Per 200 metų istoriją didžiausia pasaulyje liaudies šventė buvo atšaukta tik 26 kartus, daugiausia dėl Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, taip pat du kartus dėl choleros protrūkių. Pastarąjį kartą festivalis vyko 2019 metais, per 6 milijonus svečių išgėrė daugiau kaip 7 milijonus litrų vokiško alaus.
Praėjusį šeštadienį Miunchene šventės ceremoniją pradėjo miesto meras Dieteris Reiteris, plaktuko smūgiu atidaręs alaus statinę ir įteikęs pirmąjį bokalą regiono vyriausybės vadovui Markui Soederiui. Alaus šventė vyks iki spalio 3 dienos. Per ją nebus jokių apribojimų ir nereikės dėvėti veido kaukių.
„Oktoberfest“ atneša apie 1,2 milijardo eurų pajamų. Alus Vokietijoje, ypač Bavarijoje, kur įsikūręs Miunchenas, yra kulto objektas. Vokiečiai yra vieni didžiausių alaus mėgėjų Europoje – 2021 metais vidutiniškai per metus vienas žmogus suvartojo 84 litrus alaus.
Vokietijos aludarių federacija DBB penktadienį informavo vyriausybę apie daugybę iššūkių, su kuriais ji susiduria dėl karo Ukrainoje, įskaitant sparčiai kylančias energijos kainas ir tiekimo grandinės sutrikimus.
„Vyriausybė turi reaguoti. Be skubaus valstybės įsikišimo ir pagalbos šimtai Vokietijos gėrimų sektoriaus įmonių išnyks, o tūkstančiai žmonių taps bedarbiais“, – teigė federacijos atstovas.