Brecelis – „šventas“ riestainis ir jo istorija
Neveltui jį galime vadinti „šventu“ nes legenda byloja, jog dar VII amžiuje vienuolis, norėdamas padėti vaikams geriau įsiminti maldas, sulenkė duonos ritinėlį į mums gerai žinomą riestainio formą, kuri jam priminė besimeldžiančių žmonių ant krūtinės laikomas sukryžiuotas rankas. Trys riestainio skylutės turėjo simbolizuoti šventąją trejybę. Bėgant laikui pretzelius pamėgo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.
Šnicelis – mėgiamas nuo Vokietijos iki Japonijos
Keliaudami po Alpių regioną, šnicelį, kaip Lietuvoje šaltibarščius, galėsite gauti bene kiekvienoje užeigoje. Ar tai būtų kaimas Šveicarijos kalnuose, ar Vokietijos sostinė. Ką jau kalbėti apie „Vienos šnicelį“, kuriam Austrijos sostinė dar XIX amžiaus viduryje suteikė savo vardą. Šis paprastai paruošiamas ir nepaprastai gardus mėsos patiekalas nepalieka abejingų, todėl nieko keisto, kad įvairias jo versijas bei derinius galima sutikti daugelyje pasaulio šalių: nuo Suomijos iki Japonijos.
„Sveikesnis“ šnicelio variantas su bulvių koše ir raugintais agurkais
Yra trys dalykai, neatsiejami nuo šnicelio – tai bulvės, rauginti agurkai ir citrina. Ir jeigu dažnai aliejuje keptas jis patiekiamas su bulvėmis fri, tai šį kartą siūlome pasigaminti kiek sveikesnę ir mūsų lietuviškam skrandžiui itin draugišką šio patiekalo versiją. O kokia ta tobulo šnicelio paslaptis? Viskas labai paprasta – idealus krūtinėlės plonumas! Sakoma, kad norint turėti puikų skonį – krūtinėlė turi būti ne plonesnė ir ne storesnė kaip 1 cm.
Dviem porcijoms reikės:
1 vnt. didensės vištienos krūtinėlės
1 vnt. kiaušinio
2 valgomų šaukštų manų kruopų arba džiūvėsėlių
Druskos ir pipirų pagal skonį
4 didelių bulvių
Stiklinės pieno
⅓ mažo pakelio sviesto
Raugintų agurkų pagal skonį
2 riekelių citrinos
Gaminimas:
Vištienos krūtinėlę pjauname išilgai ir lengvai pamušame mėsos plaktuku (iki 1 cm storio). Šiek tiek paprieskoniuojame druska ir pipirais, apvoliojame kiaušinio plakinyje ir džiūvėsėliuose. Paruoštus gabalėlius dedame į aliejumi įkaitintą keptuvę ir kepame iš abiejų pusių kol gražiai apskrus.
Bulvių košei – nuluptas bulves gerai išverdame, pilame šiltą pieną ir sviestą. Sutriname iki vientisos masės bei gardiname druska (pagal skonį).
Patiekalą serviruojame pagal visas klasikines tradicijas – su raugintų agurkėlių juostelėmis ir citrinos riekelėmis. Skanaus!
Nuostabusis brecelių ir ožkos sūrio desertas su šviežiomis uogomis
Netikėtai nuostabus derinys! Kai ragautojai sužino, kad paslaptis slypi traškiuosiuose druska pabarstytuose sausainėliuose – maloniai nustemba ir sako kartosiantys jau savo namuose.
4 porcijoms reikės:
100 g ožkos sūrio
250 g maskarponės sūrio
1 pakelio brecelių
Citrinos sulčių
1 arbatinio šaukštelio cukraus arba kito saldiklio
Sezoninių uogų (tinka braškės, trešnės, mėlynės, avietės, šilauogės ir kitos uogos)
Gaminimas:
Ožkos sūrį ir maskarponės sumaišome (galima tiek ranka, tiek ir mikseriu), gardiname cukrumi, lašeliu citrinos sulčių ir dedame į šaldytuvą. Brecelius elektriniu trintuvu susmulkiname į smulkios masės, o pasirinktas uogas arba jų miksą smulkiai supjaustome. Viskas! Dabar tereikia viską gražiai susluoksniuoti ir po kelių minučių tiekti į stalą. Į nedidelius indelius (geriau permatomus, kad matytųsi sluoksniai) dedame šaukštą sūrių masės ir padengiame plonu sluoksniu smulkintų sausainių. Taip sluoksniuojame kol liks keli centimetrai iki indo viršaus. Galiausiai, gausiai krauname uogų ir bėgame ragauti. Skanaus!
Nuo šio pirmadienio visose „Lidl“ parduotuvėse vyks Alpių savaitė, tad norintys paragauti sočių bei išskirtinių patiekalų tikrai ras iš ko pasirinkti. Jūsų lauks įvairūs sūriai, mėsos gaminiai, žinoma legendiniai breceliai, trupininiai pyragai bei daugelio pamėgtas Zacherio tortas.
Visa tai galėsite įsigyti net 74 „Lidl“ parduotuvėse 28-iuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje, Gargžduose ir Molėtuose.