1. Aštrūs peiliai
Peiliai indaplovėje atbunka. Todėl juos geriau plauti rankomis ir nusausinti virtuviniu rankšluosčiu.
2. Krištolas
Krištolinių indų ar vazų jokiu būdu negalima plauti indaplovėje. Ploviklis ir šiluma gali pakenkti krištolui, indas gali net įtrūkti, todėl verčiau nerizikuokite.
3. Mediniai indai
Kai kurie mediniai indai gali būti plaunami indaplovėje, tačiau prieš tai darant geriausia būtų pasitarti su gamintoju. Mediena indaplovėje gali deformuotis arba netekti gražios apdailos.
4. Nepridegančios keptuvės
Dėl šios keptuvės reikėtų taip pat pasitarti su gamintoju, tačiau jei nežinote, kas yra gamintojas ir norite dar ilgai džiaugtis daiktu, geriausia būtų tokio tipo keptuvę plauti rankomis. Kitu atveju jūs rizikuojate, kad keptuvė praras savo savybę nepridegti.
5. Variniai indai
Indaplovėje šie unikalios išvaizdos indai gali prarasti spalvą.
6. Keptuvės ir puodai iš ketaus
Ketus reikalauja daugiau dėmesio, negu puodai ar keptuvės iš kitų medžiagų. Tad geriau nedėkite ketaus keptuvės į indaplovę ir verčiau ją išplaukite kriauklėje rankomis.
7. Minkštas ir kietas plastikas
Kai kurio kietesnio plastiko gamintojai nurodo, kad tokį indą galima plauti indaplovėje, tačiau jį reikėtų dėti į viršutinę lentynėlę.
8. Vienkartiniai aliuminio indai
Taip galite sugadinti kitus indaplovėje esančius indus – ant jų gali likti juodos žymės.
9. Paauksuoti indai
Indaplovė gali „suvalgyti“ visą ant indų buvusį auksą, tad geriau juos išplaukite rankomis.
10. Viskas, kas su klijais
Etiketės su klijais gali užkimšti nutekamuosius vamzdžius ir sugadinti jūsų indaplovę. Todėl geriausia prieš dedant stiklainius ar kitą tarą plauti pasistengti nuimti etiketes arba paprasčiausiai išplauti rankomis.
Parengta pagal thekitchn.com.