Vėl garuoja karštas naminis maistas
Rudenį į tinklaraščio kūrėjos virtuvę vėl sugrįžta jaukus ir šiltas naminis maistas. Čia ruošiamos karštos sriubos, verdami troškiniai, kepami pyragai.
„Po lengvesnių, gaivių vasariškų patiekalų šį sezoną norisi daugiau šiltų sriubų, troškinių, pyragų. Šiuo metu būtent tai gamindama ir vėl praleidžiu daugiau laiko. Ruduo mus džiugina ypač turtingu derliumi, todėl gamindama stengiuosi naudoti kuo daugiau sezoninių vietinių daržovių ir vaisių“, – apie rudeninės mitybos pokyčius kalba K.Pišniukaitė-Šimkienė.
Ji taip pat aktyviai ruošiasi ir žiemos sezonui, todėl virtuvėje vyksta ir konservavimo, gėrybių užšaldymo darbai. Moteris džiaugiasi atradusi vakuumavimo naudą: „Anksčiau nežinojau, kad tokiu būdu galima daug ilgiau išlaikyti šviežias daržoves, salotas, uogas ir net pagamintus patiekalus“.
Tai, kad šiuo metu gyventojai itin domisi gėrybių ruošimo šaltajam sezonui įranga, patvirtina ir prekybos tinklų atstovai.
„Augantys vaisių džiovyklių, maisto konservavimo įrangos, vakuumatorių, trintuvų pardavimai rodo, kad klientai aktyviai rengiasi žiemos sezonui, pildo maisto atsargas“, – teigia Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.
Pristato dažniausiai naudojamų virtuvinių prietaisų TOP-5
Kad ruošti maistą visais metų laikais būtų lengviau, maisto tinklaraštininkė pasitelkia įvairių smulkios buitinės technikos prietaisų. Ji vengia savo virtuvę apkrauti prietaisais, kuriuos naudotų retai ar tik vienam konkrečiam patiekalui gaminti.
Pristatydama penkis savo mėgstamiausius maisto ruošimo prietaisus, K.Pišniukaitė-Šimkienė pabrėžia, kad vertina jų daugiafunkciškumą bei kokybę.
- Galinga kokteilinė – ne tik šilkiniams glotnučiams, bet ir riešutų sviestui, trintoms sriuboms, padažams, užtepėlėms. Taip pat šis prietaisas padeda pasigaminti daug produktų, tokių, kaip augalinis pienas, riešutų miltai – tad šių gana brangių produktų nereikia pirkti.
- Virtuvinės svarstyklės – kadangi receptų kūrimas yra K.Pišniukaitės-Šimkienės pagrindinė veikla, be virtuvinių svarstyklių negali jo įsivaizduoti. Tai jos darbo įrankis, bet taip pat labai praverčia kepiniams ar konditerijos gaminiams, kai ypač svarbus kiekvienas gramas.
- Sulčiaspaudė – tėveliai tinklaraščio kūrėjos šeimą aprūpina šviežio derliaus gėrybėmis, todėl dalį jų visada panaudoja šviežioms ir skanioms sultims išspausti.
- Rankinis trintuvas – be jo pašnekovė negali įsivaizduoti nei vienų namų, tiesiog labai patogu turėti po ranka, kai reikia kažką greitai sutrinti. Jis K.Pišniukaitei-Šimkienei labiausiai praverčia gaminant trintas sriubas ir padažus.
- Kavos aparatas ir pieno putos plakiklis – maisto gaminimo entuziastė turi paprastą espreso kavos aparatą, jo šeimos poreikiams visiškai pakanka. O jei nori pasimėgauti kava su pieno puta arba mačios late, panaudoja pieno putos plakiklį.
Pristačiusi virtuvinę techniką, be kurios neįsivaizduoja savo virtuvės, K.Pišniukaitė-Šimkienė prisipažįsta, kad pasvajoja ir apie nebūtiną, tačiau mažoms silpnybėms tinkančią įrangą.
„Kartais pasvajoju apie elektriniame grilyje iškeptą panini sumuštinį su gražiais dryželiais ar čirvinių blynų keptuvę, o tais retais atvejais, kai užsimanau skrebučio – apie skrudintuvą“, – atskleidžia tinklaraščio kūrėja.
E.Uckutė atkreipia dėmesį, kad dažnai smulki virtuvės technika perkama kalėdiniu laikotarpiu, ji tampa dovana ne tik kitiems, tačiau kartais – ir sau.
„Automatinių kavos bei spragėsių aparatų, virtuvinių kombainų, namų grilių, vakuumatorių ir kitos smulkios virtuvės technikos pardavimai artėjant žiemos šventėms ūgteli tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse. Klientai nori savo artimiesiems suteikti naujų skonių, palengvinti maisto ruošą“, – pastebėjo „Senukų“ atstovė.