Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, teigia, kad būtent dėl šių priežasčių veršieną itin mėgsta sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės, ji puikiai tinka ir vaikams.
„Po švenčių dažniausiai norime grįžti į sveikesnio gyvenimo ritmą ir pradėti maitintis sveikiau: į mitybą įtraukti daugiau daržovių, visagrūdžių produktų ar skaidulų. Tačiau racionas nebus visavertis, jeigu į kasdienę mitybą neįtrauksime baltymų. Vienas iš baltymų šaltinių – mėsa, o ypač verta pirmenybę teikti veršienai“, – teigia mėsos ekspertas.
Anot jo, tai yra labai natūrali jauno gyvulio mėsa, be to, veršiukai yra maitinami tik pienu. Veršiena pasižymi gerųjų medžiagų, tokių kaip baltymai ir B6 šaltinis. Šioje mėsoje yra mažai riebalų ir cholesterolio.
Paprastai veršienoje yra 20–25 proc. mažiau kalorijų nei jautienoje. Ir nors mėsa pasižymi savitu skoniu, tiek jos skonis, tiek tekstūra yra šiek tiek subtilesnė nei jautienos.
Veršiena itin vertinama dar ir dėl to, kad ją gana paprasta paruošti. Svarbiausia taisyklė – jos neperkepti, kad mėsa netaptų sausa.
Veršiena nuo seno buvo svarbus italų, prancūzų ir kitų Viduržemio jūros regiono virtuvių ingredientas, ši mėsa vis labiau mėgstama ir Lietuvoje. Italijoje veršieną populiaru apvolioti džiūvėsėliuose ir kepti riebaluose, Prancūzijoje ji patiekiama su įvairiausiais padažais.
„Žmonės dažniausiai kepa veršienos nugarinę, šonkauliukus, iš jos daro įvairiausius vyniotinius arba troškina. Jeigu veršieną valgys suaugęs žmogus – ją ruošti galime ir pusiau žalią. Kadangi ši mėsa puikiai tinka dietinei mitybai, ji itin rekomenduojama vaikų racionui praturtinti“, – pasakoja G.Bačkovas.
Veršieną ekspertas rekomenduoja rinktis šlapiai brandintą. Būtent dėl šios priežasties mėsa tampa kur kas minkštesnė, įgauna ryškesnį skonį.
G.Bačkovas siūlo ir receptą, kuris patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams.
Veršienos troškinys su daržovėmis
Reikės:
- veršienos
- morkos
- svogūno
- kelių šaukštų mėgstamo pomidorų padažas
- kelių bulvių
- gabalėlio sviesto
- aliejaus
- žiupsnelio druskos ir pipirų
- kelių šaukštų miltų
- sultinio
Kaip gaminti
Pirmiausia į puodą įpilkite alyvuogių aliejaus, įdėkite į jį gabalėlį sviesto ir pakaitinkite ant vidutinės liepsnos. Kai sviestas ištirps, į puodą sudėkite plonai supjaustytą svogūną ir morkas. Kai svogūnas įgaus auksinę spalvą, įdėkite supjaustytą mėsą, šiek tiek pavoliotą miltuose. Ją pakepkite, tuomet supilkite ketvirtį puodelio sultinio, pomidorų padažą, įberkite žiupsnelį druskos ir pipirų, viską išmaišykite. Kai padažas sutirštės, į puodą sudėkite nedideliais gabaliukais supjaustytas bulves. Įpilkite vandens – mėsa turi būti apsemta. Viską troškinkite neuždengtame puode apie 45–50 minučių. Kai mėsa ir bulvės suminkštės, puodą nukelkite nuo ugnies ir troškinį patiekite karštą. Skanaus!