1. Stiklainius sterilizuokite ir bulves plaukite…. indaplovėje
Konservavimo darbus, kaip keistai nuskambėtų, jums padės atlikti indaplovė. Joje galite sterilizuoti stiklainius, kad jie tiktų konservavimui ar rauginimui. Tereikia pasirinkti intensyvią plovimo programą.
Jei ruošiatės kepti ar virti (pavyzdžiui, baltai mišrainei) didelį kiekį bulvių su luobele, viena iš užduočių jas prieš tai gerai nuplauti. Tam gali padėti ir jūsų turima indaplovė – sudėkite bulves, nedėkite jokių cheminių priemonių ir paleiskite programą su šalčiausiu vandeniu (pvz. 30 laipsnių). Šiukštu, nedžiovinkite!
15-20 minučių, be jokio vargo, ir galite džiaugtis švariomis bulvėmis. Atkreipkite dėmesį, jei naudojate druskas ir/ar skalavimo skystį šis patarimas ne jums.
2. Savaime išsivalanti orkaitė? Susipažinkit su pirolize.
Prikepusios riebalų ir kitų nešvarumų orkaitės – jau praeity, nes šiuolaikiniai virtuvės technikos gamintojai supranta, koks vargas tokias valyti.
Pamirškite ilgas mirkymo valandas, nosį gniaužiančias chemines priemones, trynimą ir šveitimą.
Pasinaudokite šiuolaikinių orkaičių stebuklu – pirolize!
Jos metu orkaitė įkaista iki beveik 500 laipsnių karščio ir riebalus bei nešvarumus tiesiogine prasme – išdegina.
Jums tereikės sušluostyti krūvelę anglimi virtusių pelenų.
„Electrolux“ pirolizės funkciją turinčios orkaitės gaminamos su keturių sluoksnių priekiniu stiklu, tokiu būdu užtikrinama papildoma apsauga nuo karščio.
Kadangi, kaip minėjome, pirolizė vyksta itin aukštoje temperatūroje, šios orkaitės tuo metu automatiškai užsirakina. Saugumas užtikrinamas kiekviename žingsnyje.
3. Nešvarumai mikrobangų krosnelėje
Bešildant patiekalus, ypač turinčius šiek tiek riebalų ir skysčio, girdite čirškimą ir sproginėjimą, kurių pasekmės – aptaškytos mikrobangų krosnelės durelės ir sienelės.
Siekiant išvengti nereikalingo varginančio valymo yra sukurtas nedidelis, bet labai gerai apsaugantis mikrobangų krosnelės švarą plastikinis dangtis.
Kaskart, šildant maistą, tiesiog juo uždenkite lėkštę, dangčio viršuje yra ertmės karštiems garams išeiti. Pašildę maistą, dangtį praplaukite ar įdėkite į indaplovę prie visų nešvarių indų. Smulkmena, bet labai maloni.
4. Greitesnis marinavimas
Dažnai apsižiūrime, kad mielai išsikeptume mėsos ar žuvies, bet, pamiršome ją pasiruošti iš anksto, kad mėsa išsimarinuotų.
Šis iššūkis itin aktualas vasarą, kai netikėtai susiruošiame į gamtą ar sodybą, o nesinori valgyti prekybininkų ruoštų šašlykų.
Išeitis yra – pasinaudokite vakuumatoriumi.
Nors šis prietaisas rekomenduojamas norint išlaikyti maistą šviežesnį ilgiau, mėsą ar žuvį ištepus padažu ir ištraukus orą, ji pasimarinuoja itin greitai.
„Electrolux“ siūlo vakuumuoti dvejopai – dėžutėse arba daugkartinio naudojimo maišeliuose pasirinkus nešiojamą, pakraunamą, į delną telpantį vakuumatorių.
