Vasarą sėkmingai surengę festivalį „Noah’s Ark“, kuris subūrė natūralaus vyno mėgėjus po vienu stogu, projekto savininkai Jūratė Plungytė ir Daniel Tur nusprendė nelaukti tokios progos visus metus ir leisti natūralių vynų mylėtojams mėgautis tikru skoniu dažniau – atvėrė rojaus kampelį natūralių vynų mėgėjams sostinės Naujamiestyje.
Jų atidarytoje parduotuvėje ir degustavimo erdvėje „Naked Noah“, esančioje Šv. Stepono g. 33, galima įsigyti natūralių vynų iš viso pasaulio, o renginių metu – iš pačių garsiųjų vyndarių išgirsti apie kiekvieno gėrimo gamybos procesą.
„Turime tikrai ypatingą vietą – ji yra jauki ir pritaikyta tiek norintiems įsigyti vynų namams, dovanoms ar restoranui, tiek degustacijų mėgėjams, nes tokių renginių bus tikrai nemažai“, – pasakoja Daniel.
Jūratė džiaugiasi galėdama prisidėti prie natūralių vynų kultūros Lietuvoje vystymo: „Festivalio metu vos sutalpinome renginio vietoje per 1000 norinčių pasimėgauti natūraliais vynais ir pabendrauti su vyndariais. Toks lietuvių entuziazmas mus tikrai maloniai nustebino. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie vyno kultūros Lietuvoje, todėl tęsiame savo misiją“.
Ragaukite restoranuose „Stebuklai“ ir „Džiaugsmas“
„Naked Noah“ vynus gali nusipirkti kiekvienas į parduotuvę užsukęs svečias, tačiau dėl gerimų kokybės, kilmės ir natūralumo, jų turimą savitą selekciją renkasi net geriausi Lietuvos restoranai – pavyzdžiui, neseniai į „Michelin“ gidą patekusio restorano „Džiaugsmas“ komanda.
„Restoranas „Džiaugsmas“ buvo vienas pirmųjų, kuris kai atsidarė pradėjo svečiams siūlyti natūralų vyną, tai yra mūsų pamatas, su kuriuo svečiai mus asocijavo. Šefas Martynas Praškevičius keliaudamas žavėjosi natūraliais vynais, ir visuomet svajojo turėti išskirtinę vyninę ir bistro – taip ir gimė „Džiaugsmo“ idėja“, – pasakoja restorano vadovas Paulius Matusevičius.
Jo žodžiais, meile natūraliam vynui užsidegė ne tik šefas ir restorano personalas, bet ir daugelis svečių, kuriems natūralaus vyno patirtis dažnai būna smagi, įdomi ir netgi edukacinė. Taip pat natūralūs vynai puikiai dera prie maisto.
„Naked Noah“ vyną taip pat giria ir restorano „Stebuklai“ direktorė Živilė Cirtautaitė.
„Patiekdami natūralius vynus galime suteikti svečiams visai kitą potyrį. Svarbu, jog kiekvienas „Naked Noah“ vynas turi savo istorija – nuo vyndarių patirties, iki butelio ir etiketės“, – komentuoja restorano „Stebuklai“ direktorė.
Ž. Cirtautaitės žodžiais, šiais laikais restorane neužtenka turėti tik gero maisto ir vyno – svarbu ir tam tikra istorija, nes svečiai nori išgirsti ir patirtį kažką naujo, savito.
„Natūralius vynus išbandėme prieš keletą metų ir susižavėjome skoniu ir vyno patyrimu. Vyndarių šeimos ūkiai, istorijos su daug širdies – jų dėka turime galimybę svečiams suteikti naują, savitą patirtį, papildomą vertę“, – pasakoja pašnekovė.
Vynus dievina garsioji atlikėja Dua Lipa
„Naked Noah“ erdvėje galima paragauti ir įsigyti vyno iš geriausių pasaulio vynuogynų. Vienas tokių – biodinaminį vyną gaminantys „Clos Lentisvus“ vynuogynas Katalonijoje.
Jų vyną gastronominio turo metu įvertino garsi atlikėja Dua Lipa.
„Tikras malonumas susitikti su nuostabiais žmonėmis ir susipažinti su vynu, kuriuo mėgstu mėgautis ir dalytis su mylimais žmonėmis, gamybos procesu“, – rašė apie „Clos Lentiscus“ gamybos vyną savo socialiniuose tinkluose Dua Lipa.
Be „Clos Lentiscus“, „Naked Noah“ galima įsigyti vynų iš kitų garsių vyndarių:
Gabrio Bini – natūralaus vyno pasaulio legenda, gaminantis neįtikėtinai unikalius vynus karštoje vulkaninės kilmės Pantelerijos saloje (Sicilija).
Alessandro Viola, kuris tyrinėja Catarratto vynuoges, taikydamas įvairias vyndarystės technologijas ir kruopštų brandinimą, taip puoselėdamas stiprų jų skonį. Vynus rekomenduoja Kourtney Kardashian ir dievina tikrojo skonio gurmanai. Būtent šiuos vynus, „Blanc de Blanc“, galima rasti „Naked Noah“. „The New York Times“ šiuos vynus apibūdina kaip išskirtinius, nes jie suteikia nenuspėjamą ir nefiltruotą patirtį, kurią lemia natūralūs procesai, sukuriantys unikalų, kartais laukinį skonį ir paneigiantys įprastas vyno normas.
„LES VIGNES DE L'ANGEVIN“ gimė kai natūralaus vyno judėjimo pradininkas Jeanas-Pierre'as Robinot savo aistrą pavertė legendiniais Luaros vynais, garsėjančiais lėta fermentacija ir unikaliu gyvybingumu.
„Domaine La Boheme“ gamintojai Patrick Bouju & Justine Loiseau buvo ne kartą minimi žymiuose žurnaluose: apie juos yra rašęs „Vogue“ ir „Vice“, nes jų vynai apkeliavo ne vieną mados savaitę. Jų išskirtiniai vynai yra gaminami Prancūzijos Overnės regione iš ekologiškai ir biodinamiškai auginamų vynuogių, nefiltruojant ir nepridedant sulfitų. Tai atspindi vyndarių filosofiją. Būtent taip apie gamintojus rašo „Forbes“
„Naked Noah“ laukia visų neabejingų natūralių vynų skoniui nuo antradienio iki ketvirtadienio 12–20 val., ir penktadienį-šeštadienį iki 23 val., Šv. Stepono g. 33.