Pasakė, kokių kiaušinių geriau nesirinkti nei šventėms, nei kasdienai

2021 m. kovo 26 d. 19:19
Artėjant Velykoms gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“, viešindama informaciją apie vištų gyvenimo sąlygas pramoninėse fermose, į pagalbą pasikvietė dvi herojes – vištas Čypkę ir Nijoliną. Visuomenės nuomonės formuotojomis tapusios vištos į pagalbą pasitelkė ne tik socialinius tinklus, bet ir žymius žmones.
Daugiau nuotraukų (4)
Organizacija „Tušti narvai“ velykiniu laikotarpiu savo socialinių tinklų paskyras atiduoda į dviejų vištelių rankas. Dvi savaites iki Velykų sekmadienio Čypkė ir Nijolina pasakos apie vištų laikymo sąlygas Lietuvoje bei ragins nesirinkti narvuose laikomų vištų kiaušinių, pažymėtų trečiu numeriu. 
Kampanijos koordinatorius Tomas Byčkovas džiaugiasi galimybe velykinės kampanijos metu balsą atiduoti gyvoms vištoms: „Šiais metais pasirinkome pozityvų kampanijos toną. Labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, kad Lietuvoje yra globojamos vištos, kurios buvo išgelbėtos iš fermų. Čypkė ir Nijolina, prisijungusios prie kampanijos, parodė, kad šie paukščiai turi skirtingus charakterius, jausmus ir poreikius. Tikimės, kad vis daugiau žmonių atkreips dėmesį į vištų gerovę ir savo pasirinkimais parduotuvėse prisidės prie pozityvių pokyčių, kurie sumažins milijonų vištų kančią.“
Iš narvo – į mylinčią šeimą
Vienai iš herojų, Čypkei, gyvenimo narve patirti neteko. Ji augo ūkininkų kieme, tačiau, nukritusi nuo laktos susilaužė koją ir buvo pasmerkta keliauti į puodą. Nuo baisaus likimo ją išgelbėjo ūkininkų giminaitis Lukas, kuris nuvežė Čypkę pas veterinarą, kur jai buvo atlikta operacija bei sutvirtinta koja. 
Keletą metų Čypkė gyveno namuose su Luku, tačiau jam išvažiavus studijuoti į užsienį, Čypkė iškeliavo gyventi pas kitą šeimą, kurioje susipažino su Nijolina.
Nijolinos gyvenimo istorija baisesnė – ilgą laiką ji gyveno pramoniniame paukštyne, narve. Jai niekada neteko išvysti saulės šviesos, išeiti į lauką ar turėti pakankamai vietos sparnams išskleisti. Tačiau sumažėjus jos dedamų kiaušinių kiekiui ji buvo parduota paukštyno apylinkių gyventojams. Nijolinos laimei, vėliau ją priglaudusi šeima priėmė ją kaip visavertę šeimos narę bei parodė, kad ne visi žmonės vištoms linki blogo.
Gyvūnų gerovė kasdieniuose pasirinkimuose
Prie vištų kančios mažinimo Lietuvoje gali prisidėti kiekvienas žmogus, ypač šiuo šventiniu laikotarpiu, kurio daugelis negali įsivaizduoti be kiaušinių. Gyvūnams draugiškesnius sprendimus galima priimti atsižvelgiant į kiaušinių žymėjimą bei atsisakant pirkti narvuose laikomų vištų kiaušinių. 
  • 0 nr. – ekologiški kiaušiniai
  • 1 nr. – laisvai laikomų vištų kiaušiniai
  • 2 nr. – ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai
  • 3 nr. – narvuose laikomų vištų kiaušiniai 
„Šiuo metu Lietuvoje beveik 2,5 milijono vištų yra laikoma narvuose, – pasakoja T.Byčkovas. – Tai gali pasikeisti, jei pirkėjai nesirinks kiaušinių iš tokių paukštynų. Džiaugiamės, kad šiais metais prie velykinės kampanijos prisijungė ir didieji prekybos centrai, kurie įvairiomis priemonėmis moko ir šviečia savo pirkėjus ir ragina rinktis atsakingai. Kai kurie net taiko nuolaidas geresnėmis sąlygomis laikomų vištų kiaušiniams.“
Daugiau informacijos apie kiaušinių žymėjimą bei Velykinę kampaniją rasite „Tušti narvai“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.