Mokslininkai ragina gerti žaliąją, o ne juodąją arbatą – štai kodėl

2020 m. vasario 7 d. 08:06
Lrytas.lt
Tikriausiai vienos populiariausių arbatų – juodoji ir žalioji. Viena iš jų, pasirodo, prailgina gyvenimo trukmę. 
Daugiau nuotraukų (3)
Naujas tyrimas, kurį neseniai atliko Kinijos medicinos mokslų akademijos tyrėjai, parodė, kad žalioji arbata prailgina gyvenimo trukmę. Šis tyrimas paskelbtas Europos prevencinės kardiologijos žurnale.
Mokslininkai nustatė, kad arbatos gėrėjai, kurie gėrė arbatą bent tris ar daugiau kartų per savaitę, gyveno ilgiau ir buvo sveikesni nei tie, kurie negerdavo jos reguliariai. Tačiau ši nauda buvo pastebima tik tiems, kurie gėrė žaliąją arbatą, o ne juodąją.
Tyrėjai šios išvados priėjo stebėję 100 902 Kinijos gyventojų, kurie nebuvo patyrę širdies priepuolio, insulto ar vėžio. Jie buvo suskirstyti į dvi grupes: tie, kurie gėrė arbatą tris ar daugiau kartų per savaitę, ir tie, kurie gėrė arbatą mažiau nei tris kartus per savaitę. Dalyviai buvo stebimi septynerius metus.
Mokslininkai nustatė, kad arbatą geriantieji reguliariai turi 20 procentų mažesnę riziką patirti širdies ligas ar insultą ir 22 procentais mažesnę riziką mirti nuo širdies ligų ar insulto.
Maždaug po aštuonerių metų nuo tyrimo pabaigos, mokslininkai penkerius metus stebėjo 14 081 pirmojo tyrimo dalyvių arbatos gėrimo įpročius. Nustatyta, kad tie, kurie vis dar gerė arbatą tris ar daugiau kartų per savaitę, turėjo 39 proc. mažesnę riziką susirgti širdies ligomis ir insultu, 56 proc. mažesnę riziką mirti nuo širdies ligų insulto.
Tyrime dalyvavę vyrai gavo daugiau naudos nei moterys, būtent todėl, kad tarp tiriamųjų buvo daugiau vyrų. Kinijos medicinos mokslų akademijos tyrėjas dr. Xinyanas Wangas teigė, kad 48 proc. reguliariai arbatą geriančių asmenų buvo vyrai ir tik 20 proc. – moterys.
Kyla klausimas: kodėl žalioji arbata naudingesnė už juodąją? Kinijos medicinos mokslų akademijos tyrėjas dr. Dongfengas Guas teigė, kad žaliojoje arbatoje gausu polifenolių – mikroelementų, kurie apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, aukšto kraujo spaudimo ir dislipidemijos. Juodoji arbata yra fermentuojama, o šio proceso metu polifenoliai oksiduojasi ir gali prarasti antioksidacinį poveikį. 
Pranešime spaudai teigiama, kad juodoji arbata dažnai patiekiama su pienu, kuris, ankstesnių tyrimų duomenimis, gali neutralizuoti teigiamą arbatos poveikį kraujagyslių funkcijai.
D.Guas sakė, kad dauguma Rytų Azijos žmonių mieliau geria žaliąją arbatą, kas galėjo turėti įtakos rezultatams.
„49 proc. tyrimo dalyvių, reguliariai gėrusių arbatą, dažniausiai rinkosi žaliąją ir tik 8 proc. pirmenybę teikė juodajai. Dėl nedidelio skaičiaus žmonių, reguliariai gėrusių juodąją arbatą, sunku daryti nekvestionuojamas išvadas, tačiau išvadose pabrėžėme, kad šios dvi arbatos turi skirtingą poveikį“, – tvirtino D.Guas. 
Parengta pagal foxnews.com
Arbatažalioji arbata^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.