Teko įveikti šalčio ir lietuvių kalbos iššūkius
Iš Šri Lankos kilęs garsus virtuvės šefas D. Dampella Gamage prisipažįsta, jog žiemos metu Lietuvoje labai trūksta saulės ir gero oro. Tad Dilan vis dar sulaukia klausimo iš aplinkinių, kodėl jis paliko rojaus salą ir nusprendė pakelti sparnus į Lietuvą? Atsakymas paprastas: Dilan – meilės emigrantas, nors su tuomete mergina lietuve išsiskyrė, tačiau liko gyventi Lietuvoje.
„Aš mačiau, jog Lietuva yra galimybių šalis, kur galiu išpildyti savo svajones ir susikurti savo rojų“, – sako D. Dampella Gamage.
Vyras prisimena – įsikūrimo Lietuvoje pradžia nebuvo lengva.
„Dabar pirmuosius metus Lietuvoje prisimenu su šypsena, nors priminė ne rojų. Įsivaizduokite, Šri Lankoje dirbau penkių žvaigždučių viešbučio restorane, o čia manęs niekas nenorėjo priimti į darbą, nepatikėjo net paprasčiausių pareigų virtuvėje. Teko įdėti daug pastangų, jėgų, dirbti, kol radau savo vietą po saule naujoje šalyje“, – pasakoja D. Dampella Gamage.
Šiandien šrilankietis puikiai moka kalbėti lietuviškai ir kalba atvėrė naujus profesinius vandenis – jis pradėjo dirbti garsiuose restoranuose. Prieš kelis metus save išbandė TV kulinarijos projektuose „Maisto kelias“ bei „Virtuvės istorijos“, išleido kulinarijos knygą.
Kaune jis tvirtai įsikūręs: turi savo namus, kuriuose su mylimąja Renata augina du vaikus.
Dilan atvirai prisipažįsta: „Šiandien Lietuvoje jaučiuosi labai gerai, džiugu, jog į mano šypseną lietuviai atsako irgi tuo pačiu, nors prieš dešimtmetį buvo kita situacija. Tuomet dar atvykėlių iš Indijos pusės šalių buvo mažai, tad visus lietuvius mano pozityvumas bei gera nuotaika stebino“, – teigia vienos didžiausios Lietuvos vilos „Grand vila“ virtuvės šefas.
Mama siųsdavo prieskonius į Lietuvą
Per tiek metų gyvenimo Lietuvoje šrilankietis virtuvės šefas pamėgo ir lietuvišką virtuvę. Jis prisimena, jog iki atvykimo į Lietuvą nebuvo ragavęs grietinėlės, mat Šri Lankoje gamina su šviežiu, ką tik nuskintu kokosu.
„Be abejo, Šri Lankos virtuvėje gausu įvairių prieskonių: kardamono, šviežių kario lapų, cinamono, daug naudojame rudųjų ryžių, lęšių. Mūsų virtuvėje nerasite mėsos: jautienos, kiaulienos, nes 77 proc. šrilankiečiai yra budistai. Tad ryžiai ir dar kartą ryžiai yra vienas iš pagrindinių patiekalų. Ryžius šrilankiečiai valgo su kariu, prieskonių mišiniu, kurio pagrindą sudaro ciberžolių šaknys. Čia kaip lietuviai bulves mėgsta valgyti su daugybe produktų“, – šypsodamasis pasakoja D. Dampella Gamage.
Virtuvės šefas prisimena, jog pirmaisiais metais buvo sunku suvokti, kaip lietuviai valgo tokį sunkų ir riebų maistą, pavyzdžiui, cepelinus su spirgais ir grietine ar bulvinius patiekalus su mėsa.
Dilan prisipažįsta: jam patinka bulvių plokštainis, varškėčiai, tam tikri mėsos produktai. Be abejo, atvykėlis neatsiribojo nuo savo gimtosios šalies gastronomijos.
D. Dampella Gamage tikina, jog daugelį metų ruošdamas šrilankietišką tradicinį patiekalą, jis naudoja savo šalies prieskonius, kuriuos atsiųsdavo jo mama.
„Tie prieskoniai yra mano slaptasis ingredientas. Deja, prieš pusantrų metų mama išėjo iš šio pasaulio. Tad šiandien jau naudoju lietuviškus ingredientus“, – teigia garsus virtuvės šefas, kviečiantis lietuvius apsilankyti kelionių ir laisvalaikio parodoje „Adventur 2025“ ir susipažinti su Šri Lankos kultūra. Mat praėjusiais metais Šri Lankoje apsilankė virš 2 milijonų turistų.