Maistą vyras ruošia namuose kartu su savo išrinktąja Indre Vasiliauskaite (33 m.), kuri yra šios federacijos viceprezidentė. Kauniečiai stengiasi maitintis sveikai, įvairiai ir būtinai skaniai.
Kiekvieną dieną sportuojantis ir kitus aukšto meistriškumo sportininkus bei naujokus treniruojantis D.Kasulis jėgos trikove susižavėjo prieš šešerius metus, kai iš užsienio grįžo gyventi į gimtinę.
Šia sporto šaka jis užsikrėtė pradėjęs lankyti vieną Kauno sporto klubų. 2018 metais sunkumų kilnotojas įkūrė Tarptautinę trikovės federaciją, kurioje šiuo metu yra per 200 narių.
„Jėgos trikovė – Lietuvoje populiarėjanti sunkumų kilnojimo sporto šaka, kurią sudaro trys veiksmai su štanga: atsitūpimas (atsitūpimas su štanga ant pečių), spaudimas (štangos spaudimas nuo krūtinės gulint ant nugaros) ir traukimas (štangos pakėlimas nuo žemės, dar vadinamas „mirties trauka“)“, – paaiškino D.Kasulis.
Jėgos trikovę propaguojantis ir pergales skinantis kaunietis D.Kasulis apetitu nesiskundžia, tačiau nuolat žiūri, ką valgo.
„Norint užsiimti šia sporto šaka labai svarbi ir mityba. Aš per dieną su maistu gaunu iki 6 tūkstančių kilokalorijų. Man svarbu, kad mityba būtų visavertė, – netrūktų angliavandenių, baltymų, riebalų, o patiekalai pasižymėtų sveikumu ir maistingumu“, – sakė iki 110 kilogramų svorio kategorijos varžybose dalyvaujantis sportininkas.
D.Kasulio teigimu, galiūnai greitojo maisto įprastai vengia. Todėl jis, kaip ir daugelis šio sporto atstovų, aplenkia greitojo maisto užkandines ar pusgaminių lentynas parduotuvėse.
Federacijos įkūrėjas sakė, kad anksčiau būdavo įprasta matyti nemažai jėgos sporto atstovų su pūpsančiais pilvais ir tai atrodė normalu.
Šiuo metu požiūris į galiūnų išvaizdą keičiasi.
Nors trikovės atstovai daugiau dėmesio skiria jėgai, o ne kūno grožiui, sportininkai tampa vis labiau atletiški. Dalis galiūnų ėmė dalyvauti ir jėgos, ir kultūrizmo, kur svarbiausias dalykas yra gražios kūno formos, varžybose.
„Pasibaigė jėgos atletų, kurie buvo su pūpsančiais pilvais, era. Tai reiškia, kad sportininkas privalo būti ne tik stiprus, bet ir puoselėti kūną, nebūti aptukęs.
O tai daugiausia priklauso nuo to, ką žmogus deda į burną.
Jeigu jis nuolat kimš sveiku maistingumu nepasižyminčias bandeles, picas, kebabus ar mėsainius, sportinių pergalių mažės, o kūnas nebus patrauklus“, – tvirtino D.Kasulis.
Trikovės meistras kasdien suvalgo didelį gabalą mėsos, dažniausiai liesos jautienos ar vištienos, rečiau kiaulienos.
Ruošdamasis varžyboms jis sukerta apie 800–900 gramų mėsos, o kai treniruojasi – iki 600–800 gramų. Paprastai renkasi iš ekologinių ūkių.
Sportininkas kasdien valgo daug daržovių, bent 4–6 naminių vištų kiaušinius, dubenį avižinės košės, lėkštę makaronų ar ryžių, būtinai bent 200–300 gramų (kartais ir daugiau) grikių, kelis bananus ir avokadus, saują riešutų, nemažą indelį jogurto.
Jo racione netrūksta chalvos, riešutų sviesto, juodojo šokolado, pudingo.
„Labai svarbu vengti bet kokio alkoholio, nes jis trikdo mitybą, išderina daugybę organizmo sistemų“, – kalbėjo D.Kasulis ir tvirtino, kad produktai, kuriuos jis kone kasdien valgo, tinka daugeliui sveikos gyvensenos nepamirštančių žmonių.
