Išsiruošę į mišką grybų nepamirškite ir žolelių: R. Ničajienė patarė, ką ir kaip rinkti

2022 m. liepos 29 d. 14:01
Karštos dienos ir intensyvūs lietūs paragino grybus lįsti iš po samanų. Todėl vis daugiau žmonių išeina į miškus grybauti. Jei ir jūs ruošiatės į mišką, ten dairykitės ne tik grybų, bet ir žolelių. 
Daugiau nuotraukų (3)
Tinklaraščio „Sezoninė virtuvė“ autorė, „Fiskars“ ambasadorė Renata Ničajienė dalinasi patarimais, ką ir kaip rinkti bei kaip džiovinti ir laikyti. Pasirūpinę tuo dabar, užsitikrinsite žolelių atsargas visiems metams.
Ką rinkti 
Vienos žolelės puikiai tiks arbatoms, kitos gali būti naudojamos kaip prieskoniai. O yra tokių, kurios gali būti naudojamos ir taip, ir taip. Vienas iš tokių pavyzdžių – čiobreliai. Ši žolelė puikiai tiks ir kosulį raminančiai arbatai, ir mėsos patiekalams gardinti.
Žiemos arbatos puodeliui galite prisirinkti jonažolių. „Nors jonažolių arbata yra švelniai kartoko skonio, jos poveikis labai pozityvus. Sakoma, kad tai saulės ir šviesos vaistažolė, kuri padeda įveikti tamsųjį laikotarpį, gerina nuotaiką, mažina nerimą“, – pasakoja R.Ničajienė.
Kitos žolelės, suteikiančios ramybės – ramunėlės. Ramunėlių arbata siejama su ramybe. Sakoma, kad ji mažina įtampa, ramina sudirgintą skrandį, malšina skausmą. Ramunėlių užpilo kompresai dažnai naudojami ir išoriškai, siekiant nuraminti odos negalavimus.
Kaip rinkti
Miške labai svarbu užtikrintai žinoti, ne tik ką, bet ir kaip reikėtų rinkti. Visų pirma žolelėms rinkti svarbu pasirinkti sausą dieną, nes jei rinksite žoleles po lietaus, jos bus šlapios ir džiovinant gali pradėti pelyti. 
Kita svarbi detalė – renkant žoleles, svarbu nesužaloti augalo, tiek tos dalies, kurią pasiimate, tiek tos dalies, kuri lieka augti. Jei žolelę skinsite ranka, kyla rizika ne nulaužti, o nuplėšti augalą. Tuomet ir į namus parsinešite nebetinkamų žolelių, ir miške paliksite sužeistą augalą, kuriam bus sunkiau atsigauti.  
R.Ničajienė pataria žoleles ne skinti, o kirpti: „Šią vasarą eidama į mišką nešuosi ne tik savo krepšį, bet į jį įsimetu ir žirkles, kurios praverčia vaistažolių rinkimui. Tai specialios nedidelės lengvos žirklutės siauromis, bet aštriomis geležtėmis. Jos leidžia tiksliai nukirpti žolelių šakeles nesužalojant likusio augalo.“ 
Kaip paruošti ir laikyti
Nors yra įvairių būdų žolelėms išsaugoti, bene paprasčiausias ir naudingiausias – jas natūraliai išdžiovinti. Taip geriausiai  išsaugosite žolelių spalvą, aromatą bei naudingąsias savybes. Sudžiovinus žoleles, jas reikėtų laikyti sausai – tam geriausia tiks stikliniai indeliai, arba užrišami drobiniai indeliai. Svarbiausia – nelaikyti žolelių plastikinėse pakuotėse. 
R.Ničajienė rekomenduoja: „Sudžiovintas žoleles naudokite visus metus: virkite arbatas, gardinkite patiekalus, ypatingai – troškinius. Jei dabar žolelių prisirinksite pakankamai, žiemą galėsite pasilepinti net aromaterapine atpalaiduojančia žolelių vonia!“
žolelių rinkimasžolelės^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.