Savo kulinarijos studijoje virtuvės šefas supažindino su tikromis itališkomis Kalėdomis ir tradicijomis. Kartu gaminome bei ragavome garsiausius šios šalies patiekalus, tokius kaip troškintą menkę, kalėdinę žąsį, įdarytą obuoliais, itališkas salotas su pankoliais ir apelsinais, lęšių troškinį, o desertui buvo tikras itališkas Panettone pyragas su šokolado užpilu.
Italų virtuvės šefas juokaudamas teigia, kad lietuviai negalėtų įveikti tikros itališkos Kalėdų maisto puotos: „bet koks lietuvis gautų tikrą maisto šoką“! Jis sako, kad nors lietuviai per šventes gamina daug, tačiau suvalgo mažai, o štai italai kaip tik gali suvalgyti daug.
„Jeigu ieškote savo Kalėdų stalui naujų skonių, nepabijokite įvairovės – šalia tradicinių silkės ir mėsos patiekalų atraskite tokius prieskonius kaip bazilikai, kalendros ar paprikos. Nepabijokite ir italų taip mėgstamų česnakų ar rozmarino. Jeigu Kūčių stalo tradicijos ir silkė su grybais – neatsiejama jūsų švenčių stalo dalis, tai leiskite sau paeksperimentuoti bent per Kalėdas“, – pasakojo Gian Luca Demarco.
Jis ragina nesėdėti rankų sudėjus, o eiti ir gaminti kartu su šeima. Kažkas nuostabaus yra gaminti kartu, tai suvienija šeimą. Tačiau jeigu nutiko taip, kad atvykote tiesiai prie šventinio stalo, kodėl gi nepradžiuginus šeimos narių savo atsivežtu paruoštu patiekalu. Gian Luca Demarco pasidalino keletą receptų, kuriais nustebinti galite bet ką.
Troškinta menkė kitaip
Virtuvės šefo teigimu, menkės troškinys yra paprastas ir greitai pagaminamas patiekalas, valgomas per Kūčias. Taigi, jeigu nemėgstate silkės, šis troškinys yra kaip tik jums.
Jums reikės:
800 g šviežios menkės filė;
400 g konservuotos pomidorų tyrės;
200 g vyšninių pomidorų;
1 svogūno;
2-3 juostelių ančiuvių filė;
100 g žalių alyvuogių be kauliukų;
3 valg. š. miltų;
šlakelio ypač tyro alyvuogių aliejaus;
persilado prieskonių;
žiupsnelio druskos ir maltų juodųjų pipirų.
Gaminimas:
Svogūną supjaustome plonais pusžiedžiais, o pomidoriukus perpjauname per pusę. Menkės filė supjaustome 3 cm pločio juostelėmis ir apvoliojame miltų, druskos bei pipirų mišinyje. Į keptuvę įpilame alyvuogių aliejaus, įdedame ančiuvių filė ir pakepiname, kol ančiuviai sutrupės. Sudedame supjaustytus pomidoriukus ir maišant pakepiname 2-3 minutes ant vidutinės ugnies.
Sudedame svogūną ir dar maišant pakepiname kelias minutes, kol išgaruos skystis. Tada sudedame menkės juosteles, išmaišome ir trumpai pakepiname. Supilame pomidorų tyrę, įberiame druskos, jei trūksta, ir persilado prieskonių. Išmaišome ir patroškiname 2-3 minutes. Supjaustome alyvuoges ir pabarstome ant patiekalo.
Kalėdinė žąsis, įdaryta obuoliais
Jums reikės:
3,5 kg žąsies;
3 rozmarino šakelių;
5 obuolių;
vištienos prieskonių ir ekologiško vištienos sultinio;
3 skiltelių česnakų;
druskos.
Gaminimas:
Iš žąsies išimame riebalinę dalį, ją supjaustome gabaliukais ir trumpai pakepame keptuvėje. Pakepintus spirgučius sumaišome su ketvirčiais supjaustytais obuoliais. Į šį mišinį įberiame druskos, smulkiai pjaustyto česnako skilteles ir susmulkintą rozmariną. Taip pat įdedame vištienos prieskonių, jais ištriname ir žąsies vidų.
Žąsį prikemšame obuolių ir spirgučių mase. Ją uždengiame folija ir kepame orkaitėje 200 laipsnių temperatūroje. 1 kg žąsies kepa apie 40 minučių, tad pagal žąsies svorį skaičiuokite kepimo laiką. Po valandos kepimo foliją nukelkite, užpilkite vištienos sultinio ir toliau kepkite uždengę. Praėjus reikiamam laikui patikrinkite žąsį peiliu, ar iškepė. Jeigu mėsa dar rausva, kepkite papildomai atidengtoje skardoje (iki valandos).
Itališkos salotos su pankoliais ir apelsinais
Jums reikės:
1 pankolio;
7 apelsinų;
2 skiltelių česnako;
baziliko prieskonių;
druskos;
pipirų;
alyvuogių aliejaus.
Gaminimas:
Susmulkiname pankolį burokine tarka, apelsinus supjaustome kubeliais, o česnaką – smulkiais griežinėliais. Šiuos ingredientus sumaišome, pagardiname žiupsneliu druskos, pipirų bei baziliko prieskonių. Apšlakstome alyvuogių aliejumi ir patiekiame.
Itališkas lęšių troškinys
Jums reikės:
500 g rudųjų lęšių;
250 g rūkytos šoninės;
1 svogūno;
250 ml daržovių sultinio;
rozmarino šakelės;
ypač tyro alyvuogių aliejaus;
žiupsnelio druskos ir maltų juodųjų pipirų;
džiovintų krapų.
Gaminimas:
Lęšius užmerkiame iš vakaro, o po paros juos jau galima virti. Ant lengvos ugnies aliejuje pakepiname susmulkintą svogūną, įdedame kubeliais supjaustytą šoninę ir vėl pakepiname viską kartu. Įdedame į keptuvę lęšius ir po truputį pilame daržovių sultinį. Taip pat įdedame rozmarino šakelę, pagardiname krapais ir troškiname tol, kol lęšiai sugeria sultinio skystį ir bendra masė įgauna troškinio konsistenciją.