Joniškyje įkūrusi Virtienių restoranėlį N.Striūgaitė nesibodi rankomis minkyti tešlą. Moteris tikino, kad mažiausiai valandą sugaištama, kol virtiniai atsiduria lėkštėje. Tiek laiko gaišti virtuvėje gali sau leisti ne visi. Galbūt dėl šios priežasties virtiniai vis rečiau tampa patiekalu, kuriuo namuose vaišinami svečiai.
Tačiau virtinių ruošimas gali tapti ir savotiška meditacija, noru puoselėti kulinarinį paveldą, nes šis patiekalas maitino ne vieną kartą.
„Tešlą turi jausti rankomis, ji turi būti gyva ir bręsti kambario temperatūroje bent 20 minučių, virtiniams tešla nėra kočiojama, o gnaiboma. Kad įdaras nepasileistų, reikia mokėti užraityti kraštus, taip pat turėti ir kantrybės, nes tai nėra greitas darbas“, – pasakojo buvusi vadybininkė.
Daugiau apie ją skaitykite čia.
Su „Savaitgalio“ skaitytojais Neringa pasidalijo keliais receptas. Vienas jų – virtiniai su varškės ir lašinukų įdaru.
Virtiniai su varškės ir lašinukų įdaru
Tešlai reikės:
- 2 stiklinių miltų
- 0,5 stiklinės karšto vandens
- arbatinio šaukštelio aliejaus
- šiek tiek druskos
Įdarui reikės:
- pakelio varškės (300–500 g)
- 50–70 g rūkytų lašinių arba šoninės
Paruoškite tešlą, vandens galima įpilti šiek tiek daugiau, nes miltų visada galėsite įberti papildomai. Tačiau užminkius per kietą tešlą bus sunkiau ją padaryti elastingą. Kad tešla mažiau liptų prie rankų, neužmirškite įpilti aliejaus. Tešlą brandinkite apie 20 minučių.
Supjaustykite lašinius, apkepkite. Juos sumaišykite su varške.
Formuokite virtinius, jie turi būti ne didesni kaip degtukų dėžutė. Iš tokio kiekio tešlos galima padaryti 12–16 virtinių. Sudėkite juos į verdantį pasūdytą vandenį, kai virtiniai iškils į paviršių, virkite 10–12 minučių. Išgriebkite ir sudėkite juos į lėkštę. Paskaninkite grietine.