Vienintelis skirtumas – maisto kiekis. Kuo mažiau sportuoji, tuo mažiau maisto reikėtų suvartoti.
Pergalių siekiantis sportininkas renkasi ne tik sveikus produktus. Jis valgo ir įvairiai, ir skaniai. Tuo daugiausia rūpinasi D.Kasulio išrinktoji Indrė, su kuria drauge sportininkas įkūrė Tarptautinę trikovės federaciją.
„Dėl Indrės kulinarinių sugebėjimų ir išradingumo valgome labai gardžiai. Ji nuolat stebina naujais deriniais ir receptais“, – kalbėjo galiūnas.
I.Vasiliauskaitė nuolat kuria ne tik naujus receptus iš mėsos, be kurios jos vyras neįsivaizduoja nė dienos. Moteris mėgsta improvizuoti ir gamindama salotas, be kurių ji negalėtų gyventi.
„Deriname, kad maistas būtų skanus mums abiem ir vaikams – vienuolikamečiams dvyniams Kristupui ir Mantvydui iš mano ankstesnės santuokos bei to paties amžiaus Deivido sūnui Dominykui. Žinoma, kiekis, kurį suvalgo Deividas, dažnai būna didesnis už mūsų visų“, – tvirtino Indrė.
Moteris pabrėžė, kad visos šeimos sveika mityba neįsivaizduojama be kruopų. Žinodama, kaip Deividas mėgsta grikius ir kokios jie turi naudos jo sveikatai bei sportiniams pasiekimams, moteris grikius itin dažnai naudoja patiekalams gaminti.
Indrė kepa įvairius blynus, apkepus, ruošia košes, troškinius, sriubas, net desertus. Kaunietės sukurtas grikių pyrago receptas verčia apsilaižyti pirštus ne tik jos artimuosius, bet ir į svečius užsukusius bičiulius.
„Grikiai – puikus ir sveikas produktas, iš kurio galima paruošti turbūt šimtus skirtingų karštųjų patiekalų, sriubų ir desertų.
Pasitelkęs fantaziją savo virtuvėje tai gali padaryti kiekvienas žmogus.
Tiesiog pamėginkite pakeisti kviečių ar kitus miltus grikiais ir paruošti savo mėgstamą pyragą ar kitą skanėstą, iškepti blynų.
Siūlau išsikepti ir mano bei visos šeimos labai mėgstamą grikių pyragą, kurį gaminu skanindama bananais, šokoladu, figomis“, – kalbėjo moteris.
Saldumynus sau ir šeimai mėgstanti gaminti kaunietė pirmiausia žiūri, kad jie būtų sveiki ir maistingi, todėl įprastai juos ruošia nenaudodama baltojo cukraus.
Jį Indrė keičia vaisiais, uogomis, medumi, kartais ruduoju cukrumi.
Aštrus troškinys su jautiena
Reikės:
- 900 g jautienos
- 3 paprikų (raudonos, geltonos ir žalios)
- 800 g pomidorų savo sultyse
- 2 gabalėlių šokolado
- 2 a. š. druskos
- 2 a. š. smulkintų pipirų
- 1 svogūno
- 400 g raudonųjų pupelių
- 5 skiltelių česnako
- 3 v. š. alyvuogių aliejaus
- 1 v. š. kietojo tarkuoto sūrio
- Provanso žolelių
- maltos paprikos
- raudonėlių
- jautienos prieskonių
- 1–2 aitriųjų paprikų
- kelių riekelių moliūgų duonos skrudinti
- 1 a. š. sviesto
Įkaitinę alyvuogių aliejų pakepinkite jautienos faršą su prieskoniais. Sudėkite į puodą. Pakepinkite supjaustytas paprikas, svogūną, česnaką. Daržoves puode sumaišykite su faršu, sudėkite pomidorus savo sultyse. Viską susmulkinkite plaktuvu. Pagardinkite prieskoniais, įmeskite šokolado gabaliukus.