Svarbu paminėti, kad taip prisidėsime ir prie tvaraus vartojimo: vakuumuojant, maistą ar jo likučius, išsaugosite juos šviežius 5 kartus ilgiau, taip mažinsite maisto švaistymą.
Tvaru ir tai, jog „Electrolux“ tiek dėžutes, tiek ir maišelius galima naudoti daugybę kartų, nes priemones saugu plauti indaplovėje bei laikyti šaldiklyje.
5. Kepti galima paprasčiau
Daugelis naudojasi orkaitės skardomis, kurios būna komplekte prie jos. Ar žinojote, kad galima įsigyti specialių skardų, kurios palengvins kepimo procesą?
„Air Fry“ skarda yra su skylutėmis, kurios užtikrina, kad kepamos bulvytės, daržovės ar mėsa tolygiai apskrustų iš abiejų pusių ir kepimo metu jų nereikėtų vartyti.
Skarda „Easy2Clean“ padengta nelimpančiu sluoksniu, todėl patiekalai, patys įslysta į lėkštę. Tai ypač aktualu kepant žuvį ar miltinius patieklaus, kurie įprastai prikepa prie skardų paviršiaus. Tokio tipo skarda itin praktiška – galėsite pamiršti kepimo popierių, nes iškepti patiekalai neprilips prie dugno.
6. Taurės gali tarnauti ilgiau
Dar viena gudrybė besinaudojantiems indaplove. Dažnai į ją sunku sustatyti taures, kad jos gerai laikytųsi ir tolygiai išsiplautų, todėl „Electrolux“ siūlo specialų taurių laikiklį.
Taurių kojelės tvirtai, bet tuo pačiu švelniai, bus laikomos guminių gnybtukų. Toks talpus ir saugus išsidėstymas užkirs kelią dūžiams plovimo metu, o jūs galėsite mėgautis spindinčiais rezultatais..
7. Karšto oro gruzdintuvė – visiems
Vis daugiau žmonių atranda karšto oro gruzdintuves. Tai ne tik sveikesnis būdas pasigaminti apskrudusius patiekalus su vos šlakeliu ar visai be aliejaus, bet ir greitesnis maisto paruošimo ar pašildymo metodas.
„Jos, lyg mini orkaitės, kurios karšto oro konvekcijos būdu gali iškepti bet ką. Tai itin kompaktiškas daiktas, todėl labai tinkamas sodybose, soduose ar studentų bendrabučiuose“, – teigia „Electrolux“ technikos ekspertas Ignas Bernotas.
Šio prekės ženklo karšto oro gruzdintuvės yra dviejų dydžių – 5,4 ir 3,5 litro talpos, padengtos nelimpan
ia danga, o išimamos dalys patogiai plaunamos indaplovėje. Palengvinimas gaminantiems maistą – jau iškart paruoštos aštuonios automatinės programos pritaikytos populiariausiems gaminiams: keptoms bulvytėms, mėsai, žuviai ir kitiems.
8. Orkaitė ne tik kepimui
Ką dažniausiai darote orkaitėje? Kepate? Troškinate? Gaminate „Sous-Vide“ būdu? O kaip dėl džiovinimo?
Orkaitėje nustačius 60 laipsnių temperatūrą ir pasirinkus kaitinimo funkciją su ventiliatoriumi, galima džiovinti vaisius, grybus ar paruošti daržovių traškučius. Nepamirškite, kad nustačius žemiausią leidžiamą orkaitės temperatūrą, galite paprasčiau atšildyti šaldytus produktus.
Ko gero pastebėjote, kad restoranuose maistas patiekiamas ant šiltų lėkščių. Taip ilgiau išsaugoma patiekalo šiluma. Jūsų orkaitė gali Jums tame padėti. Tiesiog nustatykite 70 laipsnių temperatūrą ir įdėkite lėkštes keliolikai minučių.
Smulkmenos ir gudrybės labai praverčia kasdieniame gyvenime. Pasidalinkite ir savo atradimais su kitais!