„Medaus someljė – tai juslinės medaus analizės ekspertas. Tai žmogus, kuris pagal skonį ir kvapą gali nustatytį medaus rūšį, botaninę medaus kilmę bei jo defektus“, – teigė Ilma.
Pasak pašnekovės, pagrindinė priežastis, kodėl susidomėjo šiuo mokslu, buvo simpatija Italijai. Beieškodama, kokiomis žiniomis užpildyti tuštumą, ilgainiui atrado medaus someljė kursus. Tiesa, su bitėmis ir medumi jau buvo tekę susipažinti kiek anksčiau.
„Mūsų šeima buvo prieš kelerius metus buvo pradėjusi bitininkystės bandymus, tad tas medus buvo tapęs nauja šaka... ir taip atsirado susidomėjimas“, – šypsojosi ji.
Pokalbiui pasisukus apie medų ir jo kokybę Lietuvoje, Ilma neslėpė, jog kokybiško medaus Lietuvoje tikrai galima rasti.
„Lietuva turi labai daug gero medaus, tačiau pagrindinė problema, jog mes nemokame jo vertinti. Aš tikiuosi padėti bitininkams atrasti stipriausias jų medaus savybes“, – pasakojo medaus someljė.
Na, o tiems, kurie daug žinių apie medų neturi, pašnekovė pasidalino patarimu, ieškant kokybiško medaus:
„Kiekvienas turi rasti medų, kuris yra jam artimas, kuris jam patinka. Tačiau turite atminti, jog Lietuvoje medaus, kuris liktų skystas ilgą laiką, praktiškai nėra dėl trumpo sezono. Tad jei vasario mėnesį siūlote medų, kuris yra skystas, tikėtina, kad jis buvo kaitintas, šildytas ir tai jau nebėra natūralus produktas“.