Troškinkite apie 30 min. ant vidutinio stiprumo ugnies. Po to sudėkite nusunktas pupeles ir dar troškinkite ant silpnos ugnies apie 15 min.
Duonelę supjaustykite trikampiais, dėkite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Laikykite apie 10 min., kol apskrus. Dar šiltą duonelę patepkite sviestu ir ištrinkite česnaku.
Troškinį patiekite pabarstę tarkuoto sūrio, papuoškite pjaustytomis aitriosiomis paprikomis.
Kepti bananai su jogurtu ir riešutais
Reikės:
- 370 g graikiško jogurto
- 2 bananų
- 2 v. š. sviesto
- 1 a. š. cinamono
- 2 v. š. nerafinuoto cukranendrių cukraus
- 2 v. š. medaus
- 20–30 g graikinių riešutų
- 1 v. š. mėlynių, šilauogių
Keptuvėje ant silpnos ugnies išlydykite sviestą, suberkite cukrų ir cinamoną. Bananus perpjaukite išilgai ir apskrudinkite keptuvėje.
Sudėkite juos į lėkštę, užpilkite jogurtu ir likusiu padažu iš keptuvės, pabarstykite graikiniais riešutais ir uogomis.
Tortilijos su vištiena
Reikės:
- 400 g vištienos
- vištienos prieskonių
- 1 pakuotės tortilijų
- 100 g pievagrybių
- 100 g kukurūzų
- 1–2 pomidorų
- 1 raudonojo svogūno
- saujos tarkuoto sūrio
- salotų lapų
- 1 a. š. sviesto
- 2–3 v. š. alyvuogių aliejaus
- 200–300 g pomidorų su šakelėmis
- 2–3 žaliųjų citrinų
Padažui reikės:
- 200 g graikiško jogurto
- 100 g pomidorų pastos arba pomidorų padažo
- Provanso žolelių
- 3–4 sutrintų skiltelių česnako
- šakelės šviežių krapų
Padažo dalis sumaišykite. Jeigu norisi skystesnio padažo, įpilkite šlakelį vandens.
Apkepkite vištieną su alyvuogių aliejumi ir prieskoniais. Svieste pakepinkite smulkintus pievagrybius. Kiekvieną tortilijos blyną aptepkite pagamintu padažu, sudėkite apkeptą vištieną, pievagrybius, kukurūzus, pjaustytą pomidorą, smulkintą svogūną, tarkuotą sūrį, ant viršaus uždėkite salotos lapą.
Tortiliją susukite ir dėkite kepti į orkaitę, ant keptuvės arba į kepsninę, kol gražiai apskrus. Prieš patiekdami kiekvieną tortiliją perpjaukite per pusę. Šalia pasiūlykite dar padažo, jį pagardinkite šviežiais krapais, pomidorais su šakelėmis, patiekite žaliųjų citrinų.
Grikių pyragas
Reikės:
- 350 g grikių
- 0,5 l vandens
- 100 g riešutų sviesto
- 3 gerai sunokusių bananų
- 75 g kokosų aliejaus
- 50–100 g medaus
- 1 kiaušinio
- 80 g kakavos
- 1 a. š. kepimo miltelių
- 100 g juodojo šokolado
- žiupsnio druskos
Papuošti reikės:
- 100 g juodojo šokolado
- 50 ml kokosų pieno
- 0,5 stiklinės šilauogių
- kelių figų
Iš vakaro (ar bent prieš pusdienį) užmerkite grikius. Kai jie išbrinks, susmulkinkite smulkintuvu iki vientisos masės, sutrinkite bananus. Jeigu norite, susmulkinkite dalį grikių, likusius sudėkite netrintus.
Šokoladą ištirpinkite ir sumaišykite su grikių mase, įmuškite kiaušinį, sudėkite medų, kokosų aliejų, kepimo miltelius, sutrintus bananus, riešutų sviestą, kakavą, druską. Masę sukrėskite į kepimo popieriumi išklotą atsegamą torto formą. Kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių. Ištirpdykite šokoladą su kokosų pienu iki vientisos masės. Užpilkite ją ant iškepto pyrago viršaus, papuoškite šilauogėmis ir figomis.