Didžiausia naujiena – į parodą atvyksta vienų garsiausių šampano namų „Taittinger“ šeimos narys Clovis Taittinger. Jo tėvas Pierre'as-Emmanuelis Taittinger yra pareiškęs norą dalyvauti Prancūzijos prezidento rinkimuose, kurie vyks kitais metais. Sėkmės atveju šampano namams pradės vadovauti jo sūnus Clovis.
Po vienu stogu – 14 importuotojų
Kaip ir pernai, parodą rengia su gėrimų importu nesusijusios įmonės – „Vynas ir draugai“ ir „Gourmet Pro“.
„Vynas ir draugai“ jau ketvirti metai užsiima švietimu vyno srityje, rengia „Namų someljė“, Šampano akademijos kursus, o „Gourmet Pro“ – geriausių pasaulyje „Riedel“ vyno taurių atstovas Lietuvoje.
„Pernai buvo šampano ir putojančio vyno paroda, kurioje importuotojai pristatė ne tik šampaną, bet ir prosecco, cava, cremant. Tačiau pastarieji gėrimai nesulaukė didelio susidomėjimo, todėl parodos dalyviai rekomendavo šiemet visą dėmesį skirti tik šampanui. Taip ir padarėme.
Šiais metais šampaną pristatys 14 importuotojų, kurie supažindins su daugiau nei 40 šampano namų produkcija, jų filosofija, stiliumi.
Parodos dalyviai balsuos už penkias labiausiai patikusio šampano rūšis. Taip bus išrinktas parodos šampano penketukas.
Džiaugiuosi, kad kolegos sutiko susiburti po vienu stogu ir vienu metu pristatyti šį prabangų, sunkiausiai gaminamą vyną. Kad nekiltų noro išsiskirti stendų dydžiu ir grožiu, kiekvienam dalyviui skiriamas vienodo dydžio stalas, o vienintelė dekoro detalė yra šampano kibirėliai“,- pasakojo viena parodos „49 mln...“ organizatorių, įmonės „Vynas ir draugai“ įkūrėja Jūratė Sprindžiūnaitė.
Idėja surengti putojančio vyno parodą jos rengėjams kilo pernai apsilankius panašioje parodoje Rygoje. Ji ten rengiama jau trejus metus.
Organizatoriai dar pernai siekė, kad į parodą atėję svečiai ne tik ragautų šampaną, bet ir sužinotų paskutines naujienas bei madas, todėl buvo rengiamos degustacijos-paskaitos, kurių metu ragautas retas, senas šampanas.
Įvertins 1996 metų derlių
Kadangi pernai tokios paskaitos buvo labai populiarios, šiemet jų organizuojama daugiau. Jau spalio 6 dieną įvyks 1996 metų derliaus prestige cuvee stiliaus šampano degustacija, kurioje bus ragaujami „Taittinger Comtes de Champagne“, „Louis Roederer Cristal“, „Dom Perignon“, „Krug“, „Philipponnat Clos de Goisses“, „Pol Roger Winston Churchill“. Šie šampanai pasaulio žinovų vertinami 96-97 balais ir yra vadinami investiciniais vynais.
Spalio 7-osios vakarą kulinarijos studija „Čiop čiop“ rengia vakarienę „Kas geriausias šampano draugas?“, kurioje keturi virtuvės šefai iš skirtingų restoranų gamins užkandžius, o prie kiekvieno jų bus patiekta po du skirtingo stiliaus šampanus. Svečiai išrinks tris labiausiai patikusius derinius.
Spalio 8 dieną viešbučio „Holiday Inn“ konferencijų centre nuo ryto prasidės paroda. Per visą dieną vyks 3 sesijos – rytinė, pietinė ir vakarinė. Kiekviena jų užtruks tris valandas. Į kiekvieną sesiją parduoda tik po 150 bilietų.
Įsigiję bilietą gaus dovanų specialią „Riedel Veritas“ taurę, kuri gerokai skiriasi nuo įprastos flute formos taurės. Šią revoliucinę taurę prieš porą metų rinkai pasiūlė Maximilianas Riedelis, garsios austrų stiklapūčio šeimos palikuonis.
Kas yra biodinamika Šampanėje?
Šiemet likus pusmečiui iki parodos buvo pradėtos derybos su vyno žurnaliste, someljė Caroline Henry, kuri parašė knygą „Terroir Champagne: the Luxury of Sustainable, Organic and Biodynamic Cuvees“ (Šampanės terroir: darnos, organikos ir biodinamikos prabanga).
„Tai knyga apie šiuo metu itin populiarų biodinaminį ir organinį šampaną, kurį rasime beveik visų geriausių pasaulio restoranų vynraščiuose, juos kaupia vyno kolekcininkai. Caroline knygą rašo antrus metus.
Pastaruosius penkerius metus ji gyvena Šampanėje, Hautvilerio kaimelyje, kur dirbo garsusis vienuolis Domas Perignonas. Labai tikėjomės, kad iki mūsų parodos autorė suspės knygą atspausdinti. Netgi suradome spaustuvę Lietuvoje. Tačiau Caroline ypač skrupulingai žiūri į savo darbą, kiekvieną detalę derina su patyrusiais vyndariais biodinamistais, kurie Šampanėje vadinami legendomis. Esu tikra, kad ši knyga taps tikra bomba vyno pasaulyje, o mums bus ypač smagu, jei ji bus išleista Lietuvoje“,- pasakojo J.Sprindžiūnaitė.
C.Hardy spalio 8 dieną 11 valandą šampano parodoje ves paskaitą „Biodinamika Šampanėje“, į kurią gali patekti norintys sužinoti, kas yra biodinamika ir kodėl vis daugiau vyndarių imasi šios sunkios žemdirbystės praktikos.
Taip pat parodos dieną vienas žinomiausių šalies vyno žinovų Gintautas Jašinskas surengs „Moutard“ šampano namų senųjų vintažų (seniausiais 1971 metų) degustaciją.
„Taip jau yra, kad populiariausias pasaulyje šampanas „Moёt&Chandon“ buvo pirmasis šampanas, oficialiai importuotas į nepriklausomą Lietuvą. Šiemet šiam įvykiui sukako 25 metai. Šią sukaktį pažymėsime degustacijoje, kur bus galima paragauti ir palyginti 2008, 1998, 1988 metais pagamintų baltojo ir rožinio „Moёt&Chandon“ namų šampano“,- apie specialią programą pasakojo J.Sprindžiūnaitė.
Spalio 8 dieną šampano parodoje „49 mln...“ šampaną pristatys šios įmonės: AMKA, „Bennet Distributors“, „Clos&Cru“, „Globus Distributors“, „Krabas ir Co“, „Liviko“, „Magazin LT“, „Mineraliniai vandenys“, „Pernod Ricard Lietuva“, „Prike“, „Šampanė“, „Tridens“, „Vyno konjako parduotuvė“, „Wine and Smile“.