Nepaisant įtemptos pandemijos padiktuotos situacijos, nuo rudens planuojamos veiklos leis pasikviesti kulinarijos virtuozų į Lietuvą bei įkvėpti ne vieną Lietuvos virtuvės meistrą.
„Pandemijos metais, kuomet restoranų verslai sutriko, dalis jaunimo, siekiančio ateities kulinarijos pasaulyje bei dirbančio restoranų versle, stipriai buvo įtakotas, tad galimai ateityje rinksis kitas profesijas. Jau dabar jaučiamas profesionalių virėjų trūkumas. Tad jei studentai, jaučiantys aistrą gastronomijai, keis studijų kryptį, ateityje restoranai susidurs su rimtomis problemomis ir negalės užtikrinti ne tik maisto kokybės, bet kartu ir restoranų verslo tvarumo“, – teigė asociacijos prezidentas Jaroslav Orševski.
Pasak jo, sudominti studentus rinktis kulinarijos studijas Lietuvoje darosi vis sunkiau. Nors turime tam sąlygas, kompetencijos trūkumas jaučiamas vis dažniau.
Norintis dirbti aukštos klasės restorane studentas dažniausiai renkasi studijas užsienyje. Tai nėra blogai, jei jie sugrįžta ir parsiveža sukauptas žinias į Lietuvą. Turime nemažai puikių pavyzdžių, tačiau kartais sunku prisivilioti lietuvius sugrįžti.
„Bendravimas ir žinių apsikeitimas su kūrybingais ir talentingais gastronomijos virtuozais yra labai svarbus, tad ieškodama būdų kaip įkvėpti Lietuvos jaunimą kulinarijos studijoms bei populiarindama šefų meistrystę Lietuvoje, asociacija pradeda partnerystę su „Culinary Arts Academy Switzerland“, – sako LVVKA vykdomoji direktorė Jūratė Mikalkėnienė.
„Culinary Arts Academy Switzerland“ yra tarptautiniu mastu žinoma kulinarijos mokymo akademija, siūlanti pasaulinio lygio virtuvės šefų ir konditerijos mokslo studijų programas. Galima pasirinkti skirtingo lygio ir trukmės studijas.
LVVKA siekia glaudaus bendradarbiavimo su pasauline kulinarijos mokymo lydere, kuri ypač aktuali jauniesiems Lietuvos virtuvės meistrams, ieškantiems aukščiausių standartų virėjo ir konditerijos meistro studijų Šveicarijoje. Dėl daugybės „Culinary Arts Academy Switzerland“ partnerysčių su tokiomis įstaigomis kaip „Ritz Paris“ ir „Ritz Escoffier“, Lietuvos kulinarijos studentai galės naudotis labai kokybiška patirtimi ir išskirtinėmis praktikos galimybėmis kai kuriose garsiausiose pasaulio mokymo įstaigose.
Keletui motyvuotų ir talentingų studentų iš Lietuvos, bus suteikiama dalinė stipendija. Tad tikimės, jog Lietuvos jaunieji virtuvės meistrai, pasirinkę studijas Šveicarijoje, po jų sugrįš į Lietuvą gerinti Lietuvos visuomeninio maitinimo gastronomijos standartus.