Nesvarbu, kokia intensyvi diena lauktų, dizainerės darbų nepradeda be ilgamečio šeimos pusryčių ritualo.
„Tai mūsų nekintanti tradicija nuo senų laikų. Dar paauglystėje tėvai ryte mus žadindavo kavos pupelių ir mamos keptų tortų ar pyragų kvapu. Būdavo, susirenka visa šeima dar su pižamomis ir pradeda rytą pašnekesiais prie kavos puodelio“, – šypsodamasi prisiminė Justina Ieva.
Pas seseris atvykę svečiai saldumynų atrastų visada. Bene populiariausias ir daug metų nenukarūnuojamas desertas jų šeimose – naminis „Tinginys“, kurį dizainerės dažnai gamina kartu. Kai tik turi progą, seserys Steponavičiūtės mėgsta virtuvėje suktis dviese. Ir gardžiai ruošia ne tik nepakeičiamą desertą – „Tinginį“.
„Mėgstame pavalgyti ir saldžiai, ir aštriai, ir sočiai, ir skaniai“, – sakė Jūratė, dėl geros genetikos galinti sau leisti pasmaližiauti ir mėgautis mėgstamais patiekalais be jokios graužaties.
„Mūsų genai geri, nes maistas ne ypač eina į kūną. Aišku, metams bėgant jau pastebi, kaip nusėda koks cepelinas, bet mes niekada nesilaikėme dietų.
Tiesiog įsiklausome į savo organizmą ir turime tam tikrų mitybos įpročių. Kartą televizijos laidoje išgirdusi apie protarpinį badavimą susimąsčiau – taigi aš visą gyvenimą taip ir gyvenu. Pirmąkart rimčiau pavalgau tik apie pietus. Mano kūnui toks ritmas tinka“, – neabejojo Justina Ieva.
Daug metų modelio darbą dirbusi dizainerė net nenori prisiminti to laiko, kai tekdavo skaičiuoti kiekvieną kūno centimetrą. Tas laikas, neslėpė, buvo labai slegiantis. Jauna moteris pastebėjo, kad pradėjus sportuoti ir valgyti sistemingai, pagal grafiką, jai kaip tik viskas eidavo į kūną.
Justina Ieva įsitikinusi, kad kuo labiau žmogus įsiklauso į savo kūną, tuo laimingesnis būna. Tuomet net ir naktį suvalgytas pyrago gabalėlis nepadarys jokios žalos.
Jai antrino ir sesuo Jūratė, nuo vaikystės valgydavusi tiek, kiek nori ir ką nori. Tiesa, jau daug metų dizainerė laikosi svarbios valgymo taisyklės, kurią išmoko iš savo gimnastikos trenerės jau nuo mažų dienų, – niekada neina miegoti prisivalgiusi.
Jūratei virtuvėje tenka praleisti daug laiko ir kasdien gaminti maistą šeimai – vyrui ir dviem paaugliams sūnums. Drabužių kūrėja atskleidė, kad jos namuose ant stalo dažniausiai garuoja lietuviški, naminiai ir sotūs patiekalai.
„Tenka prisiderinti prie vaikų skonio, jie nemėgsta prieskonių gausos, todėl mes dažniausiai valgome lietuviškos virtuvės patiekalus. Stengiuosi gaminti bent jau porąkart per dieną, nes norisi valgyti ne pastovėjusį, bet šviežią ir skanų, vitaminų turintį maistą. Dabar virtuvėje man kompaniją gaminant palaiko ir jaunėlis sūnus.
Su devynmečiu Luku Gabrieliumi gamindami dažnai eksperimentuojame. Užaugęs jis svajoja apie nuosavą restoraną. Tai dar labiau įkvepia pagaminti ką nors skanaus ir neragauto“, – pasakojo Jūratė.
Ruošdama net ir kasdienį maistą dizainerė visada šeimai jį patiekia ant estetiškai serviruoto stalo. Kai patiekalas – net ir pats paprasčiausias – atrodo estetiškai, jo vertė pakyla šimtą kartų ir jis netgi būna gardesnis. Šią etiketo pamoką ji išmokusi iš mamos, kuri iki šiol visai šeimai susirinkus prie bendro stalo kaskart sugeba nustebinti naujomis jo serviravimo subtilybėmis.
Šeimos dar nesukūrusiai dizainerei Justinai Ievai valgių ruošimas dažniau būna proginė, maloni laisvalaikio veikla, atsipalaidavimo būdas, kuriuo ji mėgaujasi susitikusi su draugais.
„Man tai daugiau kūrybinis procesas. Todėl ant mano stalo visada būna lengvesnių, bet pikantiškų, prieskoniais gausiai pagardintų patiekalų. Mėgstu aštrias sriubas, salotas“, – sakė Justina Ieva, daug naujų patiekalų receptų atrandanti ir kelionėse.
Pažintines keliones po pasaulį mėgsta abi „Step by Step“ kūrėjos. Joms šalį geriausiai sekasi pažinti per maisto kultūrą. O grįždamos namo jos lagaminą visada pripildo skanių lauktuvių – įdomių pagardų savo būsimiems patiekalams.
„Kai kas mėgsta poilsį prie baseino, o mums su sese patinka aktyvios gastronominės kelionės, nes stengiamės šalį atrasti per maistą. Visada renkamės vietos virtuvę. Ką naujo paragaujame, paskui mėginame ir pačios pagaminti. Iš kelionių su seserimi visada parsivežame įvairiausių prieskonių, aliejų, padažų, kuriais vėliau gardiname maistą“, – pasakojo Justina Ieva.
Naujausias dizainerės laimikis, kurį parsivežė iš Amerikos, – meksikietiškų prieskonių mišinys su druska, aštriais pipiriukais, citrinomis. O visai neseniai maloniu atradimu gimtojoje Lietuvoje tapo juodoji druska, kuria nuo šiol ji gardina savo pikantiškus patiekalus.
„Tom Yum“ sriuba
Reikės:
- 200 g vištų krūtinėlių (gali būti ir kalakutiena)
- 8–10 krevečių (gali būti virtos arba nevirtos)
- mėlynųjų svogūnų
- 250 g pievagrybių
- skardinės kokosų pieno
- 1–2 pakelių „Tom Yum“ tailandietiškos pastos
- kelių aitriųjų paprikų (pagal skonį)
- vištienos sultinio kubelio (galima ir daugiau)
- žaliųjų citrinų sulčių (pagal skonį)
- šviežių kalendrų
- ryžių makaroniukų (galima dėti arba ne)
- citrinpipirių
- marinuotų kukurūziukų
- vyšninių pomidorų
Vištieną (kalakutieną) supjaustykite nemažais gabalėliais ir išvirkite. Įdėkite kubelį sultinio, tailandietišką „Tom Yum“ pastą. Išspauskite žaliųjų citrinų sulčių, pabarstykite citrinpipirių. Įberkite smulkiai supjaustytų kalendrų, stambiai pjaustyto svogūno (dalinkite jį į 4 dalis).
Pievagrybius supjaustykite storomis riekelėmis, sudėkite į puodą kartu su marinuotais kukurūziukais. Supilkite kokosų pieną. Viską virkite 7 min. Jei norite, galite įdėti makaroniukų, bet ne per daug, kad sriuba nebūtų per tiršta.
Suberkite į puodą šaldytas krevetes ir virkite dar keletą minučių. Kai sriuba išvirta, suberkite perpus perpjautus vyšninius pomidorus – juos reikia dėti pabaigoje, kad neištežtų.
Prieš patiekdami papuoškite kalendrų lapeliais ir žaliosios citrinos skiltele.