, avietėmis ar kitomis uogomis.
Kaip gaminti
Susmulkinkite kukurūzų dribsnius ir atskirame dubenyje išplakite porą kiaušinių.
Supjaustykite mocarelos sūrį gabalėliais, apvoliokite juos kiaušinių plakinyje bei dribsniuose.
Gautus paplotėlius kepkite gerai įkaitintoje keptuvėje, kol kepsneliai apskrus iš abiejų pusių.
Didesnėje lėkštėje arba dubenyje išdėliokite mėgstamas salotas, ant jų viršaus uždėkite mocarelos kepsnelius.
Skanaus!