Vis dėlto virtuvę, kurioje laikomas, gaminamas ir vartojamas maistas ir kurioje tuo pačiu susikaupia daugiausiai nešvarumų, reikėtų tvarkyti reguliariai. Ypač šiuos septynis jūsų virtuvėje esančius dalykus. Juos turėtumėte plauti ar valyti kasdien, antraip gresia rimtos sveikatos problemos:
1. Nešvarūs indai
Australijos Curtino universiteto Psichologijos mokyklos profesorė adjunktė Barara Mullan portalui ABC sakė: „Net ir ant švarių paviršių bakterijos išlieka gyvos iki keturių dienų. Taigi ant neišplautų indų, kuriuose yra maisto likučių, bakterijos išlieka labai ilgai“.
Vienintelis teisingas sprendimas yra stengtis visada suplauti indus.
2. Virtuvės kriauklė
Ariznos universiteto Zukermano visuomenės sveikatos koledžo Tusone (JAV) aplinkos mikrobiologė mokslų daktarė Kelly A.Reynolds portalui „Woman's Day“ teigė: „Kriauklėje ir ant nutekamojo vamzdžio grotelių gali veistis milijonai patogenų (ligas sukeliančių mikrobų)“.
Jeigu dažnai šveisite virtuvės kriauklę, šie ligų sukelėjai nebekels jums grėsmės.
3. Kavos virimo aparatas
Jūsų kavos virimo aparatas greitai gali tapti puikia šilta ir drėgna terpe bakterijoms veistis.
Be to, jeigu kavos virimo aparatą laikysite nešvarų, tai gali neigiamai paveikti ir jame ruošiamą gėrimą. Kava įgis aliejaus ir/arba kalkių skonį.
Pasistenkite valyti kavos aparatą, perleisdami per jį skiestą actą ir vandenį.
4. Mikrobangų krosnelė
Mitas, kad mikrobangų krosnelėje žūva visos bakterijos, kai ją naudojate.
„Bakterijos yra atsparios ir gali tūnoti ant paviršiaus, jeigu jūs reguliariai jo nedezinfektikuojate“, – įspėjo daktarė K.A.Reynolds.
Valykite mikrobangų krosnelę reguliariai, kad mikrobai nesidaugintų.
5. Grindys
Nepamirškite ir virtuvės grindų, nebent norite sulaukti parazitų invazijos.
Virtuvės grindys yra tai, ant ko visų pirma patenka ir dauginasi parazitai, kai sumažėja higienos lygis.
Užtenka vos 5 minutes kasdien perbraukti skuduru grindis, kad jų nebūtų. Jeigu neturite laiko tai daryti kasdien, darykite bent jau kas antrą dieną.
6. Šiukšlių dėžė
Tai vieta, kur metame visas šiukšles. Bet svarbu, kad ir ji būtų švari.
Pripažinkite, ne viskas, ką metame į šiukšliadėžę, tiesiai ten patenka. Kartais šiukšliadėžės kraštus ar dangtį kuo nors ištepame ar aptaškome.
Neužtenka daugiau atidudumo, metant šiukšles. Verta šiukšliadėžę kasdien iš išorės ir pavalyti, apipurškus ją dezinfekcine priemone.
7. Paviršiai
Per dieną ant jų prisirenka daug riebalų, trupinių, skysčių ir kitokių maisto dalelių, ypač po valgio gaminimo. Tai vilioja kenkėjus, ypatingai skruzdes ir tarakonus, kurių nė vienas nenorėtų matyti savo namuose.
Taigi nepatingėkite baigiantis dienai nuvalyti šiukšliadėžės paviršiaus, geriausia papurškiant ir su dezinfekcine priemone.
Parengta pagal „Home & Decor“