Restorane jis įrengė išmanųjį barą, kuriame pasiėmę kortelę svečiai gali patys įsipilti kokio nori gėrimo, o eidami namo susimokėti, todėl nereikia samdyti barmeno. Savitarna puikiai veikia, todėl užtenka baro administratoriaus ir virtuvės darbuotojų.
Svajonė įkurti restoraną brendo pamažu. Kai vilnietis grįžo į Lietuvą, kurį laiką dirbo viename sostinės restorane, bet dėl pandemijos daug darbuotojų buvo atleista. Tarp jų buvo ir R.Golcas, tačiau jis nenusivylė, o suprato tai kaip ženklą, kad metas imtis nuosavo verslo. Pradžioje jis įsigijo rūkyklą, vėliau – furgoną, kuriuo vykdavo į įvairius šalies renginius.
Bet lauko kepsnių sezonas Lietuvoje trumpas, tad R. Golcas Vilniaus Lazdynų mikrorajone įkūrė savo restoraną.
Kepsninėje žuvį kepti dar nėra itin populiaru, bet Ramūnas dalijasi paprastu receptu, kuris pakeis požiūrį.
Jei rūko lašišą, prieš tai apibarsto ją druska ir cukrumi, – tokiu būdu pasišalina nereikalingas vanduo. Tada lašiša nuplaunama, ji gali būti rūkoma ar kepama ant grilio. Ji būna salstelėjusio skonio, bet reikia įsiminti vieną svarbią taisyklę – ruošiant žuvį negalima jos perkepti.
Lašiša – žuvis karalienė
Reikės:
- 1 kg lašišos filė
- 0,5 stiklinės druskos
- 1 stiklinės cukraus
Garnyrui reikės:
- po saują lapinių salotų (tinka gražgarstės, špinatai, sultenės)
- 200 g vynuoginių pomidorų
- citrusinių vaisių – apelsino ar greipfruto
Supjaustykite lašišą (gera porcija yra apie 150 g), sudėkite žuvį į indą, apibarstykite druskos ir cukraus mišiniu ir palikite marinuotis keletą valandų šaldytuve. Tada lašišą gerai nuplaukite ir nusausinkite.
Rūkykite „kamado“ tipo kepsninėje, įkaitusioje iki 110 laipsnių, apie 30–40 min. Tinka medžio granulės.
Išėmę lašišą iš kepsninės leiskite jai šiek tiek pailsėti. Garnyrui tiks lapinės salotos, pagardintos citrusinių vaisių skiltelėmis ir pomidorais.