Vienoje iš Graikijos salų Aurelija dirbo restorane, kur išmoko gaminti vietinį maistą. Lietuvė pamėgo ne tik vietinį maistą, bet pačią šalį, išmoko graikiškai.
Tačiau prieš dešimtmetį pasaulį sudrebinusi ekonomikos krizė Graikijai smogė itin stipriai, todėl ir Aurelijai teko išvykti. Po to ji dar gyveno Australijoje bei Norvegijoje. Ir visą tą laiką puoselėjo dar Graikijoje gimusią svajonę atidaryti graikiško stiliaus užeigą, kokių toje šalyje gausu ir kur vietiniai labai mėgsta keliaudami užsukti pavalgyti.
„Mano vyras statybininkas, darbo gauti gali praktiškai bet kur. O kartu su juo keliavau ir aš. Buvo minčių bandyti atsidaryti užeigą ir kitose šalyse, bet pasitaikius progai nutariau pirmiausia tai padaryti Lietuvoje, nes iš karto pradėti svetur turbūt būtų buvę per daug sudėtinga“, – pasakojo moteris.
Pagrindinis patiekalas čia, kaip graikiškose užeigose, yra kalamakis – graikiškai tai reiškia iešmelį. Nedideliais gabalėliais supjaustyta ir ant iešmelio suverta mėsa kepama ant įkaitintų lavos akmenų, pagardinama specialiais prieskoniais ir patiekiama su lygiai taip pat pakeptais daržovių iešmeliais, tradiciniu graikišku dzadzikio padažu ir keptomis bulvytėmis arba graikiška pita.
Čia dar galima paragauti kebabą primenančio patiekalo – vištienos ar kiaulienos su daržovėmis pitoje, tradicinių graikiškų salotų su fetos sūriu, taip pat ir šaltos frapės kavos.
„Graikijoje gyvenę ar atostogų metu šiuos patiekalus ragavę lietuviai užsuka ir nuogąstauja, ar tikrai bus toks pats skonis kaip ten? Tačiau išeidami sako, kad buvo net dar geriau nei Graikijoje. Tokie atsiliepimai labai motyvuoja toliau dirbti gerai ir suteikti žmonėms galimybę mėgautis maistu“, - sako A.Stiklakienė.
Virtuvėje ir už prekystalio sukasi ji pati, o jai pagelbėja mama ir viena samdyta darbuotoja. Nors tai yra greito maisto tipo užkandinė, įsikūrusi atskirame nedideliame pastate, maistas čia yra ruošiamas labai kruopščiai ir atsakingai, iš natūralių ir originalių graikiškų produktų.
„Liko ryšių, draugų Graikijoje, tad visi pagrindiniai produktai, prieskoniai keliauja iš ten. Čia pačios kepame pitas, ruošiame dzadzikio padažą. Visi patiekalai gaminami pagal autentiškus graikiškus receptus, todėl viskas yra šviežia, o skonis tikrai graikiškas“, – pasakojo moteris.
Kadangi graikiško maisto restoranų Lietuvoje nėra daug,„Urme“ įsikūręs „Kalamakis“ sulaukia ne tik graikiškus skonius jau žinančių žmonių, bet ir smalsuolių, norinčių paragauti jo pirmą kartą.
„Būna, kad žmonėms reikia ir paaiškinti, papasakoti, kas tai per patiekalai, kaip ir kodėl jie taip daromi. Labai smagu, kad daugelis žmonių sugrįžta, daug kas užsuka papietauti – vietos prekybininkai, aplink esančių biurų darbuotojai“, - sakė A.Stiklakienė, kartais besijaučianti kaip graikiško maisto ambasadorė Lietuvoje.