Faršas populiarus tuo, kad iš jo galima greitai pagaminti patiekalą – mėsa greitai iškepa arba išverda. Tokia mėsa vertingesnė – joje išsaugoma daugiau vertingų maistinių medžiagų, jos lengviau pasisavinamos, patiekalai yra lengviau ir greičiau virškinami.
Be to, maltą mėsą lengva pagardinti prieskoniais, praturtinti ją daržovėmis, vaisiais, riešutais ar kitais pagardais – sukurti kitokį skonį nei ruošiant valgius iš nemaltos mėsos ir paįvairinti mitybos racioną.
O kur šeimininkės įsigyja faršo? Mūsų mamos ir močiutės nė girdėti negirdėjo apie galimybę nusipirkti maltos mėsos parduotuvėje – ji buvo malama tik namuose. O jaunosios šeimininkės, ypač taupančios laiką, jau nebežino, ką reiškia malti mėsą namuose – maltą mėsą ar faršą visuomet įsigyja parduotuvėje.
Kas geriau – pirkti prekybos centre sumaltą mėsą ar susimalti namuose? Jei perkame parduotuvėje – kas geriau: smulkinta mėsa ar faršas?
Atsakymus į šiuos klausimus pateikė „Maxima“ mėsos meistras Darius Lažauninkas.
Pasak jo, faršas nuo smulkintos mėsos skiriasi tuo, kad jis priskiriamas mėsos pusgaminių (mėsos ruošinių) grupei, o smulkinta mėsa – šviežiai mėsai.
Faršas – tai šviežia smulkinta mėsa, kurioje yra daugiau nei 1 proc. druskos. Į faršą gali būti įdėta ir kitų maisto produktų ar maisto priedų – faršo sudėtines dalis pirkėjai gali sužinoti perskaitę ženklinimo etiketę.
Atšaldyto faršo vidaus temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip + 4 °C.
Smulkinta mėsa – tai malta ar kitaip smulkinta mėsa be kaulų, kurioje gali būti mažiau nei 1 proc. druskos. Atšaldytos smulkintos mėsos vidaus temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip + 2 °C.
„Nėra jokio skirtumo – ar pirksite susmulkintą mėsą prekybos centre, ar ją susimalsite patys – abiem atvejais turėsite kokybišką ir šviežią smulkintą mėsą“, – patikino D. Lažauninkas.