Gamins naują karališką gėrimą
Pernai 170-ojo jubiliejaus proga „Volfas Engelman“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Bavarijos karališkosios šeimos valdoma įmone „König Ludwig International“. Princas Luitpold von Bayern alaus daryklą Kaltenbergo pilyje valdo jau nuo 1954-ųjų, tačiau gėrimai čia verdami dar seniau – nuo 1871-ųjų. O princo protėvis karalius Liudvikas I – legendinės vokiškos šventės „Oktoberfesto“ iniciatorius.
Prieš metus pasirašęs sutartį su lietuviais, princas leido Kaune virti pirmąjį karališkąjį gėrimą. Kauno aludariai gavo ne tik receptūrą – jų gamyba buvo atidžiai stebima, tikrinama. Karališkosios šeimos nenuvylė nei aludariai, nei lietuviai pirkėjai – šie naują gėrimą priėmė išties svetingai.
Patyrus tokią sėkmę, „Volfas Engelman“ išplėtė bendradarbiavimą su „König Ludwig International“. Rinkai bus pristatytas dar vienas Lietuvoje verdamas karališkas gėrimas, pasižymintis kitokiomis skonio savybėmis.
„Tie metai, kai Lietuvoje pradėtas gaminti „König Ludwig International“ gėrimas, buvo ypatingi. Po metų grįžtame su švelnesnio skonio, skaidresniu, lengvesniu gėrimu. Labai to laukėme“, – spaudos konferencijoje Kaune sakė princas Luitpold von Bayern.
Jis pridūrė, kad Kaune pagamintas bavariškas gėrimas kruopščiai tikrinamas, todėl jo skonis visai nesiskiria nuo gaminamo Kaltenbergo pilyje.
„Manome, kad šis gėrimas susilauks didžiulės sėkmės. „Volfas Engelman“ įrodė, kad jie gali gaminti lygiai tokius pačius gėrimus, kokius gaminame mes. Užtikriname, kad jie turi tokį pat skonį“, – tikino princas.
Jis pridūrė labai besidžiaugiantis, kad turi partnerius Lietuvoje.
„Tarp Bavarijos ir Lietuvos – stiprus ryšys, kuris tęsėsi šimtmečius. Tai, kad Kaune gaminamas bavariškas gėrimas, vertinu labai gerai. Jis turi būti šviežias, jo transportavimas nėra geras dalykas, negerai šį gėrimą kelias dienas vežti sunkvežimyje. Jei Lietuvoje yra darykla, kuri turi aukštus standartus, kvalifikuotus specialistus, joje įmanoma gaminti tokius pat gėrimus kaip Bavarijoje“, – pabrėžė Jo Karališkoji Didenybė.
„Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas irgi džiaugėsi bendradarbiavimu su karališkąja šeima. Jo teigimu, lietuviai jau spėjo pamėgti bavariškus gėrimus.
„Ta sėkmė ir sąlygojo, kad einame į dar didesnę rinką. Savo segmente tapome beveik lyderiais. Karališkasis gėrimas pakankamai specifinis, nišinis, Lietuvoje jo išgeriama ne tiek daug. Buvome labai sėkmingi, tai padarė įspūdį ir karališkajai šeimai. Dabar kitas logiškas žingsnis – eiti į didesnius vandenis. Antro gėrimo paleidimas – garantas, kad su pirmuoju viskas buvo gerai. Partneryste visi esame patenkinti, norime tik plėstis ir augti“, – šypsojosi M.Horbačauskas.
Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje vykdantysis valdybos narys Florian Schröder irgi buvo patenkintas besitęsiančia partneryste.
„Bravoro „Volfas Engelman“ komanda atliko nuostabų darbą. Dabar tiesiog laukiame naujų produktų, daugiau įvairovės – daugiau Bavarijos Lietuvoje. Galiu pasakyti, kad Bavarija Lietuvoje labai tinka“, – juokėsi F.Schröder.
Į Lietuvą atsigabeno ir bavarišką „Oktoberfestą“
„Volfas Engelman“ į Lietuvą atnešė ne tik bavariškus gėrimus, bet ir kultūrą. Kaune jau penktus metus iš eilės organizuojamas ir vienas garsiausių festivalių – „Oktoberfestas“. Kasmet auganti bavariškų tradicijų šventė Lietuvoje – vienintelė, turinti karališkosios šeimos palaiminimą.
„Džiaugiamės, kad galime atnešti bavarišką kultūrą į Lietuvą: galime mėgautis „Oktoberfestu“, paragauti daug skanaus maisto“, – kalbėjo M.Horbačauskas.
Pamėgę karališkuosius gėrimus, lietuviai mielai priėmė ir vokišką šventę. Pernai į Kauną švęsti sugužėjo 5 tūkst. lietuvių, o šiemet per visą savaitgalį tikimasi sulaukti ir 10 tūkst. žmonių.
Šiemet „Oktoberfeste“ lankosi ir pats princas Luitpold von Bayern, kurio proprosenelis buvo garsiosios šventės iniciatorius.
„Smagu stebėti, kad Lietuvoje švenčiamas „Oktoberfestas“. Tai – galimybė susitikti su daugeliu žmonių, kartu susėsti prie stalo“, – kalbėjo Jo Karališkoji Didenybė.
Šventėje daugėja ir bavariškų tradicijų – dalyvių laukia ne tik gėrimais ir vokiškais patiekalais nukrauti stalai bei tradicinė muzika, bet ir karieta su gėrimo statinaite. Ją atkimšti garbė teko pačiam princui.
„Bavarijos kultūra yra tai, ką mes norime atnešti į Lietuvą. Joje yra daug pozityvo, linksmumo, tradicijų“, – sakė M.Horbačauskas.
Jis prasitarė, kad lietuviai Kaune gali tikėtis ir dar daugiau vokiškų tradicijų. Galbūt nereikės ilgai laukti, kol Lietuvoje atsiras „Biergarten“ – restoranas po atviru dangumi, kur žmonės mėgaujasi gėrimais, gali atsinešti savo maisto arba nusipirkti užkandžių – riestainių, dešrelių.
„Miunchene karališkajai šeimai priklauso didžiausias „Biergarten“, kuriame yra 8,5 tūkst. sėdimų vietų. Galvojame kitais metais šią tradiciją atvesti ir į Lietuvą“, – planus atskleidė „Volfas Engelman“ generalinis direktorius.