„Vertėjo laukti“, „Įspūdinga“, „Vilniuje reikėjo tokios vietos“ – tai komentarai, kurie pasipylė po poros restorane vykusių uždarų vakarienių ir pasklidus nuotraukoms socialiniuose tinkluose. Dėmesys šiai naujienai toks didelis, jog jau dabar rezervuoti staliukai keliems būsimiems vakarams, ką jau kalbėti apie artėjančią Valentino dieną, minimą kitą savaitę.
Restoranas įsikūrė sostinės centre, gana netikėtoje vietoje – visai greta buvusio Lukiškių kalėjimo. Restorano patalpos kadaise jau glaudė kitą maitinimo įstaigą, kurią dalis vilniečių dar pamena. Tačiau dizainerei iš Ukrainos Katerinai Mardanovai, kuri ėmėsi užduoties sukurti restoranui interjerą, viską teko radikaliai keisti. Tad nieko stebėtino, jog nuo pat pirmųjų darbų iki restorano atidarymo praėjo net 5-eri metai. Dabar svečius pasitinka per kelis aukštus išsidėsčiusi erdvė, kurioje sutilpo šampano baras, restoranas ir kokteilių baras, bendras patalpų plotas viršija 1200 kv. m.
Restorano koncepcija – vakarietiškos ir Tolimųjų Rytų tradicijų dermė, tai galioja ir restorano patiekalams, ir gėrimams, ir interjerui. Tolimaisiais Rytais dvelkia šviestuvai, sienų tapyba, įspūdingas medinis fasadas, įrėminantis atvirą restorano virtuvę. Beje, mediena jam atkeliavo iš Ukrainos. Šioje atviroje virtuvės zonoje svečiai gali išvysti Lietuvoje reto tipo grilį, šilumą skleidžiančią gyvą ugnį, o didžiausi smalsuoliai gali stebėti, kaip kruopščiai rankomis ruošiami rytietiški virtiniai dim sum ar gyoza.
Iš Ukrainos buvo atgabenti ir sunkiasvoriai akmeniniai barai, „nutūpę“ arbatos ruošimo zonoje ir šampano bare. Daugybė dekoro detalių traukia svečių akį, o ypatingo dėmesio jau sulaukė prabanga alsuojanti VIP patalpa bei virš restorano tarsi kabantys „narveliai“, iš kurių galima apžvelgti kone visą erdvę. Tiesa, pastarosios patalpos gali būti tik iš anksto rezervuojamos.
„Puikiai žinome, jog žmonės, kurie laukė, kol atversime duris, galbūt stebėjosi, kodėl užtrukome taip ilgai. Tačiau tie, kas pas mus jau spėjo apsilankyti, gali paliudyti, jog skyrėme dėmesį kiekvienai smulkmenai – pradedant maistu, gėrimais, baigiant indais, kvapais ar bambukinėms valgymo lazdelėmis. Neskubėjome, siekėme atverti duris tik tuomet, kai galutinis vaizdas bus išbaigtas. Džiaugiamės, jog tai pavyko, nes nuo pat pirmųjų dienų sulaukėme ypatingo svečių susidomėjimo, labai tą vertiname. Esame erdvė, kurioje lankytojas gali persikelti į kiek kitokį pasaulį ir sulaukti ypatingo rūpesčio“, – sako restorano rezervacijų ir renginių vadovas Danielius Voroncovas.
Pirmosiomis savaitėmis restorane galioja tik degustacinis meniu, tačiau jau nuo vasario 27-osios bus galima rinktis ir iš a la carte meniu. Visi patiekalai, pradedant užkandžiais, baigiant desertais, pristato vakarietiškų ir Tolimųjų Rytų tradicijų dermę. Pavyzdžiui, tai gali būti patiekalas, kurio pagrindinis ingredientas labiau įprastas europietiškai virtuvei, tačiau greta jo atsiduria papildantys priedai iš Tolimųjų Rytų. Arba, tarkime, lėkštelėje gali atkeliauti kanelė, klasikinis prancūziškas skanėstas, tačiau ją lydi miso pasta, būdinga Japonijai. Patiekalams naudojami kokybiški, neretai ir gana reti ingredientai, tokie, kaip trumai, ikrai, wagyu jautiena ir pan.
Kūrybiniu restorano virtuvės varikliu tapo Aleksandras Fedorovičius, virtuvės šefas, ligtol patirties sėmęsis Skandinavijos šalyse. Danijos sostinėje Kopenhagoje net penkerius metus jis buvo vyriausiasis šefas sėkmingame Azijos virtuvės restorane. Būtent čia jis susipažino su vienu iš restorano savininkų ir sulaukė pasiūlymo grįžti į gimtąją Lietuvą bei toliau realizuoti savo talentą naujame projekte. Dar iki A.Fedorovičiui prisijungiant, savo indėliu kuriant restoraną – ir bendrą koncepciją, ir patiekalus – svariai prisidėjo su „Michelin“ įvertintais restoranais bendradarbiaujanti virtuvės šefė Genevieve Carter Lenette.
Įspūdingą restorano šampano baro kolekciją, kurioje ilgainiui bus net apie 1000 pavadinimų, suformavo vienas labiausiai patyrusių ir tituluočiausių someljė Lietuvoje, Martynas Pravilonis. Šis gėrimų ekspertas 2019-aisiais Belgijoje vykusiame XVI Pasaulio someljė čempionate užėmė 4-ąją vietą. Ne ką mažiau patyrusi komanda sukasi ir kokteilių bare ar kuria saldžiąją meniu dalį.
Lietuvoje vis stiprėjant ne tik kavos, bet ir arbatos kultūrai, „HeJi“ pastarajam gėrimui nutarta skirti ypatingą dėmesį. Juolab, jog tai Tolimųjų Rytų tūkstantmetės tradicijos dalis. Tad svečiai čia gali ragauti šio gėrimo ekspertų atrinktų arbatų iš Japonijos, Nepalo bei keleto kitų šalių.